Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale pewnie nafaszerowane silikonami.. :/

wlasnie podobno nie, nawet jasmina tutaj pisala chyba, ze ma swietny sklad :woot:
tylko ze teraz nie moge go znalezc na necie, a nie chce mi sie przepisywac :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 stycznia 2011

znalazlam chyba:

Ingredients
Deionized Water, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycol Stearate, Ceteth 2, Mineral Oil, PEG-8 Distearate, Hydrolyzed Human Hair Keratin (Triamine Complex), Laurdimonium Hydroxpropyl Hydrolyzed Human Hair Keratin (Cationic Triamine Complex), Sodium Chlori

ale kurcze wydaje mi sie, ze chyba koncowke ucielo :woot:

poike
poike
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: znalazlam chyba:

żebym się ja jeszcze na tym znała :ssh:
poza tym to strasznie drogie jest.. niestety, ale na włosy nie zamierzam tyle poświęcać :P
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ingredients Deionized Water, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycol Stearate, Ceteth 2, Mineral Oil, PEG-8 Distearate, Hydrolyzed Human Hair Keratin (Triamine Complex), Laurdimonium Hydroxpropyl Hydrolyzed Human Hair Keratin (Cationic Triamine Complex), Sodium Chlori


albo ten:

INGREDIENTS:
Water (Aqua) Stearamidopropyl Dimethylamine Glycol Stearate Ceteth-2 Mineral Oil PEG-8 Distearate Hydrolyzed Human Hair Keratin (Triamine Complex), Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Human Hair Keratin (Cationic Triamine Complex), Sodium Chloride, Myristyl Myristate, Citric Acid, Fragrance (Parfum), Sorbic Acid, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Hydrolyzed Yeast, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Methylparaben, Propylparaben

juz sama nie wiem

Konto usunięte
Konto usunięte: żebym się ja jeszcze na tym znała

w sumie ja tez sie nie znam, wiec dlatego podalam sklad, moze ktos kto sie zna przyjdzie i ci powie :D

Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym to strasznie drogie jest.. niestety, ale na włosy nie zamierzam tyle poświęcać :P

no w sumie tanie nie jest :)
mmaryjka
mmaryjka
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zrobiłem pierwszy krok do naszego szczęśliwego pożycia. - 12cm.

uhuh, czyli zostało ile?

Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie to można kupić?

internet
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: poszukuję dobrej odżywki (maski) do włosów. słyszałam, że te z biovax są genialne. zależy mi przede wszystkim by włosy po nich były lśniące i gładkie (no może nie jak tafla lodu..) oraz by mniej się przetłuszczały. oczywiście chodzi mi o dwie oddzielne maski, dla włosów przetłuszczających się oraz j.w. Co polecacie? oczywiście chodzi mi o apteczne maski


Ja z BioVaxów miałam cztery rodzaje: do włosów wypadających z aloesem, do włosów osłabionych z proteinami mlecznymi, do włosów suchych i zniszczonych z cynamonem i do włosów przetłuszczających się z hmm jak się nie mylę nafta była w składzie, miód i coś tam jeszcze. Ta do włosów przetłuszczających się - taka średnia.
Ale pozostała reszta - genialne ;-) najbardziej lubię tą z aloesem ale polecałabym Ci do włosów osłabionych - regeneruje i mocno nawilża.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011

Byłam dzisiaj w aptece, chciałam kupić wit. A + E w płynie i mi nie sprzedali bo tylko na recepte.
To pytam czy jest coś takiego jak Pantenol w płynie a ona wyciąga mi pianke na oparzenia. Ja mówie, że nie chodzi mi o pantenol na oparzenia tylko o prowitaminę B5 w płynie, czy jest coś takiego. A ona do mnie, że prowitamina B5 nazywa się inaczej i jest to kwas pantotenowy a panthenol to substancja łagodząca... Chyba się nie zrozumiałyśmy :woot: i powiedziala ze nie ma prowitaminy B5 w plynie. A szkoda :P

poike
poike
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja z BioVaxów miałam cztery rodzaje: do włosów wypadających z aloesem, do włosów osłabionych z proteinami mlecznymi, do włosów suchych i zniszczonych z cynamonem i do włosów przetłuszczających się z hmm jak się nie mylę nafta była w składzie, miód i coś tam jeszcze. Ta do włosów przetłuszczających się - taka średnia. Ale pozostała reszta - genialne ;-) najbardziej lubię tą z aloesem ale polecałabym Ci do włosów osłabionych - regeneruje i mocno nawilża.

to skoro ta, do przetłuszczających się zawiera naftę, to może samą naftę od czasu do czasu dawać na skalp na 10 minut?
właśnie zamierzałam kupić tą z proteinami mlecznymi

