Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie jedna babeczka miała taki .. wiesz - zwykły jedna umywalka - dwa krzesła przy lustrach. i się do Niej dokopać nie można było .. rezerwacja tydzien przed musi być..

:zonk:

znaki.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

mam poszanowanie do swojej pracy i w obskurnym salonie nie będę pracować i przyjmować 'swoich' klientów na krześle przed lustrem. ;-) ale to moje zdanie.
SoDope
SoDope
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Właśnie nie był obskurny... A mówiąc 'zwykły' miałam na myśli, że nie było to jakieś 500 metrów kwadratowych. A że ma na zapisy bo nie ma nawet małej luki to chyba znak, że jest dobra.. Po prostu Ona sama w Nim pracowała i miała na soboty kogoś dodatkowego do upięć. bo wtedy miała jeszcze więcej klientek.

Byś się uśmiała ale u mnie w jednym salonie który wygląda jak .. z filmów a ceny za farbowaniu którkich włosów kosztuje 150 zł. a nie mają ciepłej wody w zmywakach :zonk: to się można z tego pośmiać.
mmaryjka
mmaryjka
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Byś się uśmiała ale u mnie w jednym salonie który wygląda jak .. z filmów

w warszawie na mokotowskiej jest salon niczym z filmów Barei! po prostu taki głęboki oldschool, że siema
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie nie był obskurny... A mówiąc 'zwykły' miałam na myśli, że nie było to jakieś 500 metrów kwadratowych. A że ma na zapisy bo nie ma nawet małej luki to chyba znak, że jest dobra.. Po prostu Ona sama w Nim pracowała i miała na soboty kogoś dodatkowego do upięć. bo wtedy miała jeszcze więcej klientek.

no to coś innego :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Byś się uśmiała ale u mnie w jednym salonie który wygląda jak .. z filmów a ceny za farbowaniu którkich włosów kosztuje 150 zł. a nie mają ciepłej wody w zmywakach to się można z tego pośmiać.

:zonk: masakra
Vodkapolska
Vodkapolska
  1 czerwca 2011

sorry że się wam w wątek wetnę ale jednak przemyslałam... pójdę z tym w piątek do fryzjera;p Liczę na cud;p

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 czerwca 2011

Byłam wczoraj u dermatologa. Ta dermatolog jest jakas lewa, jestem zła. Ona nie bierze tego tak poważnie jakby.
Przepisała mi znowu tą samą wcierkę bo rezoryna dotlenia cebulki i ma tam wit B6 itp i chciałam jakieś tabletki takie na recepte na wypadanie, ona powiedziała że tabletki takie specjalistyczne są na typowe łysienie takie hormonalne np androgenowe czy takie jak u facetów ale one są z hormonami i dla mnie sie nie nadają i na moje wypadanie.
Poleciła mi Merz Special, Vitapil, Silica lub jakieś na P nie pamietam nazwy. Powiedziala, ze ten Vitapil moge zmienic bo te tabletki co ona mi podala roznia sie nieznacznie ale moze akurat mi inne bardziej spasuja. Planuje kupic Silice.

No i te moje przetłuszczanie skóry to nie zwykla nadprodukcja sebum tylko mam łojotok.. Przepisala mi tabletki ale powiedziała, że raczej mam brać albo te na włosy albo ten suplement na łojotok. I nie wiem co robić. Chciałabym brać na włosy rano a na skórę wieczorem ale nie wiem czy to bezpieczne.

SoDope
SoDope
  2 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no to coś innego :)

Ja Cie rozumiem, że nie chciałabys pracować gdzie jest wylęgarnia grzybów i takie tam.

