Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  23 czerwca 2011
368212:

poszłam ostatnio z farba sie zapytac to mi powiedziala , ze mi nie odpowie bo oni takich farb nie uzywaja tylko profesjonalnych hahaha.

:facepalm:
znawczynie :nie:

368212:
no nic, zrobie tym sciagaczem koloru a pozniej zafarbuje na jakis ciemny blond, jasny braz. w kazdym razie jakis cieply odcien.
dzieki za pomoc, lece :bye:

spox, ja tez spadam :bye:
Mandragora27
Mandragora27
  23 czerwca 2011

ej dziewczyny jak na bardzo jasny blond walnę czerń granatową to utrzyma się trochę ten kolor? czy moment się będzie spłukiwał?

BeataAnnax
BeataAnnax
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ej dziewczyny jak na bardzo jasny blond walnę czerń granatową to utrzyma się trochę ten kolor? czy moment się będzie spłukiwał?

na rozjasnionych wlosach moze Ci wyjsc nieco inny efekt;) ja majac platynowe nalozylam sredni braz i mi wyszly jakies nijakie, w dodatku w sztucznym oswietleniu z zielona poswiata:lol2: potem zrobilam sie na czarno, bo wygladalo toto beznadziejnie. czarny niby pokryje wszystko;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na rozjasnionych wlosach moze Ci wyjsc nieco inny efekt;) ja majac platynowe nalozylam sredni braz i mi wyszly jakies nijaki


ja na popielaty blond polozylam odcien "mokka" i wyszedl mi kolor kupy - na szczescie sie zmywa UFF bo myslalam, ze bedzie ciezko:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

yeahBana
yeahBana
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na rozjasnionych wlosach moze Ci wyjsc nieco inny efekt;)

no właśnie, tym bardziej ze to tyle lat rozjaśniane, i zastanawiam się czy przy farbie trochę odpoczną odżyją te włosy bo już rozjaśńianie mi niezle je podniszczyło
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie, tym bardziej ze to tyle lat rozjaśniane, i zastanawiam się czy przy farbie trochę odpoczną odżyją te włosy bo już rozjaśńianie mi niezle je podniszczyło


tez wpadlam na taki pomysl i zaluje, mam kolor kupy na glowie i codziennie wyplukuje, myje, szoruje, zeby wrocic do blondy :and:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

moonlight28
moonlight28
  23 czerwca 2011
massacre
massacre: i zaluje, mam kolor kupy na glowie i codziennie wyplukuje, myje, szoruje, zeby wrocic do blondy

a nie myślałas o bardziej ciemnych włosach, dobrze Ci w takich, kiedyś jakieś chyba zdjęcie widziałam
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i nie, jeszcze nie do konca sa takie, jakie chce :)


zoltawe chyba nieco? od rozjasniacza?
czy juz z farba?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.chemist.net/sysimages/origimages/Jerome-Russell-Bblonde-Hair-Lightener-Dark_sp10189.jpg efekt taki sam jak z loreala, a sto razy lepsza jesli chodzi o komfort uzycia. Bede ja teraz uzywac do nastepnego farbowania.


najlepszy rozjasniacz, zawsze go uzywam :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: agoosiaaa: nablyszczaczem pryskam juz ulozone wlosy - tzn na suche, jak juz mam gotowa fryzure w ktorej wychodze :) on ma takie brokacikowe delikatne drobinki :) ejjjj musze sobie to kupić ;D nie wiem czemu, ale się podjarałam ^^ dziwny dzień mam


tez sie podjaralam i tez sobie to kupie :w00t:

Agoosia, co to dokladnie jest? jak sie nazywa i po ile w bootsie? :w00t:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka firma, jaki odcień aby włosy były brązowe ale nie za ciemne? Jakiś taki ciepły odcień..


spojrz na moje foto... ja walnelam soboe lorealem MOKKA na miedziany i wyszedl mi cieply bronz odcieniu kupa

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a nie myślałas o bardziej ciemnych włosach, dobrze Ci w takich, kiedyś jakieś chyba zdjęcie widziałam


dziekuje za komplement :)
wole blond, bo gowniarze mnie podrywaja na ulicy i daja mi max 22 lata :rotfl: a ze mnie to jara, stara baba, bo lubie czuc sie mlodo to wiesz... :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

moonlight28
moonlight28
  23 czerwca 2011
massacre
massacre: wole blond, bo gowniarze mnie podrywaja na ulicy i daja mi max 22 lata a ze mnie to jara, stara baba, bo lubie czuc sie mlodo to wiesz...

hahahaha skad ja to znam :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hahahaha skad ja to znam


sie wie, kryzys nas dopadl - wieku sredniego :lol:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

moonlight28
moonlight28
  23 czerwca 2011
massacre
massacre: sie wie, kryzys nas dopadl - wieku sredniego

gdzieś na hajdzie pisałaś że napierniczasz robótki ręczne, w tym roku i ja zaczęłam :crylol:
starość nie radość :ninja: :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzieś na hajdzie pisałaś że napierniczasz robótki ręczne, w tym roku i ja zaczęłam


nie, nie - z robotkami zartowalam, ale herbatniki maczam w herbacie - serio serio :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: starość nie radość


tak, caly czas czuje sie zmeczona, taka ospala, co rano budze sie z krzykiem i biegne do lustra sprawdzic czy mi cycki aby nie wiedna... rozne historie ehhh

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

moonlight28
moonlight28
  23 czerwca 2011
massacre
massacre: ale herbatniki maczam w herbacie - serio serio

to akurat mnie omija :D

massacre
massacre: co rano budze sie z krzykiem i biegne do lustra sprawdzic czy mi cycki aby nie wiedna... rozne historie ehhh

to też, nie mam tego typu akcji :D

ech, dalej nie wiem co z tymi włosami, no spadam póki co.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.