Konto usunięte
Konto usunięte: To pytam czy jest coś takiego jak Pantenol w płynie a ona wyciąga mi pianke na oparzenia. Ja mówie, że nie chodzi mi o pantenol na oparzenia tylko o prowitaminę B5 w płynie, czy jest coś takiego. A ona do mnie, że prowitamina B5 nazywa się inaczej i jest to kwas pantotenowy a panthenol to substancja łagodząca... Chyba się nie zrozumiałyśmy i powiedziala ze nie ma prowitaminy B5 w plynie. A szkoda :P

mi się wydaje, że to jedno i to samo :woot: zresztą ktoś tu kiedyś pisał, że stosuje pantenol na włosy i rzeczywiście odżywia je w jakimś stopniu
Paulinessa
Paulinessa
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To pytam czy jest coś takiego jak Pantenol w płynie a ona wyciąga mi pianke na oparzenia.


I ją też możesz dawać na włosy.
xDogonicMarzeniax
xDogonicMarzeniax
  17 stycznia 2011

Czy ktoś używał farbę do włosów tej marki? Jakie wrażenia?


Jakiej firmy farby do włosów polecacie??

Nemuri
Nemuri
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ktoś używał farbę do włosów tej marki? Jakie wrażenia?

moja mama byla zadowolona [uzywala wlasnie odcienia chlodny kasztan], ja wrecz przeciwnie, szybko wyblakla a kolor schodzil pozniej nierownomiernie .
pijana
pijana
  17 stycznia 2011

Kupiłam 2 dni temu serum z Pantene, to które polecała Jaśmina, bo była promocja - 4,20 zł w Rossmannie, muszę powiedzieć, że całkiem spoko produkt, trochę wygładza i nabłyszcza włosy no i nie obciąża. Nie wiem jak z ochroną koloru, bo nie farbuję już włosów, zresztą po takim czasie nie mogłabym i tak na ten temat nic powiedzieć.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to skoro ta, do przetłuszczających się zawiera naftę, to może samą naftę od czasu do czasu dawać na skalp na 10 minut? właśnie zamierzałam kupić tą z proteinami mlecznymi

Można, dziewczyny pisały, że raz w tyg nakładają :-) Ja też raz w tyg na 15 min.
Ta z proteinami jest super, może włosy jak spłukujesz nie są jak tafla wody, ale jak wyschną to widać różnicę.

Konto usunięte
Konto usunięte: mi się wydaje, że to jedno i to samo zresztą ktoś tu kiedyś pisał, że stosuje pantenol na włosy i rzeczywiście odżywia je w jakimś stopniu


Konto usunięte
Konto usunięte: I ją też możesz dawać na włosy.

Wlaśnie tak sie zastanawiałam ale nie byłam pewna, sama zgłupiałam jak ta mi powiedziała, że Panthenol to nie jest prowitamina B5, ale mysle kurcze przeciez mialam notatke w zeszycie z materiałów fryzjerskich a miałam z tego przedmiotu bardzo dobry i doskonale to pamietam, ona mi wyciagneła jeszcze serum wzmacniające z BioVaxa z wit A+E i ja jej mowie, ze mam to w domu, ale ten preparat zawiera w wiekszosci silikony a ja chcę czystą witaminę A+E, a ona mi, ze ona silikonów w tym nie widzi a poza tym produkt jest bezpieczny bo bez SLS glikolu i parabenów. :zonk: i weź sie dogadaj :| jakaś nowa w tej aptece nie było tej mojej ulubionej czarnej,w ogóle nie rozumiała nic o czym do niej mówie :and: poczułam się jak kretynka, potem jeszcze coś mi wyciągała na włosy i mówie do niej: widzi Pani tu jest w składzie panthenol to jest prowitamina B5 inaczej, a ona nie prowitamina B5 to jest kwas pantotenowy. :zonk:

:zonk::zonk::zonk::zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ktoś używał farbę do włosów tej marki? Jakie wrażenia?

Nie polecam. Całej gamy marki Syoss nie polecam, ani szamponow ani odzywek farb i czegokolwiek innego... Zreszta kiedys tutaj dziewczyna pisala ze ma bardzo zadka konsystencje.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011

Temat: Podział substancji pochodzenia naturalnego.

...
Witamina B5, czyli kwas pantotenowy - jest to witamina, która najczęściej występuje w preparatach fryzjerskich. Jednak ze wzgl na to, że źle się wchłania stosuje się jej prowitaminę czyli PANTENOL - wnika głęboko we włosy, uelastycznia je, regeneruje, wygładza, wzmacnia wytrzymałość. Stosowany jest w odżywkach i wszystkich preparatach pielęgnujących.

Dostanę prowitaminę B5 w płynie? Bo ta babka sie nie znała, moze jest a nie wiem ;P

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hydrolyzed Human Hair Keratin


Czy ja to dobrze rozumiem? HUMAN HAIR - z ludzkich włosów?

:szok:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.