Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: PS. mam palette na głowie;(

to tym bardziej nie łudź się, że sama coś wskórasz.
Vodkapolska
Vodkapolska
  1 czerwca 2011

hymm... wiesz, rok temu miałam `fazę` na blond wlosy... kupiłam więc joanny rozjasniacz i farbę super blond z Garniera.
Nałożyłam rozjaśniaszi po 10 min zmyłam mieszankę bo się wystraszyłam ze pojdzie coś`na marchewę` ..
Efekt po rozjaśniaczu CZERWONO RUDY.
Po 2 dniach zafarbowałam na jasny brąz. Wyszło bardzo fajnie, ciemne;p

A co do...

Konto usunięte
Konto usunięte:


może lepiej ciemny brąz niz czarny znowu ? :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: może lepiej ciemny brąz niz czarny znowu ? :)

Ciemny brąz na rozjaśnione włosy wyjdzie Ci jak czarny. Bo pigment mocno chłoną. Widzisz trzeba się trochę na tym znać aby przewidzieć efekt. To nie jest takie proste jak się wszystkim wydaje.
Vodkapolska
Vodkapolska
  1 czerwca 2011

no widzę właśnie, jesteś z zawodu chyba fryzjerką więc się pytam;p

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: no widzę właśnie, jesteś z zawodu chyba fryzjerką więc się pytam;p

powiedz mi co chcesz uzyskać? jaki kolor? jaki masz teraz, czym farbujesz i ile razy miałaś nakładaną farbę i jaka długość włosów.
Vodkapolska
Vodkapolska
  1 czerwca 2011

powiem tak... brązik taki kasztan , karmelowy brąz lub taki jednolity rudy.
Potem chcę blond, wiadomo... ale u mnie tylko platyna ok by wygladała ponieważ cały rok mam dość ciemna karnację i ciemne oczy.
Włosy rosną w miarę szybko... mam do łopatek cieniowane ;p
W kwietniu palettenałozyłam a pod koniec maja czarny szampon koloryzujący 24 mycia z joanny;)
Widzę że `zlatuje` z głowy przy codziennym myciu włosów. chyba tyle

SoDope
SoDope
  1 czerwca 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: to jesli Cię tak szczęcie wielbi to proszę, podaj przepis;p jakies drogie produkty? ;p

ale na co przepis ? :>

a to, że włosy mi się nie rozleciały .. ?
Vodkapolska
Vodkapolska
  1 czerwca 2011

jakie rozjaśniacze itp;p

SoDope
SoDope
  1 czerwca 2011
Vodkapolska
Vodkapolska: jakie rozjaśniacze itp;p

rozjaśniacz z Ce-ce .. 2x plus z Delia
potem rozjaśniacz CeCe i farba Palette XXL.

niestety blond u mnie był ciężko do utrzymania bo blond mi szybko schodził .
wiec się zdenerwowałam pomalowałam sobie castingiem 600 Ciemny Blond - i tak nie farbuje od 'listopada' już..
SoDope
SoDope
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rozjaśniacz z Ce-ce .. 2x plus z Delia

2 razy rozjasnianie i farba Delia która nie chwyciła ..
Jasmina
Jasmina
  1 czerwca 2011
annjamaica
annjamaica: Dziewczyny proszę o przeanalizowanie składu;

Skład średnio mi się podoba- konserwanty za wysoko. Na plus wyciągi roślinne i panthenol.
Ogólnie całkiem przeciętna.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2 razy rozjasnianie i farba Delia która nie chwyciła ..

rozjaśniacza nie nakłada się dwa razy, miałaś farta o_O
SoDope
SoDope
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rozjaśniacza nie nakłada się dwa razy, miałaś farta o_O

też dlatego pisałam wyżej, że ktoś nie może mieć tyle szczęścia co ja :ziober2:
368212
368212
  1 czerwca 2011

jakich odżywek lub szamponów lub czegokolwiek używać aby czerwony kolor z włosów nie spłukiwał się tak szybko po każdym myciu?
na włosach mam ten kolor:

z czego na górze strasznie już pojaśniał a na samym dole od ucha po same końcówki zrobił się strasznie jasny.

ImaDrug
ImaDrug
  1 czerwca 2011

@368212:
piękny :zakochany:
ale czerwony ma to do siebie że szybko sie zmywa i z tego co wiem cięzko temu zaradzić

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.