Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiam się nad kupnem JOICO K-PAK RECONSTRUCTOR ( http://allegro.pl/joico-k-pak-super-zestaw-4-produkty-travel-kit-i1634201178.html ) pisała któraś tutaj juz o tym ale to dawno było:( Warto kupić?;> Jak myślicie,czy będą widoczne efekty po tym?Nie będą to wyrzucone w błoto pieniądze?

warto, produkty kpak sa swietne :Tak: uzywam ich juz od jakiegos czasu, teraz rzadziej niz wczesniej, ale sa ratunkiem na suchych i rozdwajajacych sie przy koncach wlosow :tak:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BMF odkryła je i pochwaliła nam sie tu :)

widze, że ten skrót to się tutaj przyjął :D :ziober2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Tak, ja mam tylko jeden szampon, ale dokupię ich więcej :)

mi właśnie brakuje tylko ten z Papają i chce go dzisiaj kupic :D ciekawe czy bedzie podobny do tego z morelą czy taki jak ten z migdałami i jojobą :woot:
Jasmina
Jasmina
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi właśnie brakuje tylko ten z Papają i chce go dzisiaj kupic :D ciekawe czy bedzie podobny do tego z morelą czy taki jak ten z migdałami i jojobą

To ile w sumie jest tych szamponów ? :Woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 maja 2011
Jasmina
Jasmina: To ile w sumie jest tych szamponów ?

4 nie? :woot:
Do suchych granat i aloes
Nabłyszczający morela i pszenica
Do wrażliwej skóry jojoba i migdały
I nadający objętość z papają i czymś tam

tyle w sklepie widziałam.
Jasmina
Jasmina
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Do suchych granat i aloes

Na ten mam ochotę, jesteś z niego zadowolona ?
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  31 maja 2011

Dziewczyny proszę o przeanalizowanie składu;
Aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, amodemethicone, trideceth-12, polyquaterinum 22, dmdm hydatoin, imidazolidinyl urea, citric acid, panthenol, propylene glycol, olea europaea leaf extract, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone, parfum, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, butyl phenylmethylpropional

Dzięki z góry:)

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Na ten mam ochotę, jesteś z niego zadowolona ?

Bardzo, ten co Ty masz i ten do suchych to moje dwa ulubione :)
ImaDrug
ImaDrug
  31 maja 2011

Ja musze sobie jeszcze kupić dwa pozostałe ale to dopiero jak skończą mi sie szampony bo mam ich dużo ;P ale zauwazyłam super plus : extra długo pachnące włosy po tych szamponach ; często po imprezie strasznie śmierdzą mi włosy dymem i wszystkim możliwym a w sobotę po piątkowej imprezie nadal miałam pachnące włosy mmm:)

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  31 maja 2011
Czym potraktować włosy przed wyjściem na słońce, jakieś specjalne preparaty? Czym je pielęgnować po całodziennym siedzeniu na słońcu, pływaniu w basenie?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 maja 2011
gagulina
gagulina: Czym potraktować włosy przed wyjściem na słońce, jakieś specjalne preparaty? Czym je pielęgnować po całodziennym siedzeniu na słońcu, pływaniu w basenie?

ochrona UV koniecznie, nie wiem skad to pytanie przeciez skore pewnie tez smarujesz preparatami UV?
polecam:
Loreal Sulbime Solar Spray 30 zł
Subrina Spray mleczko ochronne UV i nawilzajace 26 zł
Artego Sun Easy Care - mamy go w pracy bardzo fajny i lekki. 29 zł
ImaDrug
ImaDrug
  31 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Loreal Sulbime Solar Spray 30 zł Subrina Spray mleczko ochronne UV i nawilzajace 26 zł Artego Sun Easy Care - mamy go w pracy bardzo fajny i lekki. 29 zł

a który polecasz NA SŁOŃCE a który PO OPALANIU?
Jasmina
Jasmina
  31 maja 2011
annjamaica
annjamaica: Dziewczyny proszę o przeanalizowanie składu;

Co to jest za kosmetyk ?
pijana
pijana
  31 maja 2011

Kupiłam dziś Vitapil z biotyną (nie wiem czy jest bez), za 60 tabletek zapłaciłam 33 zł, w Super-Pharm kosztuje 40 :zonk: I kupiłam jeszcze jeden szampon BioVax do wypadających, podpasował mi :))

thematix15
Posty: 207 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
thematix15
  31 maja 2011

Hejka ; d mam taki problem, ze sie zaczyna powoli w.k.u.r.w.i.a.c na moje wlosy, bo sa bardzo ciezkie zeby co kolwiek z nich zrobic. Sa one bardzo geste i ciezkie, macie moze jakis pomysl na fryzury dla chlopakow? dla tego typu wlosow... jezeli mozecie to pokazujcie w postaci obrazkow.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.