Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobranoc :)

dobranoc :bye:

Konto usunięte
Konto usunięte: to już sprawdzone,choć nizoral na poczatku stosowała i nie wiem czemu przerwała może spróbuje jeszcze raz,moze w końcu jej cos pomoże.

no ogolnie z lupiezem jest przerypana sprawa, jak mialam z 12scie lat mialam z nim problem no i do dnia dzisiejszego raz na jakis tydzien uzywam szamponu przeciwlupiezowego, tak na wszelki wypadek (no oczywiscie jak mnie cos uczuli to uzywam tak czesto az przejdzie). :/
mmaryjka
mmaryjka
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

a używałaś szamponów z body shopu?
swoją drogą idź do siebie do tbs bo macie przegenialne przeceny! zazdroszczę! mi się udało ostatnio upolować masło w noc zakupów za 45zł, a nie za 65 i na tym się promocje kończą w pl:and:
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a używałaś szamponów z body shopu? swoją drogą idź do siebie do tbs bo macie przegenialne przeceny! zazdroszczę! mi się udało ostatnio upolować masło w noc zakupów za 45zł, a nie za 65 i na tym się promocje kończą w pl

no wlasnie jutro ide, wlasnie dostalam dzis emaila, ze sie jutro wyprzedaz zaczyna :mrgreen: np masla do ciala za 6 funtow :P
szamponow z tbs jeszcze nie uzywalam :nie:
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011

czy ja dobrze widze, ze szampony kosztuja miedzy 2 a 6 funtow
http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb/catalog/list.aspx?CategoryCode=C_Hair_Shampoo&ParentCatCode=C_Hair
:woot:
teraz to na pewno jutro sie tam przejde.

mmaryjka
mmaryjka
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz to na pewno jutro sie tam przejde.

przejdź się, przejdź. ja się na nowo zakochałam w maśle mango - jest cudowne!
no i żele por prysznic są fajne, ja mam obecnie właśnie mango.
u mnie teraz jest promocja, że kupujesz jedno masło, a dostajesz dwa. ogólnie cena tych maseł(65zł za 200ml) jest trochę przesadzona i teraz jak będę leciała do londynu to kupuję na zapas:) jeszcze muszę wypróbować peeling w słoiku bo mam ten w tubce mandarynkowy i zapach mi nie odpowiada w ogóle
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przejdź się, przejdź. ja się na nowo zakochałam w maśle mango - jest cudowne!

ja uwielbialam maslo z granatu, ale juz go chyba nie produkuja :and:
teraz mam chyba kwiat wisni, czy cos w tym stylu, ale nie mialam szansy jeszcze otworzyc :P

Konto usunięte
Konto usunięte: no i żele por prysznic są fajne, ja mam obecnie właśnie mango.

no zele lubie, zawsze kupuje po 4 (bo jak sie kupi 4 to sie placi za nie tylko 12scie funtow) - mialam truskawke, wisnie ( :zakochany: ), oliwke (ta okurat srednio pachniala) i cos jeszcze, akurat teraz konczy mi sie kwiat wisni (dostalam caly zestaw na swieta), to chyba tez sie w nie zaopatrze :P

Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie teraz jest promocja, że kupujesz jedno masło, a dostajesz dwa. ogólnie cena tych maseł(65zł za 200ml) jest trochę przesadzona i teraz jak będę leciała do londynu to kupuję na zapas:) jeszcze muszę wypróbować peeling w słoiku bo mam ten w tubce mandarynkowy i zapach mi nie odpowiada w ogóle

peelingow z bs nigdy nie mialam, ale bardzo fajny maja krem do stop :tak:
i te boskie mydelka w ksztaltach owocow czy zwierzat :zakochany:
mmaryjka
mmaryjka
  5 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

czekam na recenzję szamponu:p no i jak te z lush'a?
agoosiaaa
agoosiaaa
  5 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czekam na recenzję szamponu:p

kupilam ten z serii rainforest czy cos w tym stylu, ale dopiero za jakas godzine bede myc glowe :)

Konto usunięte
Konto usunięte: no i jak te z lush'a?

peelingi super :zakochany:
na razie uzylam taki zielony i byl super :zakochany:
w ogole to kupilam mojej mamie te bomby z lusha w ksztalcie kwiatkow, bo w niedziele byl dzien mamy, no i jak je trzymalam w szafce to mi cala szafka nimi pachniala :zakochany: az mialam ochote je zjesc :P
kupilam tez ten niebieski szampon w kostce, ale jeszcze nie uzywalam :P
mmaryjka
mmaryjka
  5 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kupilam ten z serii rainforest czy cos w tym stylu, ale dopiero za jakas godzine bede myc glowe

ja żałuję, że nie ma szamponów o zapachu mango

Konto usunięte
Konto usunięte: w ogole to kupilam mojej mamie te bomby z lusha w ksztalcie kwiatkow, bo w niedziele byl dzien mamy, no i jak je trzymalam w szafce to mi cala szafka nimi pachniala

no ja się nie mogę doczekać mojego wyjazdu. szampony w kostce są przegenialne!
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo raczej poza twarza nie widze opcji, zeby mi gdzies polecial.

skoro tak uwazasz Twoja sprawa

Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie o to mi chodzi, ze nie mozna winic kurczaka za to, ze go ktos nie upiekl :P

to była ironia, ale nie wazne.
mylisz pojecia - szampon emulguje się z wodą i to warunek jego działania, spray tego nie wymaga wiec nie wiem czemu wyskoczyłaś z tym szamponem.
agoosiaaa
agoosiaaa
  5 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja żałuję, że nie ma szamponów o zapachu mango

ogolni u mnie w sklepie byly tylko z tej serii lasow tropikalnych, nawet bananowych nie bylo, a wlasnie na nie mialam chetke :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: no ja się nie mogę doczekać mojego wyjazdu. szampony w kostce są przegenialne!

to teraz mam dylemat, ktorego dzisiaj uzyc :lol2:
ale nie, zostane na bs, najwyzej tego w kostce uzyje jutro :P
fajna ta strona, do zamowienia dostalam zel (paste :woot:) pod prysznic w gratisie :P
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 kwietnia 2011

Co do szkolenia - średniawe, przyznam skromnie, że nie dowiedziałam się nic nowego.. Hmm, jedynie więcej dowiedziałam się na temat sauny z ozonem i jej działania.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobranoc :)

ma silikony ten z Joanny AB.
mmaryjka
mmaryjka
  5 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ogolni u mnie w sklepie byly tylko z tej serii lasow tropikalnych, nawet bananowych nie bylo, a wlasnie na nie mialam chetke

właśnie wąchałam ten bananowy i jakoś mnie nie urzekł;)

Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie, zostane na bs, najwyzej tego w kostce uzyje jutro

używaj jednego to będziesz w stanie określić jak działa;)
mmaryjka
mmaryjka
  5 kwietnia 2011

a tak w ogóle to trochę nowych szamponów jest. kupiłaś może masło do ciała? wygląda zachęcająco.
http://www.lush.co.uk/shop/product/category/path/147_148/solid-shampoo

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.