Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: poleciłabys jakis szampon ktory pomogl mi lepiej zmyc te farbe?:) bo nie chce zdejmować koloru, bo moje wlosy tego nie przezyją;/


Konto usunięte
Konto usunięte: każdy przeciwłupieżowy ;)


Bzdura... JEŚLI NIE MASZ ŁUPIEŻU NIE UŻYWAJ SZAMPONU PRZECIWŁUPIEŻOWEGO bo sama go sobie zrobisz ;-) a uwierz, że ciężko się tego pozbyć...
Jeśli nie masz łupieżu to szampon mocno oczyszczający. Szampon przeciwłupieżowy jest silniejszy, bo jeszcze silniej oczyszcza ale przy braku łupieżu musiałabyś skórę umyć (ew włosy) swoim szamponem, którego używasz zazwyczaj a potem szamponem przeciwłupieżowym umyć SAME WŁOSY, nie dotykać skóry! Ja tak robiłam :-)

Jest jeszcze jeden sposób, domowy, który konsultowałam z taką znajomą z chemii kosmetycznej :-) Myjesz włosy szamponem, zaraz myjesz je ponownie ale do porcji szamponu dodajesz pełną łyżeczkę sody oczyszczonej - bardzo silnie oczyszcza i rozchyla dosyć mocno łuski ale ostrożnie trzeba myć aby właśnie łusek niepowyłamywać :-) nie szoruj za mocno tylko raczej masuj włosy, dosyć mocno pojaśnia moim zdaniem ja użyłam dwa razy...
wanttobeloved
wanttobeloved
  11 kwietnia 2011

każdy fryzjer ci to powie,każdy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bzdura... JEŚLI NIE MASZ ŁUPIEŻU NIE UŻYWAJ SZAMPONU PRZECIWŁUPIEŻOWEGO bo sama go sobie zrobisz ;-) a uwierz, że ciężko się tego pozbyć... Jeśli nie masz łupieżu to szampon mocno oczyszczający. Szampon przeciwłupieżowy jest silniejszy, bo jeszcze silniej oczyszcza ale przy braku łupieżu musiałabyś skórę umyć (ew włosy) swoim szamponem, którego używasz zazwyczaj a potem szamponem przeciwłupieżowym umyć SAME WŁOSY, nie dotykać skóry! Ja tak robiłam :-)
sylwik
sylwik
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest jeszcze jeden sposób, domowy, który konsultowałam z taką znajomą z chemii kosmetycznej :-) Myjesz włosy szamponem, zaraz myjesz je ponownie ale do porcji szamponu dodajesz pełną łyżeczkę sody oczyszczonej - bardzo silnie oczyszcza i rozchyla dosyć mocno łuski ale ostrożnie trzeba myć aby właśnie łusek niepowyłamywać :-) nie szoruj za mocno tylko raczej masuj włosy, dosyć mocno pojaśnia moim zdaniem ja użyłam dwa razy...

po potraktowaniu wlosow w ten sposob wystarczy zwyczajna maska, czy trzeba jakos mocniej o nie zadbac?
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  11 kwietnia 2011

Czy to prawda, że do spania włosy powinno się spinać?

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: każdy fryzjer ci to powie,każdy.

co mnie to interesuje co mówi 'każdy' fryzjer? jak fryzjer nie ma odpowiedniej wiedzy, to poleci szampon przeciwłupieżowy osobie bez łupieżu ;-) u mnie w salonie pracują dobrzy fryzjerzy, więc nie wiem... idąc tym samym tokiem myślenia ja bym nie poleciła szamponu do włosów rozjaśnianych osobie bez rozjaśnionych włosów np z włosami normalnymi.
sylwik
sylwik: po potraktowaniu wlosow w ten sposob wystarczy zwyczajna maska, czy trzeba jakos mocniej o nie zadbac?

Maska obowiązkowo, najlepiej na 30-40 min. Możesz też użyć oleju na noc - np. oliwe z oliwek.

Elph06
Elph06: Czy to prawda, że do spania włosy powinno się spinać?

