Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze widze, że litr kosztuje 30 zł?!

na allegro nawet po 20 -22 zł idzie kupic. tania a dobra.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przed chwiląCytuj fragment | Cytuj całość A co sądzicie o odżywkach Biosilk?

mnie sie wydaje, ze stawiasz na drogie produkty. uwierz nie wszystko co drogie jest dobre, przykladem sa preparaty Matrix - szampon kosztuje 100 zl a uwierz, ze nikomu go nie polece.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

nie wiem czy sie orientujesz w składach, ale porownam Ci:
Stapiz:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Myristate, Halianthus Annuus, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolyzed Silk, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylaraben

kurcze nie moge znalezc zadnej odzywki z biosilka :zonk:
Darunia511
Darunia511
  4 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie sie wydaje, ze stawiasz na drogie produkty. uwierz nie wszystko co drogie jest dobre, przykladem sa preparaty Matrix - szampon kosztuje 100 zl a uwierz, ze nikomu go nie polece.

Ja generalnie nie inwestuje w szampony, bo myje głowę codziennie lub co 2 dni, wiec szybko sie konczy, a nie widzę różnicy czy umyje takim za 100 zł czy za 10 zł, wole kupić droższą odżywkę.
Nie stawiam na drogie produkty, ale one się z reguły sprawdzają, masz racje nie zawsze. Kiedys uzywalam takiej litrowej maski mlecznej kallosa - mega tania ale fajna, jednak po pewnym czasie przestalam widziec efekty. Kupie sobie ja znow i to co napisalas, tylko gdzie to kupie? Bedzie w sklepie fryzjerskim? A o Biosilk pytam, bo uwielbiam ich jedwab, odżywki troche kosztuja i nie chcialabym kupic kota w worku.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja generalnie nie inwestuje w szampony, bo myje głowę codziennie lub co 2 dni, wiec szybko sie konczy, a nie widzę różnicy czy umyje takim za 100 zł czy za 10 zł, wole kupić droższą odżywkę.

jak uważasz :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie stawiam na drogie produkty, ale one się z reguły sprawdzają, masz racje nie zawsze. Kiedys uzywalam takiej litrowej maski mlecznej kallosa - mega tania ale fajna, jednak po pewnym czasie przestalam widziec efekty

Nie dziwota, bo to nie maska a kondycjoner - raczej nie regeneruje włosów.

Konto usunięte
Konto usunięte: napisalas, tylko gdzie to kupie? Bedzie w sklepie fryzjerskim?

powinno byc ja zawsze na allegro zamawiam.

Konto usunięte
Konto usunięte: A o Biosilk pytam, bo uwielbiam ich jedwab, odżywki troche kosztuja i nie chcialabym kupic kota w worku

radze odstawic BioSilka a przerzucić się na CHI. :-) biosilk wysusza, ma alkohol w skladzie.
Darunia511
Darunia511
  4 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie dziwota, bo to nie maska a kondycjoner - raczej nie regeneruje włosów.

To poleć mi jakiś 'kondycjoner' czymkolwiek jest :P

Konto usunięte
Konto usunięte: radze odstawic BioSilka a przerzucić się na CHI. :-) biosilk wysusza, ma alkohol w skladzie.

Szczerze mówiąc ja nigdy składow nie czytam bo się na tym nie znam. Ale skoro tak mówisz to się przerzuce bo tam gdzie kupuje są własnie CHI i Biosilk, szkoda że tylko takie małe buteleczki.

Może ktoś mi jeszcze powie, czy włosy przy doczepianiu włosów zgrzewy keratyny sa mniej wyczuwalne w dotyku niż micro ringi? I jak się je zdejmuje?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To poleć mi jakiś 'kondycjoner' czymkolwiek jest :P

Kondycjoner kondycjonuje włosy między jednym a drugim myciem - poprawia ich wygląd np. Jedwab CHI wygładza, nabłyszcza ale po myciu tego efektu juz nie ma na wlosach. :-)
Polecam odzywke Garnier masło karite i olejek z avocado


Konto usunięte
Konto usunięte: Szczerze mówiąc ja nigdy składow nie czytam bo się na tym nie znam. Ale skoro tak mówisz to się przerzuce bo tam gdzie kupuje są własnie CHI i Biosilk, szkoda że tylko takie małe buteleczki.

Ja też muszę się w CHI zaopatrzyć bo narazie używałam BioVaxu ale jest drozszy :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Może ktoś mi jeszcze powie, czy włosy przy doczepianiu włosów zgrzewy keratyny sa mniej wyczuwalne w dotyku niż micro ringi? I jak się je zdejmuje?

