Fotka.pl - Klub Gwiazd
GrupaOpis Fotki (2633)Forum (3912)Ekipa (528279)
Cytuj

Czy interesuje się tu ktoś elektroniką?

Posty: 25,
Zobacz profil  na Fotce
konto usunięte
Pierwszy post w tym wątku. 28 marca 2015
Jak w tytule :)
Znajdą się tu tacy , którzy by tu coś składali hobbystycznie? :)
Zobacz profil  na Fotce
konto usunięte
29 marca 2015
Aha, no przyznam że nie bawiłem sie nigdy tablicą LED, w praktyce robiłem jedynie sterowanie dwucyfrowego 7seg z multipleksowaniem (jedna z funkcji układu zbudowanego w oparciu o S7-200 Siemensa). Zapytałem, bo mnie tyrystor kojarzy sie głównie z fazową regulacją mocy, ale rzeczywiście jeśli od podstaw robisz sterowanie taką ilością elementów, to może mieć sens.
Zobacz profil  na Fotce
konto usunięte
29 marca 2015
Cały projekt to jest moja twórczość i powstaje od zera :) Programator zrobiłem do epromu pod ten projekt już nawet. Jak chcesz to foty mogę dać. Dane z klawiatury trafiają do układu który jest zbudowany na rejestrach przesuwnych i zamienia dane z postaci szeregowej na równoległą i na wej. adresowe podaje te dane do pamięci a z wyjść danych sterowane są segmenty wyświetlacza :)
Zobacz profil  na Fotce
konto usunięte
29 marca 2015
Na CD4015 robiłem kiedyś takie programowane kółko LED - wpisywało się jakąś sekwencję bitów, zgodnie z którą zapalały sie kolejne diody, i później sie to "kręciło" :D (NE555 taktował). Wielkich rzeczy nie robiłem... były jakieś zasilacze, wzmacniacze, stroboskopy, generatory, sterowanie silnikami. Ogólnie jeśli dobrze ogarniasz teorię, to ogranicza cie jedynie wyobraźnia. I dobrze że coś robisz, zamiast bezproduktywnie zabijać wolny czas, na przykład durnymi grami, telewizją, alkoholem itp. Nawet jeśli zdobyta wiedza nie przyda sie praktyce, to uczysz sie logicznego myślenia i rozwiązywania różnych problemów.
Zobacz profil  na Fotce
konto usunięte
29 marca 2015
A czasem nawet układ prosty w teorii, w praktyce już takie nie musi być. Niedawno miałem do zrobienia detektor wiązki lasera, sterujący przekaźnikiem, reagujący niezwłocznie na przerwanie wiązki, a na ponowne pojawienie z opóźnieniem 0.5 s. Pierwsza myśl, że układ dziecinny, jakiś fotoelement, i pare innych. Ale jak doszła do tego regulacja czułości żeby zgrać z nadajnikiem i pętla histerezy żeby nie robił sie z tego generator, gdy coś częściowo przysłoni wiązkę, to ostatecznie, oprócz dwóch komparatorów napięcia, na płytce znalazło sie chyba ponad 30 elementów.
Zobacz profil  na Fotce
konto usunięte
3 kwietnia 2015
Interesuje się elektroniką, ale nie jestem z wykształcenia elektronikiem. Początkowo budowałem swoje konstrukcje na elementach z odzysku. Buduje zasilacze, wzmacniacze głownie na układach scalonych, wytrawiam płytki, ale większość i tak później nie ma zastosowanie i ląduje w kartonie. Pewien czas temu zacząłem programować mikrokotrolery avr początkowo w bascomie a teraz w C i cały czas się uczę. Chciałbym w tym kierunku podjąć dalsze kształcenie.
Pisanie na tym forum dostępne jest tylko dla zalogowanych członków Klubu Gwiazd.
Zaloguj lub zarejestruj się za darmo jeśli nie masz jeszcze konta.
Posty: 25,