Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zauważyłaś ZNACZNĄ różnicę w wypadaniu?

Znaczną, ale do tego używałam też olejku rycynowego, nafty, waxa, ampułek radical i seboradin.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie to by było za mocne, mi włosy wypadają ale nie do tego stopnia, że mam łyse miejsca lub włosy stały się bardzo, bardzo rzadkie.

Ja miałam łyse pola a włosy wypadały garściami! To było straszne :O

Konto usunięte
Konto usunięte: garnier neril

Poproszę więcej informacji :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Mi dermatolog powiedziała, że za dużo pakuję na włosy

Mi też się tak wydawało, że za dużo tego. Co dwa dni nakładałam maski, oleje, nafty itp. do tego codziennie wcierki. Teraz przestałam i powiem szczerze, że widzę poprawę. Włosy nie są tak obciążone i o dziwo nie wypadają!
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 stycznia 2011
gagulina
gagulina: Ja miałam łyse pola a włosy wypadały garściami! To było straszne :O

:szok: nie wyobrazam sobie tego, jeszcze w dodatku przed slubem :szok:
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wyobrazam sobie tego, jeszcze w dodatku przed slubem

Ja wtedy wpadłam w jakąś depresję, nie wychodziłam z domu i poważnie myślałam o peruce :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 stycznia 2011
gagulina
gagulina: a wtedy wpadłam w jakąś depresję, nie wychodziłam z domu i poważnie myślałam o peruce :D

nie dziwie sie :and: zalamac sie mozna... wspolczuje
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie dziwie sie zalamac sie mozna... wspolczuje

Dobrze, że juz po wszystkim :) Włosy nie są jeszcze takie piękne jak kiedyś, ale skróciłam je znacznie i rosną sobie :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 stycznia 2011
gagulina
gagulina: Dobrze, że juz po wszystkim :) Włosy nie są jeszcze takie piękne jak kiedyś, ale skróciłam je znacznie i rosną sobie :)

A to jaki byl powod? Robilas badania?
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A to jaki byl powod? Robilas badania?

Bardzo schudłam i tak robilam badania. Miałam silną anemię i straszny spadek żelaza. Uzupełniłam niedobory aczkolwiek nadal z tym walczę :(
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 stycznia 2011
gagulina
gagulina: Bardzo schudłam i tak robilam badania. Miałam silną anemię i straszny spadek żelaza. Uzupełniłam niedobory aczkolwiek nadal z tym walczę :


tez kiedys miałam anemię, ale niewielką. i co widac poprawe?
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tez kiedys miałam anemię, ale niewielką. i co widac poprawe?

Tak :) Dostałam zastrzyki z żelaza chociaż nadal jest niskie, to hemoglobina i hematokryt wzrosły już :)
sylwiax6
sylwiax6
  19 stycznia 2011
http://www.rtvagd.sklep.pl/severin/wl_6852_27178.php5
Jestem zainteresowana tą lokówko-suszarką, jednak nie jestem pewna czy uzyskam nia efekt fal, wiem że tam jest nakładka do loków, ale nie wiem czy te szczotki z nawiewem gorącego powietrza również kręcą włosy?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie wiem czy te szczotki z nawiewem gorącego powietrza również kręcą włosy?

Loki raczej nie, ale zawiną włosy w jedną lub drugą stronę, tzw 'pod spód' lub 'na zewnątrz'.
Paulinessa
Paulinessa
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nie piszę o konkretnych przypadkach tylko piszę jaki jest efekt bezpośrednio po zabiegu, a nie po długofalowej pielęgnacji i regenracji włosa. :-)


Odpisuje tutaj :)

No tak, udało mi się, ale to też efekt własnie ile starań w nie wkładam, dbam, zdobywam informacje i mam obsesje :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, udało mi się, ale to też efekt własnie ile starań w nie wkładam, dbam, zdobywam informacje i mam obsesje :D

To, że masz włosy w tak dobrej kondycji to tylko Twoja zasługa. :-)
Paulinessa
Paulinessa
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To, że masz włosy w tak dobrej kondycji to tylko Twoja zasługa. :-)


No tak myślę, że rozjaśnianie nie pomogło :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak myślę, że rozjaśnianie nie pomogło :D

Raczej nie ;P rozjaśnianie bardzo niszczy włosy...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.