Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
mmaryjka
mmaryjka
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Witamina B5, czyli kwas pantotenowy

witamina b5 to nie jest kwas pantotenowy. to tak dla sprostowania.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: witamina b5 to nie jest kwas pantotenowy. to tak dla sprostowania.

Nie wiem czy jest czy nie jest, nie wnikam, taką mam notatkę w zeszycie i ta babka z apteki mi tak powiedziała :woot:

Kwas pantotenowy czasami jest błędnie utożsamiany z witaminą B5 (ATC: A 11 HA 31). W rzeczywistości witamina B5 to mieszanina następujących związków chemicznych:
kwasu pantotenowego,
panteiny (pochodnej kwasu pantotenowego),
pantenolu (należącego do grupy alkoholi, nie występującego w przyrodzie, ale aktywnego biologicznie w stosunku do ludzi i zwierząt),
koenzymu A (aktywnej biologicznie formy kwasu pantotenowego).

To dlatego jest tak nazywany, to chyba nazwa 'potoczna' czy jakos tak.
mmaryjka
mmaryjka
  17 stycznia 2011

to są pochodne pochodnych i tak dalej.
dla włosów to nie ma różnicy, ale tak tylko chciałam dodać.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to są pochodne pochodnych i tak dalej. dla włosów to nie ma różnicy, ale tak tylko chciałam dodać.


Noo ogólnie ciężko w wyszukiwarce znaleźć co to jest kwas pantotenowy, od razu jest myślnik, że to witamina B5. Bez sensu... :woot:
Fieska
Fieska
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Noo ogólnie ciężko w wyszukiwarce znaleźć co to jest kwas pantotenowy, od razu jest myślnik, że to witamina B5. Bez sensu...


Bo wit. B5 to to samo co kwas pantotenowy tylko, że wikipedia tak napisała jest będzie teraz ta teoria święta.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to są pochodne pochodnych i tak dalej. dla włosów to nie ma różnicy, ale tak tylko chciałam dodać


w błąd mnie wprowadziłaś :P
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  18 stycznia 2011

uzywała któras ?:)
czy po tym wosku, moge uzyc jeszcze maske z bingo? czy dopiero jutro np?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  18 stycznia 2011
POCALUJ
POCALUJ: uzywała któras ?:) czy po tym wosku, moge uzyc jeszcze maske z bingo? czy dopiero jutro np?


Ja mam inne Waxy, po uzyciu nigdy nie nakładam żadnej innej maski, jedynie coś w końce np. jedwab na wilgotne włosy
Fieska
Fieska
  18 stycznia 2011
Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Zazwyczaj miałam tak, że włosy myłam co 3/4 dzień. Teraz muszę co drugi. Możliwe, że to dlatego, że zmieniłam szampon, bo chciałam wypróbować coś innego, ale jednak mi nie służy i wrócę prawdopodobnie do mojego starego.

Znacie może jakieś sposoby?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  18 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zazwyczaj miałam tak, że włosy myłam co 3/4 dzień.


Też bym tak chciała...

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz muszę co drugi

A nawet to by mnie satysfakcjonowało...

Konto usunięte
Konto usunięte: Możliwe, że to dlatego, że zmieniłam szampon, bo chciałam wypróbować coś innego, ale jednak mi nie służy i wrócę prawdopodobnie do mojego starego.

Może to coś z hormonami? Ja jak tabletki odstawiam to mam od razu bardziej tłustą skórę i wypryski..

Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie może jakieś sposoby?

Ja teraz kupiłam szampon Barwa ziołowa szampon pokrzywowy, włosy mi się wolniej przetłuszczają, wczoraj nawet nie myłam, a myję codziennie.
Bumbleble
Bumbleble
  18 stycznia 2011

Włosy ogólnie myć najlepiej jest 2 razy w tygodniu :-) Bo im częściej się je myje tym bardziej One się przetłuszczają...

Ja kiedyś myłam co 2 dzień, ale fryzjerka mi powiedziała , że muszę je odzwyczaić i myć rzadziej. No i tak zrobiłam, ale w czasie kiedy nie musiałam wychodzić z domu....no bo wiadomo tłuste włosy :x . A teraz włosy mi bardzo długo się trzymają, nie przetłuszczają się..

Fieska
Fieska
  18 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Włosy ogólnie myć najlepiej jest 2 razy w tygodniu :-) Bo im częściej się je myje tym bardziej One się przetłuszczają... Ja kiedyś myłam co 2 dzień, ale fryzjerka mi powiedziała , że muszę je odzwyczaić i myć rzadziej. No i tak zrobiłam, ale w czasie kiedy nie musiałam wychodzić z domu....no bo wiadomo tłuste włosy :x . A teraz włosy mi bardzo długo się trzymają, nie przetłuszczają się..


Wiem o tym i zawsze tak robiłam i teraz też starałam się z tego wybrnąć tym, że i tak myję dalej co 3/4 dni jak robiłam to wcześniej i latałam z tłustymi włosami. Ale jeżeli widzę, że świecą się jakby było mokre to nie mogę wyjść tak z domu i muszę umyć.

Może je czymś "wysuszyć", jakiś środek? Nie będą się wtedy bardziej przetłuszczały?
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  18 stycznia 2011

Czy kupując balsam prostujący do włosów pozbędę się tego okropnego zawijania końcówek na głowie ? Może jakieś inne rady ? Od razu mówię ,że prostownicy nie mam zamiaru kupować. :and:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  18 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy kupując balsam prostujący do włosów pozbędę się tego okropnego zawijania końcówek na głowie ? Może jakieś inne rady ? Od razu mówię ,że prostownicy nie mam zamiaru kupować


Nie licz na to, może trochę 'wygładzić' włosy, ale cudów się nie spodziewaj

:and:
pijana
pijana
  18 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem o tym i zawsze tak robiłam i teraz też starałam się z tego wybrnąć tym, że i tak myję dalej co 3/4 dni jak robiłam to wcześniej i latałam z tłustymi włosami. Ale jeżeli widzę, że świecą się jakby było mokre to nie mogę wyjść tak z domu i muszę umyć.

A może taki "suchy szampon" ? Nakłada się na włosy kiedy są tłuste, ale niestety nie wiem jak ze skutecznością, bo nie sprawdzałam na sobie :nie:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.