Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Martitta
Martitta
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jakbym nie dbala to juz by chyba dawno odpadly

Ale serio na tej fotce ślicznie wyszły. Jaką farbą je robiłaś? Chyba masz dość grube włosy?
madzia2143
madzia2143
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i nie, jeszcze nie do konca sa takie, jakie chce :)

masz piękne włosy, cudownie się błyszczą, ja nad swoimi pracuję bo co prawda są bardzie miłe w dotyku ( i co chwile mi je ktoś maca co zaczyna mnie irytować :ninja: ) ale jeszcze nie błyszczą się tak jakbym chciała :P
agoosiaaa
agoosiaaa
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na rudo raczej nie, na rozowo bardziej.

myslisz? rozowy nie bylby zly :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale serio na tej fotce ślicznie wyszły. Jaką farbą je robiłaś? Chyba masz dość grube włosy?

bardzo grube i geste :)
na tej fotce robilam taka z loreala

w sumie to nie farba, tylko rozjasniacz. Ale nie polecam, jest okropna, myslalam ze mi glowe spali, nie moglam w niej wysiedziec.
Wczesniej robilam ta:

efekt taki sam jak z loreala, a sto razy lepsza jesli chodzi o komfort uzycia. Bede ja teraz uzywac do nastepnego farbowania.

Konto usunięte
Konto usunięte: masz piękne włosy, cudownie się błyszczą, ja nad swoimi pracuję bo co prawda są bardzie miłe w dotyku ( i co chwile mi je ktoś maca co zaczyna mnie irytować ) ale jeszcze nie błyszczą się tak jakbym chciała :P

bo dodatkowo jeszcze uzywam nablyszczaczy i serum - nablyszczacz mam z glisskura, taki:
a sera takie:



wlasnie dzieki po tym mi sie tak blyszcza :)
madzia2143
madzia2143
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo dodatkowo jeszcze uzywam nablyszczaczy i serum - nablyszczacz mam z glisskura,

a ten nabłyszczacz nakładasz po umyciu czy jak?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: myslisz? rozowy nie bylby zly

Tak, czerwony zazwyczaj wyplukuje sie na roz, na rudo to bardziej brązy.
Nie strasz mnie :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ten nabłyszczacz nakładasz po umyciu czy jak?

nablyszczaczem pryskam juz ulozone wlosy - tzn na suche, jak juz mam gotowa fryzure w ktorej wychodze :) on ma takie brokacikowe delikatne drobinki :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, czerwony zazwyczaj wyplukuje sie na roz, na rudo to bardziej brązy. Nie strasz mnie

:lol2:
nie, nic nie robie :lol2:
SoDope
SoDope
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

normalnie patrze na ten kolor i jedna osoba mi przyszła na myśl'

Christina ... XD
madzia2143
madzia2143
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nablyszczaczem pryskam juz ulozone wlosy - tzn na suche, jak juz mam gotowa fryzure w ktorej wychodze :) on ma takie brokacikowe delikatne drobinki :)

ejjjj musze sobie to kupić ;D nie wiem czemu, ale się podjarałam ^^ dziwny dzień mam :ninja:
madzia2143
madzia2143
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Christina ... XD

mrrrrrrrrrrrrr
agoosiaaa
agoosiaaa
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: normalnie patrze na ten kolor i jedna osoba mi przyszła na myśl' Christina ... XD

christina ma bielsze :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: ejjjj musze sobie to kupić ;D nie wiem czemu, ale się podjarałam ^^ dziwny dzień mam

:rotfl:
ja dostalam 2 funty obnizki na odzywki w bootsie przy zakupach, to teraz bede znowu kupowac odzywki itp :P
zwlaszcza ze te obnizki dostaje sie zawsze jak wyda sie 10 funtow :P
madzia2143
madzia2143
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja dostalam 2 funty obnizki na odzywki w bootsie przy zakupach, to teraz bede znowu kupowac odzywki itp :P zwlaszcza ze te obnizki dostaje sie zawsze jak wyda sie 10 funtow :P

musze jakoś skołować pieniądze na ten nabłyszczacz, a może być ciężko bo mama się wczoraj dowiedziała, że palę i nie chce mi już dawać pieniędzy :and:
368212
368212
  23 czerwca 2011

Jaka firma i jaki odcień brązu złapie mi na wyblakłe już czerwone włosy?
Nie chciałabym aby włosy były całkowicie ciemne, jakiś ładny czekoladowy brązik, ale właśnie czy złapie? Te czerwone włosy są piękne ale po dwóch myciach, mimo używania odżywek do czerwonych włosów, kolor spłukuje się i wygląda jak jakaś miedź, marchew, no coś dziwnego w każdym razie.
Jaka firma, jaki odcień aby włosy były brązowe ale nie za ciemne?
Jakiś taki ciepły odcień..

agoosiaaa
agoosiaaa
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: musze jakoś skołować pieniądze na ten nabłyszczacz, a może być ciężko bo mama się wczoraj dowiedziała, że palę i nie chce mi już dawać pieniędzy

moi rodzice sa dokladnie tacy sami... postaraj sie wkrecic dobrze, ze to tylko sporadycznie, albo ze rzucasz :D
368212
368212
  23 czerwca 2011

czy może na początek użyć tego i od razu po tym nałożyć jakiś ciepły brąz?
http://www.boots.com/en/Colour-B4-Hair-colour-remover-extra-strength-by-Scott-Cornwall-hair-expert-_1000976/

SoDope
SoDope
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: christina ma bielsze

Teoretycznie u mnie one wyglądają jak białe - co monitor to inaczej kolor pokazuje ..
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.