Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  28 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a bedziesz z odrostem chodzic?

No fakt :mrgreen:

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  29 maja 2011

Kurczę, moich włosów nic nie jest w stanie odpowiednio nawilżyć :and: Po umyciu zawsze mam takie napuszone końcówki, duża ilość jedwabiu pomaga ale tylko trochę.
Czego dodawać do masek żeby zwiększyć nawilżenie (oprócz gliceryny)?

Aha, i Biovax latte mi się kończy, w sumie większych efektów niż po poprzednich maskach nie zauważyłam, włosy są po prostu śliskie przy spłukiwaniu i tyle. Czeka mnie zakup nowej maski i zastanawiam się, którą wybrać? Chciałabym spróbować czegoś innego. Może ten Stapiz Sleek Line?

Znacie jakieś proste w wykonaniu, ale ciekawe upięcia włosów na codzień? Znudził mi się kucyk, albo zwykłe spięcie klamrą.
Podobają mi się fryzury Beaty z 'Przepisu na życie', np ta, ale to już pewnie wyższa szkoła jazdy :ninja:

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 maja 2011
Elph06
Elph06: Kurczę, moich włosów nic nie jest w stanie odpowiednio nawilżyć Po umyciu zawsze mam takie napuszone końcówki, duża ilość jedwabiu pomaga ale tylko trochę. Czego dodawać do masek żeby zwiększyć nawilżenie (oprócz gliceryny)?

A jaki masz jedwab? Ja czasem dodaję troche olejku kokosowego do maski Bingo, dobrze się zmywa.

Elph06
Elph06: Aha, i Biovax latte mi się kończy, w sumie większych efektów niż po poprzednich maskach nie zauważyłam, włosy są po prostu śliskie przy spłukiwaniu i tyle. Czeka mnie zakup nowej maski i zastanawiam się, którą wybrać? Chciałabym spróbować czegoś innego. Może ten Stapiz Sleek Line?

BioVaxy bardziej mają na celu regenerację i wzmocnienie włosów. Mysle, ze ze Stapiza byłabyś zadowolona, mało kto nie jest :) on jest polecany do naprawdę ekstremalnie suchych włosów, rozjaśnianych, po trwałej itp.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jaki masz jedwab? Ja czasem dodaję troche olejku kokosowego do maski Bingo, dobrze się zmywa.

Teraz CHI, mam jeszcze jakieś inne serum na końcówki, nakładam obydwa zazwyczaj. Olej kokosowy? Akurat mam resztkę, bo olejowanie mi nie pasowało raczej, jutro spróbuję :)

Konto usunięte
Konto usunięte: BioVaxy bardziej mają na celu regenerację i wzmocnienie włosów. Mysle, ze ze Stapiza byłabyś zadowolona, mało kto nie jest :) on jest polecany do naprawdę ekstremalnie suchych włosów, rozjaśnianych, po trwałej itp.

No to świetnie, bo znalazłam na allegro za 20zł z odbiorem osobistym w moim mieście, muszę tylko doczekać do wypłaty rodziców :P
W ogóle jak się tak przyjrzałam moim włosom ostatnio to nawet nie są zniszczone, po prostu suche. I niby od października się za nie 'wzięłam', ale w sumie nie widzę różnicy żadnej, a wcześniej nawet zwykłej odżywki nie używałam. Szczerze to przez taki brak efektów aż się odechciewa :and:

A.

malami81
malami81
  29 maja 2011

Rewolucyjna szczotka Tangle Teezer delikatnie i bez wysiłku pozbywa się splątanych włosów w mgnieniu oka, bez bólu. Posiada unikalne zaprojektowane zęby flex, ułatwiające poślizg poprzez włosy. Szczotka eliminuje sploty i węzły, minimalizując łamanie, rozdwajanie i uszkodzenia spowodowane złym traktowaniem.

Codzienne szczotkowanie włosów szczotką Tangle Teezer wpływa na zwiększenie ich połysku!



Szczotka została uznana za najlepszy innowacyjny produkt fryzjerski ze względu na swoje niezwykłe działanie (otrzymała m.in tytuł Best Hair Buys 201 od Your Hair Magazine oraz według Cosmopolitan została zwycięzcą Cosmopolitan Beauty Awards 2010):
- bezboleśnie rozczesuje splątania,
- masuje skórę głowy,
- nie niszczy struktury włosa.

Tangle Teezer – to szczotka dla każdego:
- dla kobiet i mężczyzn,
- dla dzieci i dorosłych,
- do krótkich i długich włosów,
- do prostych i kręconych włosów,
- do włosów przedłużanych,
- rozczesuje mokre i suche włosy.

Szczotka jest dostępna w kilku kolorach i 3 wersjach
- normalnej
- kompaktowej (z nasadką chroniącą ząbki)
- dla dzieci (szczotka + pojemnik za gumki i spinki)



Szczotka jest niedostępna w Polsce, jedynie na allegro a jej koszt to:
- normalna wersja 50 - 58 zł
- kompaktowa 60 - 65 zł
- dla dzieci 65 - 80 zł

Dodam, że szczotka ma wiele pozytywnych opinii na wizażu i wśród "gwiazdek youtub"

Czy ktoś z Was ma taką szczotkę?
Czy faktycznie jest taka dobra?
Warta aż takich pieniędzy?
Trzcina0905
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 maja 2011
Elph06
Elph06: Teraz CHI, mam jeszcze jakieś inne serum na końcówki, nakładam obydwa zazwyczaj. Olej kokosowy? Akurat mam resztkę, bo olejowanie mi nie pasowało raczej, jutro spróbuję :)

Ale takie jedwabie jak CHI one nie nawilzaja włosów :and: wiec to Ci nic nie da.

