Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Vodkapolska
Vodkapolska
  31 maja 2011

kurde , ja chce rozjasnic w domu włosy ;p a potem na pasemka do wyrównania mniej więcej koloru ..o czywiscie do fryzjera... ;)
co myslisz? ;;p

Jasmina
Jasmina
  31 maja 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: ja chce rozjasnic w domu włosy

Nie radzę, lepiej idź z tym do fryzjera.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłam dziś Vitapil z biotyną (nie wiem czy jest bez), za 60 tabletek zapłaciłam 33 zł

Też biore Vitapil i również mam wersje z biotyna, jest tez bez niej :)
ImaDrug
ImaDrug
  31 maja 2011

Czy to prawda że jeśli po umyciu włosów zbyt długo nosi się tzw "turban" to włosy szybciej się przetłuszczają?

MotylekRapi
Posty: 280 (po ~98 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
MotylekRapi
  31 maja 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: kurde , ja chce rozjasnic w domu włosy ;p a potem na pasemka do wyrównania mniej więcej koloru ..o czywiscie do fryzjera... ;) co myslisz? ;;p


Nawet u fryzjera to lipa. Nie wiem jak ty,ale ja mam bardzo długie włosy i kiedy zapytałam się fryzjerki(znajomej) czy mi rozjaśni to powiedziała,że mi tego nie zrobi, bo i tak będę miała po tym włosy jak siano i pewnie będę musiała znacznie ściąć. Wierzę na słowo ^^ W końcu łatwiej byłoby jej ze mnie zedrzeć kasę niż odradzić. Zresztą w internecie wiele nieciekawych historii na temat rozjaśniania. Ja sobie darowałam ;P

If you don't wanna be my best friend then why am i still in your bed?

ImaDrug
ImaDrug
  31 maja 2011
MotylekRapi
MotylekRapi: Ja sobie darowałam ;P

ja też i nie żałuję :) (choć nie chciałam wchodzić w blond)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a który polecasz NA SŁOŃCE a który PO OPALANIU?

wszystkie są przed opalaniem i w trakcie możesz pryskać, ale Subrina jest bardziej mleczkiem wiec na suche włosy moze obciążać.
Po opalaniu to raczej regeneracja.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłam dziś Vitapil z biotyną

Chyba wszystkie są takie same, ja u mnie w aptece płacę 35 zł, w superpharmie jest w ogole masakra. Tam idzie cos kupic fajnego jak jest promocja. Dzisiaj ogladalam podklady Revlon Color Stay - 70 zł :szok: a na allegro po 35! To samo krem Ziaja oliwkowy - w rossmanie po 3,50 a w superpharmie po 7,99 :szok:
A BioVaxy dzisiaj widziałam po 11,99 znowu :szok: chciałam wziąć ale mam w domu dwa nowe dzisiaj jeden otworzyłam a do wypadajacych stoi jeszcze zamkniety bo dopiero skonczylam poprzednie opakowania.

Ale za to kupiłam sobie podkład z Maybelline 10 zł taniej:


Mam nadzieje, ze bedzie dobry zastanawiam sie nad Rimmel True Match ale nie wiem. Narazie wzielam ten z Maybelline.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to prawda że jeśli po umyciu włosów zbyt długo nosi się tzw "turban" to włosy szybciej się przetłuszczają?

Zależy o jakim turbanie mówisz, bo jeśli fryzjerski to nie ale to bankowo nie ten co sobie w domu robisz. A ja nosze w domu zwykły turban i nie przytluszczaja mi sie szybciej.
SoDope
SoDope
  31 maja 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: ja chce rozjasnic w domu włosy ;p

polecam - tyle, że czasami możesz nie mieć tyle szczęścia co ja :crylol:
Vodkapolska
Vodkapolska
  31 maja 2011

huhuhuh, wiem ze fryzjer itp. ale dekoloryzacja kosztuje ok. 150 zł a w domu prawie to samo za 10 zł+ farba na `wyprostowanie koloru`20 zł. po jakimś czasie do fryzjera na pasemka...
kombinuję !;p

Konto usunięte
Konto usunięte:

o co ci dokładnie chodzi ? ;p
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  31 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Co to jest za kosmetyk ?

maska do wlosow

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

snjeszqa
snjeszqa
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale za to kupiłam sobie podkład z Maybelline 10 zł taniej:

jest spoko
SoDope
SoDope
  1 czerwca 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: co ci dokładnie chodzi ? ;p

mówie o rozjaśnianiu ja schodziłam z czarnego w domu moze nie, że bez fryzjera bo siostra konczyła i była 'pomocnikiem' więc mówie polecam.. :crylol:
czasami dziwnie się to kończy w domowych warunkach.
Vodkapolska
Vodkapolska
  1 czerwca 2011

ah, ah ;D to jesli Cię tak szczęcie wielbi to proszę, podaj przepis;p
jakies drogie produkty? ;p

PS. mam palette na głowie;(

Vodkapolska
Vodkapolska
  1 czerwca 2011

szczęście*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: huhuhuh, wiem ze fryzjer itp. ale dekoloryzacja kosztuje ok. 150 zł a w domu prawie to samo za 10 zł+ farba na `wyprostowanie koloru`20 zł. po jakimś czasie do fryzjera na pasemka... kombinuję !;p

Ja bym się zastanowiła 3 razy albo nawet i 10, sklepowy rozjaśniacz Twój czarny kolor ściągnie Ci najwyżej do ciemno-czerwonego lub bardzo ciemno-rudego, kolor będzie nierównomierny. W zależności jaki chcesz uzyskać kolor moim zdaniem przykryje to tylko ciemny brąz a to chyba mija się z celem. Dodatkowo sklepowe rozjaśniacze bardzo niszczą włosy. I przykrywając to jakimkolwiek brązem - bo o blondach NIE MA MOWY - i tak będziesz miała brązowo rude włosy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.