Tak, zgrzewy keratynowe są mniej wyczuwalne niż micro ringi - bo micro ringi to są takie metalowe oczka które zaciska się na włosach wraz z doczepianym pasemkiem, a zgrzewy keratynowe to taki jakby klej pasemko ma warstwę keratyny i specjalnymi kleszczami zgrzewa się ją z Twoimi włosami. Ale jest tu mały szkopuł :-) bo jak masz zgrzewy keratynowe to musisz bardzo uważać z pielęgnacją - np kwasy owocowe w szamponach czy maskach, ceramidy mogą rozpuszczać te zgrzewy.
madzia2143
madzia2143
  5 czerwca 2011
dziewczyny, używam jedwabiu CHI, mgiełki radical, seboradin (po każdym umyciu ) i maski vax treatment raz w tygodniu. Włosy są co prawda mięciutkie, ale jakoś brak im połysku. Co polecacie? Jakaś odżywka?
Pozdrawiam :*
Jasmina
Jasmina
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mgiełki radical

Teraz nie jestem pewna, ale chyba ma alkohol w składzie, więc lepiej dawać na sam skalp.

Konto usunięte
Konto usunięte: seboradin (po każdym umyciu )

Ale balsam, lotion ?

Konto usunięte
Konto usunięte: maski vax treatment raz w tygodniu

Ją lepiej stosować na sam skalp, a na długość inną maskę ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Co polecacie? Jakaś odżywka?

Maske Stapiz Sleek Line :tak:
madzia2143
madzia2143
  5 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: Ale balsam, lotion ?

lotion.

aa i jeszcze nafty używam.

Jasmina
Jasmina: Teraz nie jestem pewna, ale chyba ma alkohol w składzie, więc lepiej dawać na sam skalp.

ej faktycznie :wtf: ma alkohol denat i to na 3 miejscu.

Jasmina
Jasmina: Maske Stapiz Sleek Line

w hurtowni fryzjerskiej czy w drogerii ją dostanę?
Jasmina
Jasmina
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: lotion.

Na sam skalp dawaj nie na długość, bo ma alkohol.

Konto usunięte
Konto usunięte: ej faktycznie ma alkohol denat i to na 3 miejscu.

Więc lepiej nie dawać na długość.

Konto usunięte
Konto usunięte: w hurtowni fryzjerskiej czy w drogerii ją dostanę?

W hurtowni fryzjerskiej lub przez neta :tak: Czasami tez u fryzjera można ją kupić.
madzia2143
madzia2143
  5 czerwca 2011
Jasmina
Jasmina: W hurtowni fryzjerskiej lub przez neta

zobaczę u siebie w hurtowni :)

Jasmina
Jasmina: Na sam skalp dawaj nie na długość, bo ma alkohol.


Jasmina
Jasmina: Więc lepiej nie dawać na długość.

ok ok dzięki :) ale jestem w szoku, myślałam ze Radical dobry jest..
Jasmina
Jasmina
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ok ok dzięki :) ale jestem w szoku, myślałam ze Radical dobry jest..

Dawany na skóre głowy to tak, inaczej może wysuszyć ;)
Darunia511
Darunia511
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kondycjoner kondycjonuje włosy między jednym a drugim myciem - poprawia ich wygląd np. Jedwab CHI wygładza, nabłyszcza ale po myciu tego efektu juz nie ma na wlosach. :-) Polecam odzywke Garnier masło karite i olejek z avocado

Ide zaraz do piotra i Pawła to od razu kupie :D Dajesz mi nadzieje, ze nie bede łysa.. Chociaż już bym wolała to niz mieć siano na głowie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, zgrzewy keratynowe są mniej wyczuwalne niż micro ringi - bo micro ringi to są takie metalowe oczka które zaciska się na włosach wraz z doczepianym pasemkiem, a zgrzewy keratynowe to taki jakby klej pasemko ma warstwę keratyny i specjalnymi kleszczami zgrzewa się ją z Twoimi włosami. Ale jest tu mały szkopuł :-) bo jak masz zgrzewy keratynowe to musisz bardzo uważać z pielęgnacją - np kwasy owocowe w szamponach czy maskach, ceramidy mogą rozpuszczać te zgrzewy.

No własnie cały czas mialam micro ringi, ale wkurzają mnie, bo je strasznie czuć, tym bardziej że mam cieniutkie wlosy. Nie przedluzam wlosow, doczepiam sobie jedynie pojedyncze kolorowe pasemka, nie dbam o nie w ogole bo wychodze z zalozenia, ze jak sie zniszczy to wywale, majatku nie trace bo pasemko chyba 2 zl, wiec i pewnie o keratyne dbac nie bede. Jak to zdejme?
mmaryjka
mmaryjka
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: swietnie tam wygląda! Ale jacy fryzjerzy, to nie wiem.

takie stare ciotki, trwała na głowie, fajek w ręku:)

Konto usunięte
Konto usunięte: A co sądzicie o odżywkach Biosilk?

odżywek nie używałam, ale używam szamponu(hydrating) i jest cudowny.
z droższych kup sobie joico k-pak. można kupić na allegro wersję miniaturową, w niej są 4 produkty i to jest taka jakby cała kuracja. jest genialna.
znalazłam swojego idealnego fryzjera i pani pracuje głównie na joico i niejednej mojej znajomej uratowała czuprynę.
mmaryjka
mmaryjka
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: odżywek nie używałam, ale używam szamponu(hydrating) i jest cudowny.

czyli jeśli odżywka jest tak fajna jak szampon i ma ok skład to bierz bez zastanawiania.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.