Elph06
Elph06: No to świetnie, bo znalazłam na allegro za 20zł z odbiorem osobistym w moim mieście, muszę tylko doczekać do wypłaty rodziców :P W ogóle jak się tak przyjrzałam moim włosom ostatnio to nawet nie są zniszczone, po prostu suche. I niby od października się za nie 'wzięłam', ale w sumie nie widzę różnicy żadnej, a wcześniej nawet zwykłej odżywki nie używałam. Szczerze to przez taki brak efektów aż się odechciewa

One są dosyć tanie właśnie, a dobre :)
Żeby widzieć efekty to musiałabyś 3 razy w tyg nałożyć maske na 50 min w cieple (czepek i recznik) i tak min raz w tyg olejować.
pijana
pijana
  29 maja 2011
malami81
malami81: Czy faktycznie jest taka dobra?

Z tego co wiem mmaryjka ją polecała, bo aż sobie zapisałam link i może kiedyś zakupię.

Pofarbowałam dziś włosy L'orealem "ciemny blond", zazwyczaj wychodziły ciemniejsze niż na opakowaniu, a dziś wyszły jaśniejsze :and: No ale chociaż kolor mam jednolity.

Orientuje się któraś z Was czy serum z wit. A+E dołączane do masek BioVax można kupić osobno ? Nie mogłam go znaleźć, a przydałoby mi się.
Jasmina
Jasmina
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Orientuje się któraś z Was czy serum z wit. A+E dołączane do masek BioVax można kupić osobno ? Nie mogłam go znaleźć, a przydałoby mi się.

Tak, można :)

malami81
malami81: Rewolucyjna szczotka Tangle Teezer

Czaję się na nią, może i kupię :)
pijana
pijana
  29 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Tak, można :)

O, to muszę lepiej poszukać :)) A orientujesz się może czy jego skład jest dobry ? Bo w działaniu wydaje mi się ok, ale ciężko trafnie określić po takiej małej ilości...
mmaryjka
mmaryjka
  30 maja 2011
malami81
malami81: Czy ktoś z Was ma taką szczotkę?

mam 3. dwie standardowe i jedną kompaktową. moja pierwsza ma już ze dwa lata i trzyma się całkiem ok.

malami81
malami81: Czy faktycznie jest taka dobra? Warta aż takich pieniędzy?

jeśli ktoś ma naprawdę spory problem z plączącymi się włosami to jest idealna. przez pewien okres czasu plątały mi się okrutnie i ta szczotka była jedynym moim ratunkiem. teraz przestały mi się plątać, więc używam jej sporadycznie, ale wtedy uratowała mi włosy przed wycinaniem. czyli warta, aczkolwiek ja zawsze je kupuję jak jestem za granicą. dwie kupiłam w londynie i jedną, moją pierwszą w stanach i to zawsze trafiłam na jakąś promocję. kompakt kupiłam za 5 czy 6 funtów.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale takie jedwabie jak CHI one nie nawilzaja włosów wiec to Ci nic nie da.

To co one robią? Tzn pewnie tylko na wygląd działają, ale ja bym chciała chociaż to. Ale wczoraj dałam odrobinę oliwki dla dzieci na końcówki i jest o niebo lepiej, takie włosy mogłabym mieć :P

Konto usunięte
Konto usunięte: One są dosyć tanie właśnie, a dobre :) Żeby widzieć efekty to musiałabyś 3 razy w tyg nałożyć maske na 50 min w cieple (czepek i recznik) i tak min raz w tyg olejować.

A to spoko, da się zrobić;d Chyba kupię olej z pestek winogron, wkurza mnie to topienie kokosowego. Raz na tydzień się już "poświęcę" ;p

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Orientuje się któraś z Was czy serum z wit. A+E dołączane do masek BioVax można kupić osobno ? Nie mogłam go znaleźć, a przydałoby mi się.

mozna, swietne jest :) nie?

Elph06
Elph06: To co one robią? Tzn pewnie tylko na wygląd działają, ale ja bym chciała chociaż to. Ale wczoraj dałam odrobinę oliwki dla dzieci na końcówki i jest o niebo lepiej, takie włosy mogłabym mieć :P

ile mozna tem sam temat tu wałkować :and: nic nie robia, chronia koncowki a silikony wygladzaja i tyle.

Elph06
Elph06: A to spoko, da się zrobić;d Chyba kupię olej z pestek winogron, wkurza mnie to topienie kokosowego. Raz na tydzień się już "poświęcę" ;p

moj obecnie caly czas 'plywa' bo jest cieplo ogolnie.
ImaDrug
ImaDrug
  30 maja 2011

Zastanawiam się nad kupnem JOICO K-PAK RECONSTRUCTOR ( http://allegro.pl/joico-k-pak-super-zestaw-4-produkty-travel-kit-i1634201178.html ) pisała któraś tutaj juz o tym ale to dawno było:(
Warto kupić?;> Jak myślicie,czy będą widoczne efekty po tym?Nie będą to wyrzucone w błoto pieniądze?

Jasmina
Jasmina
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: O, to muszę lepiej poszukać :)) A orientujesz się może czy jego skład jest dobry ? Bo w działaniu wydaje mi się ok, ale ciężko trafnie określić po takiej małej ilości...

Za bardzo nie pamiętam, za jakis super nie był.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.