Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  24 czerwca 2011
massacre
massacre: tak samo :d zwykla grzywka na bok cieniowana - powinna Ci pasowac

no ale ja chce pojsc sobie ze zdjeciem do fryzjera, zeby nie bylo nieporozumien :D
po polsku fryzjerki niektore nie rozumieja co sie do nich mowi, nie bede ryzykowac :P

massacre
massacre: jaki to jest kolor? fakt, prawdziwa platyna - fajna

no wlasnie piekna jest :and:
ciekawe czy dalby mi fryzjer taka zrobic :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ta powyżej specjalistka to taka jak z koziej dupy trąbka

przecież my to wszyscy wiemy, tyle razy Ci spierniczyłam włosy, że inaczej powiedzieć się nie da :ziew: jak tu być specjalistką w odpowiedzi na pytanie
'jeżeli nałożę na rozjaśnione włosy farbę granatową czern to wyjdzie czarny?'
'nie, granat'
'a jak więcej to wyjdzie ciemniejszy?' tu sobie domniewam czy piszesz o granacie czy o czerni

a Twoja fryzjerka to taka specjalistka, ze bedziesz 2 mies tyg chodzic błękitnymi włosami, chyba że jest taka mądra, że od razu Ci trzy razy farbe nałoży, powodzenia!

:crylol:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 czerwca 2011

ja kiedys miałam klientkę, która przyszła z tak przetlenionymi włosami, że mogłaby nimi oddychać i uparła się na ciemny brąz, złoto jej odradziłam bo wyjdzie rudo, wybrała popiel też jej odradzałam bo wyjdzie po prostu sraczkowato-siwo, ale się uparła, musiała podpisać zgodę i że została poinformowana o ewentualnych konsekwencjach tej koloryzacji, zeby potem nie miała roszczeń. i wyszło tak jak mówiłam, blond włosy z popielatymi pasemkami, wyglądała jak skunks.

moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Wystarczy ze nie umiesz nawet czytać ze zrozumieniem, odnosisz się do wypowiedzi Agi która jak wół powiedziała ze robiła to raz, tzn.zafarbowała

Konto usunięte
Konto usunięte: a Twoja fryzjerka to taka specjalistka

z pewnością lepsza od Ciebie, nie wydaje mi się abyś zajmowała się włosami od 20 lat i miała swój salon od 12, do tego klientela waliła do Ciebie drzwiami i oknami mimo sporej konkurencji ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba że jest taka mądra, że od razu Ci trzy razy farbe nałoży, powodzenia!

W razie konieczności nic nie stoi na przeszkodzie aby włosy pofarbować powtórnie nawet następnego dnia, nie raz widziałam filmiki wielu sław fryzjerstwa i nie takie rzeczy robili aby szybko uzyskać pożądany kolor, ale nie ma to jak mieć 18 lat i uważac ze się pozjadało wszystkie rozumy :ziober2:
to takie typowe :rotfl:
eot skarbeńku :D
mmaryjka
mmaryjka
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest taki prawdziwy, profesjonalny zabieg, ktory daje duzo wiecej niz te poczworne zestawy kosmetykow joico z allegro? czy to w sumie to samo?

to to samo z tym, że zestaw z allegro starczy ci na kilka takich 'zabiegów', ale sama oferta jest fajna bo kosztuje grosze, a jest jeszcze strzyżenie.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wystarczy ze nie umiesz nawet czytać ze zrozumieniem, odnosisz się do wypowiedzi Agi która jak wół powiedziała ze robiła to raz, tzn.zafarbowała

no, a Tobie po razie co wyjdzie? raczej to samo. wiec nie rozumiem sensu pytan.