U mnie w mieście np. większość salonów wygląda normalnie w takim zwykłym standardzie.. a takich odpicowanych na maksa jest może .. 4-5 salonów. Takich na maksa odpicowanych .. owszem jest pare takich osiedlowych kliczek gdzie jest fryzjerka mająca 50 lat a klientów ma tych co do Niej zawsze chodzili i chodzą .. XD

a co do wypadania włosów - są takie ampułki z Vichy .. one ponoć są dobre :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja Cie rozumiem, że nie chciałabys pracować gdzie jest wylęgarnia grzybów i takie tam. U mnie w mieście np. większość salonów wygląda normalnie w takim zwykłym standardzie.. a takich odpicowanych na maksa jest może .. 4-5 salonów. Takich na maksa odpicowanych .. owszem jest pare takich osiedlowych kliczek gdzie jest fryzjerka mająca 50 lat a klientów ma tych co do Niej zawsze chodzili i chodzą .. XD

bo ludzie sie przyzwyczaili do takich salonów i swoich fryzjerek, ja gdzie miałam praktyki w pierwszej klasie salon był 25 lat akurat wtedy była rocznica w lutym, i był to jeden z dwóch pierwszych salonów na osiedlu a klienci bylo typowo z tego osiedla i wiekszosc starych babek lub takich po 40.
u nas do salonu zjezdzaja sie ludzie z obocznych miast :) i dalej.

Konto usunięte
Konto usunięte: a co do wypadania włosów - są takie ampułki z Vichy .. one ponoć są dobre

u mnie sprawa wyglada powazniej.

jestes kosmetyczka jakie sa zabiegi normalizujace prace gruczołów łojowych?
SoDope
SoDope
  2 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie sprawa wyglada powazniej. jestes kosmetyczka jakie sa zabiegi normalizujace prace gruczołów łojowych?


Z tymi ampułkami to ja bym się zastanowiła bo co na wiżażu czytam - to dziewczyny już po dwóch użyciach widziały, że włosów mniej wypada a na allegro mozesz sobie taniej kupić.

Na gruczoły łojowe to masz zabiegi głównie z laserami a wiadomo, żeby znaleźć kogoś kto się w tym specjalizuje i robi dobrze to jest jak na 100/1 porządny.

U mnie w mieście jest jedna co 'operuje' laserem i zrobiła jednej gościówie wręcz odznaczenia jak rozstępy i jej wmówiła, że tak musi być.. :zonk:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  2 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No i te moje przetłuszczanie skóry to nie zwykla nadprodukcja sebum tylko mam łojotok.. Przepisala mi tabletki ale powiedziała, że raczej mam brać albo te na włosy albo ten suplement na łojotok. I nie wiem co robić. Chciałabym brać na włosy rano a na skórę wieczorem ale nie wiem czy to bezpieczne.

Ja się nie znam, ale nie jest może tak że skutkiem ubocznym łojotoku może być wypadanie włosów? Wtedy brałabyś ten lek na łojotok, a może wypadanie by się zmniejszyło.

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 czerwca 2011
Elph06
Elph06: Ja się nie znam, ale nie jest może tak że skutkiem ubocznym łojotoku może być wypadanie włosów? Wtedy brałabyś ten lek na łojotok, a może wypadanie by się zmniejszyło.

W sumie możliwe, ja już sama nie wiem. Jestem zdołowana lekko.
Wkomponowana
Wkomponowana
  2 czerwca 2011
mam włosy koloru blond ale chciałam się ufarbować na miodowy/karmelowy, sama dokładnie nie wiem ale coś w ten deseń, możecie mi doradzić jakieś szamponetki w tych kolorach? ewentualnie farbę ale najpierw wolałabym szamponem dla sprawdzenia czy dobrze się czuję w innym kolorze włosów :) pozdrawiam
PapsiP
PapsiP
  2 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mam włosy koloru blond ale chciałam się ufarbować na miodowy/karmelowy, sama dokładnie nie wiem ale coś w ten deseń, możecie mi doradzić jakieś szamponetki w tych kolorach? ewentualnie farbę ale najpierw wolałabym szamponem dla sprawdzenia czy dobrze się czuję w innym kolorze włosów :) pozdrawiam

http://lorealparis.pl/koloryzacja/kolor/casting-creme-gloss/634-miodowy-karmel.aspx polecam
Wkomponowana
Wkomponowana
  2 czerwca 2011

to jest za ciemne :( coś jaśniejszego?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.