Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: być może ale w kazdej głupocie jest jakies ziarnko prawdy a jeśli to powtarza kilka osób to nie wydaje mi się aby wszystko było wyssane z palca:)

oj, a ilez osob bylo tutaj z forum w akademi u doktora Fakudy... popytaj, a znajdziesz wielu - opowiedza Ci o magicznych wlasciwosciach moscirzebu :)
mam nadzieje, ze zalapiesz o co mi chodzi :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli ktos myje glowe codziennie/co dwa dni i nie ma tendencji do przetluszczania sie glowy

a jeśli ma? albo np łojotok tłusty suchy? jeśli łupież występuje, łuszczyca też niedobrze pryskać silikonem na skórę ;-) czy alkoholem itp. Pisałam ogólnie a nie o konkretnym gatunku włosa.

Konto usunięte
Konto usunięte: esli pryskasz spray na suche wlosy to widac dokladnie jak jest rozprowadzony - a jak spryskasz dostateczna ilosc to jestes w stanie rozprowadzic.

Musiałabyś napryskać naprawdę dużo aby zmoczyć całe włosy, co obciąży i powstanie depozyt, spray jest mgiełką i daje się go niewielką ilość, sama nazwa daje do myslenia, przynajmniej tak się uczyłam o preparatach ze względu na postać występowania i zastosowanie...

Konto usunięte
Konto usunięte: wszystkie szampony sa beznadziejne, bo jak nakladam je na suche wlosy to nie dzialaja. jak ktos cos zle uzywa to najlepszy specyfik na swiecie bedzie zle dzialal.


co mają szampony do tego? :woot:

miałam iść :and:
ImaDrug
ImaDrug
  4 kwietnia 2011

a powiedzcie mi,jak zwalczyć skutecznie łupież?Siostra sobie z nim nie może poradzić...

Paulinessa
Paulinessa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ten szampon aloesowy Bomba!!!


No widzisz :) naprawdę super, nie wysuszy włosów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a powiedzcie mi,jak zwalczyć skutecznie łupież?Siostra sobie z nim nie może poradzić...

wielu mówi, że łupież to choroba. Jest chorobą jeśli ma postać łupieżu mokrego tzw łupież pstry, jest żółty i mokry, ma brzydki zapach.
Jeśli jest to łupiez zwykły jest to bardziej problem kosmetyczny... :-) szampony z apteki, wcierki, jeśli to nie pomoże to sprawa jest powazniejsza i nalezy udac sie do dermatologa.
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jeśli ma? albo np łojotok tłusty suchy? jeśli łupież występuje, łuszczyca też niedobrze pryskać silikonem na skórę ;-) czy alkoholem itp. Pisałam ogólnie a nie o konkretnym gatunku włosa.

ale ja myslalam, ze to jest spray do wlosow, nie na skore :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Musiałabyś napryskać naprawdę dużo aby zmoczyć całe włosy, co obciąży i powstanie depozyt, spray jest mgiełką i daje się go niewielką ilość, sama nazwa daje do myslenia, przynajmniej tak się uczyłam o preparatach ze względu na postać występowania i zastosowanie...

no ja pryskam dosyc mocno, glownie dlatego, ze jak dam za malo to wygladam jakbym miala afro. i powiem Ci ze ten np z tresemme, ktory mam nie obciaza - natomiast mam z tej samej serii krem/paste (kij wie, takie przezroczyste) i jest tragiczne jesli chodzi o obciazanie wlosow, przy niewielkiej ilosci daje sie odczuc ciezar.

Konto usunięte
Konto usunięte: co mają szampony do tego?

:lol: chodzi mi ogolnie o to, ze jak sie kosmetyku nie uzywa tak jak powinno to nie bedzie dzialal.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No widzisz :) naprawdę super, nie wysuszy włosów :)

A miałaś Joannę AB szampon z mlekiem i miodem? Też jest fajny ale ma silikony.
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a powiedzcie mi,jak zwalczyć skutecznie łupież?Siostra sobie z nim nie może poradzić...

nizoral, jak nie pomoze to dermatolog.
Paulinessa
Paulinessa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A miałaś Joannę AB szampon z mlekiem i miodem? Też jest fajny ale ma silikony.


Miałąm kiedyś, teraz mam jajeczny.
ma silikon? :woot: nie pamiętam teraz :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale ja myslalam, ze to jest spray do wlosow, nie na skore

ale chyba logiczne że spray osiada na ubranie a na skórę też?

Konto usunięte
Konto usunięte: no ja pryskam dosyc mocno, glownie dlatego, ze jak dam za malo to wygladam jakbym miala afro. i powiem Ci ze ten np z tresemme, ktory mam nie obciaza - natomiast mam z tej samej serii krem/paste (kij wie, takie przezroczyste) i jest tragiczne jesli chodzi o obciazanie wlosow, przy niewielkiej ilosci daje sie odczuc ciezar.

dobra

Konto usunięte
Konto usunięte: chodzi mi ogolnie o to, ze jak sie kosmetyku nie uzywa tak jak powinno to nie bedzie dzialal

racja, ogólnie mi surowy kurczak też nie smakuje, musi być upieczony, ale to tak ogólnie mówię.

a teraz juz serio ide bo jutro nie bede mogła się skupić, jak się dowiem czegoś fajnego na szkoleniu to napiszę Wam ciekawostki, bo mam szkolenie z pielęgnacji :-) :bye:
ImaDrug
ImaDrug
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli jest to łupiez zwykły jest to bardziej problem kosmetyczny... :-) szampony z apteki, wcierki, jeśli to nie pomoże to sprawa jest powazniejsza i nalezy udac sie do dermatologa.


Konto usunięte
Konto usunięte: nizoral, jak nie pomoze to dermatolog.

wlaśnie chyba muszę ją zagonić do dermatologa.To taki zwykły łupież.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ma silikon? nie pamiętam teraz

chyba ma, jutro sprawdze!!!

lece kurde bo zaraz nie zejde :D :*
pa!
Paulinessa
Paulinessa
  4 kwietnia 2011

Dobranoc :)

agoosiaaa
agoosiaaa
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale chyba logiczne że spray osiada na ubranie a na skórę też?

no i chyba logiczne, ze ludzie myja np twarz itp :woot:
bo raczej poza twarza nie widze opcji, zeby mi gdzies polecial.

Konto usunięte
Konto usunięte: racja, ogólnie mi surowy kurczak też nie smakuje, musi być upieczony, ale to tak ogólnie mówię.

no wlasnie o to mi chodzi, ze nie mozna winic kurczaka za to, ze go ktos nie upiekl :P

Konto usunięte
Konto usunięte: a teraz juz serio ide bo jutro nie bede mogła się skupić, jak się dowiem czegoś fajnego na szkoleniu to napiszę Wam ciekawostki, bo mam szkolenie z pielęgnacji :-)

spox, pa.

Konto usunięte
Konto usunięte: wlaśnie chyba muszę ją zagonić do dermatologa.To taki zwykły łupież.

ja dostaje lupiezu po niektorych szamponach/odzywkach, wiec moze niech sprobuje je zmienic np.
ImaDrug
ImaDrug
  4 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja dostaje lupiezu po niektorych szamponach/odzywkach, wiec moze niech sprobuje je zmienic np.

to już sprawdzone,choć nizoral na poczatku stosowała i nie wiem czemu przerwała może spróbuje jeszcze raz,moze w końcu jej cos pomoże.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.