Nie. Można spiąć ale nie trzeba. Jeżeli ktoś ma długie włosy to spięcie uchroni je przed przygnieceniem - łamaniem, filcowaniem, kołtunieniem. Ja swoje włosy zawsze zaplatam we francuza na noc albo warkocz dobierany - na bok. :-) czasami koszyczek - jak mam olej.
mmaryjka
mmaryjka
  11 kwietnia 2011

suchy szampon klorane, używał ktoś?
paulinessa jak się znajdzie, to skład - nie szkodzi? bo kupiłam dla koleżanki która ma włosy małą tragedię.

agoosiaaa
agoosiaaa
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: suchy szampon klorane, używał ktoś? paulinessa jak się znajdzie, to skład - nie szkodzi? bo kupiłam dla koleżanki która ma włosy małą tragedię.

mi sie wydaje, ze raczej kazdy bedzie szkodzil, w koncu one sa po to, by wlosy nie wygladaly na brudne bez mycia, wiec chyba beda wysuszac??
jakzle mysle, to sorry.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiec chyba beda wysuszac??

nie, suchy szampon ma za zadanie głównie wchłonąć tłuszcz - nie brud :-) jak myjesz ten tłuszcz także usuwasz.
suchy szampon nie wyciąga wilgoci z włosów. tylko to co odłożyło się na zewnątrz włosa.
mmaryjka
mmaryjka
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi sie wydaje, ze raczej kazdy bedzie szkodzil, w koncu one sa po to, by wlosy nie wygladaly na brudne bez mycia, wiec chyba beda wysuszac?

on jest niby to przetłuszczających się włosów. mi się włosy nie przetłuszczają, ale ta koleżanka ma włosy w bardzo słabym stanie i nie chce żeby jej całkowicie wypadły, dlatego też pytam
agoosiaaa
agoosiaaa
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: on jest niby to przetłuszczających się włosów. mi się włosy nie przetłuszczają, ale ta koleżanka ma włosy w bardzo słabym stanie i nie chce żeby jej całkowicie wypadły, dlatego też pytam

no wlasnie w sumie mnie tez to ciekawi, bo sama boje sie uzywac tych suchych szamponow, zeby sobie nie zepsuc wlosow :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie, suchy szampon ma za zadanie głównie wchłonąć tłuszcz - nie brud :-) jak myjesz ten tłuszcz także usuwasz. suchy szampon nie wyciąga wilgoci z włosów. tylko to co odłożyło się na zewnątrz włosa.

aha, a ze tak spytam, na jakiej zasadzie to dziala??
mmaryjka
mmaryjka
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie w sumie mnie tez to ciekawi, bo sama boje sie uzywac tych suchych szamponow, zeby sobie nie zepsuc wlosow

ja chyba nie muszę, ale jak się okaże, że nie niszczą włosów to może kupię. chociaż kurde, mi się włosy przetłuszczają po ponad tygodniu, a myję co 2-3 dni bo palę
agoosiaaa
agoosiaaa
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja chyba nie muszę, ale jak się okaże, że nie niszczą włosów to może kupię. chociaż kurde, mi się włosy przetłuszczają po ponad tygodniu, a myję co 2-3 dni bo palę

moje tez sie nie przetluszczaja, na luzie tydzien bym przechodzila.
niestety ostatnio myje codziennie, bo polepsza to ich stan (Sa bardziej nawilzone).
no ale na podroze itp by mi sie przydal taki suchy szampon :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, a ze tak spytam, na jakiej zasadzie to dziala??

to coś takiego jak puder sypki - ma dużą zawartość talku - talk pochłania tłuszcz.
czyli nanosisz ten puder lub proszek na włosy i skórę głowy, masujesz, tłuszcz wsiąka w ten puder, jak go usuniesz to włosy masz mniej tłuste ;d jednak z doświadczenia wiem, że to G**** daje :D
Babsy
Babsy
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: włosy przetłuszczają po ponad tygodniu


Konto usunięte
Konto usunięte: moje tez sie nie przetluszczaja, na luzie tydzien bym przechodzila.

:and: ale macie dobrze... ja jak nie myje 3 dni, mam masakrycznie tluste;/
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 kwietnia 2011
Babsy
Babsy: ale macie dobrze... ja jak nie myje 3 dni, mam masakrycznie tluste;/

ja myje codziennie, ale lubie w sumie myc włosy :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.