Konto usunięte
Konto usunięte: z pewnością lepsza od Ciebie, nie wydaje mi się abyś zajmowała się włosami od 20 lat i miała swój salon od 12, do tego klientela waliła do Ciebie drzwiami i oknami mimo sporej konkurencji ;)

do mnie też klienci walą drzwiami i oknami i mają prawdziwy dylemat, że cały wrzesien mnie nie bedzie więc zapisują się na sierpien 'na zapas' i sie nie chwale :ziew:

Konto usunięte
Konto usunięte: W razie konieczności nic nie stoi na przeszkodzie aby włosy pofarbować powtórnie nawet następnego dnia,

gdzie to wyczytałaś? włosy powinno się farbować z odstępem 2tyg, ale to Twoj wybor czy chcesz miec ladny kolor czy zdrowe włosy.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie ma to jak mieć 18 lat i uważac ze się pozjadało wszystkie rozumy

nie mam 18 lat :ziew: tylko parę wiecej.
sylwik
sylwik
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to to samo z tym, że zestaw z allegro starczy ci na kilka takich 'zabiegów', ale sama oferta jest fajna bo kosztuje grosze, a jest jeszcze strzyżenie.

a, to sie nie oplaca, zamowie na allegro:)
zapuszczam wiec i tak strzyzenie by bylo 'koncowki':)

a czy mialas tez stycznosc z serum na koncowki Joico K-Pak Split End Mender Serum ?
Aneczka17f
Aneczka17f
  24 czerwca 2011

a mi sie marzyu taka grzywka mmmm

Aneczka17f
Aneczka17f
  24 czerwca 2011
http://ksiezniczkabyc.blox.pl/2010/02/Modne-fryzury-i-ciuchy.html zdjecie nr 2
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale ja chce pojsc sobie ze zdjeciem do fryzjera, zeby nie bylo nieporozumien :D


w Londku najlepsze fryzjerki sa z Persji, albo te z Ameryko Poludniowej - Kolumbia, Wenezuela - matko, potrafia wyczarowac wszystko ! jak sie upre na jakis kolor, to wtedy wiem, ze one mi go zrobia :lol:

jezeli chodzi o caloksztalt to najlepszymi fryzjerami sa geje - zwlaszcza jesli chodzi o stylistyke, dopasuja ksztalt, kolor, grzywke, pasemka, czy cos pasuje, czy nie - a jak mi moj znajomy fryzjer gej dotyka wlosow to jestem w orgazmicznym niebie

na przedluzanie natomiast zawsze tylko i wylacznie chodze do laski ktora pochodzi z Jamajki - one maja takie rzeczy we krwi - warkoczyki, przedluzanie, zageszczanie itepe.

a Christina - moze ona jakas srebrzanke plukanke uzywala zeby miec i przede wszystkim utrzymac ten kolor :woot:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  24 czerwca 2011
massacre
massacre: Jamajki

no albo na dredy to też do nich pewnie .. - krajowa fryzura XD
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no albo na dredy to też do nich pewnie .. - krajowa fryzura XD


dredow nigdy nie robilam, a teraz to i za stara na nie jestem :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  24 czerwca 2011
massacre
massacre: dredow nigdy nie robilam, a teraz to i za stara na nie jestem

na psioczce, nikt nie zobaczy!

massacre
massacre: Persji

czyli z Iranu??

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a czy mialas tez stycznosc z serum na koncowki Joico K-Pak Split End Mender Serum ?

nie, akurat tego nie używałam
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  24 czerwca 2011
Prinz
Prinz: czyli z Iranu??


one o sobie mowia, ze sa Persian, ze sa from Persia, nie mowia o Iranie :nie: nie chodza tez zasloniete w chustach :nie: nie wiem czym to dzie, laski ktore mowia ze sa z Iranu zazwyczaj sa pozaslaniane - nie wnikalam nigdy w temat, jak bede przejezdzac kolo fryzjera to zrobie fote i wstawie jest : Hairdressers from Persia...

moze to kwestia jakiegos konfliktu politycznego, historycznego... tak jak duzo osob mowi ogolnie ze jest z Palestyny...

albo moj Jarek, on nie jest z Polski, on mowi, ze on jest z Wolnego Miasta Gdansk :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.