Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Fieska
Fieska
  30 czerwca 2011
Jak zrobić takie ładne loki na cienkich włosach?



Ostatnio próbowałam na szybko przed imprezą lokówką i nie wyszło mi za bardzo tak jak chciałam.
agoosiaaa
agoosiaaa
  30 czerwca 2011
massacre
massacre: Jestem wielbicielka Maca i wierna fanka iPhone, od kiedy mam iPhone (czyli juz jakieś dwa lata) nie wyobrażam sobie miec innego telefonu! Służbowego mam blackberry i najchętniej to bym nim je***bua o ścianę :)

raczej mi nie tyle chodzilo i iphonea, co o jego kolor, biale telefony sa okropne :nie:
a co do telefonow to wole htc :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  30 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chodzilo i iphonea, co o jego kolor, biale telefony


Kwestia gustu, napisałam ze ma gust co co telefonów, nie kolorów.
A wg mnie i każdego kto sie zna na telefonach, wszystkie smart phones sa 2-3 lata w tyle za Apple i nic na razie nie zagraża im poważna konkurencja. Wystarczy poczytać recenzje :)
Rozumiem ze kazdy Moze lubić co innego, niektórym telefon jest potrzebny tylko do dzwonienia wiec iPhone jest zbędny. Dla mnie to jak druga ręka, w domu w ogóle komputera nie wlaczam :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  30 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


Probowalas tył zakręcić na te wielkie walki zeby podnieść włosy i nadać im objętość? Można tez podtapirowac. Jeśli nie masz ciężkich włosów powinno dać rade :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Fieska
Fieska
  30 czerwca 2011
massacre
massacre: Probowalas tył zakręcić na te wielkie walki zeby podnieść włosy i nadać im objętość? Można tez podtapirowac. Jeśli nie masz ciężkich włosów powinno dać rade :)

Próbowałam, ale na moich włosach zaraz się rozplątują i są znowu proste.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  30 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Próbowałam, ale na moich włosach zaraz się rozplątują i są znowu proste.


Ja mam proste ciężkie gęste grube włosy, mam podobny problem z utrzymaniem jakiejkolwiek podniesionym fryzury, z lokami nie jest zle gdy użyje mocnego lakieru do włosów, ale przy kreceniu kazdy lok spryskuje indywidualnie - godziny roboty. Zazwyczaj mi sie nie chce i zostaje przy prostych :/

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Fieska
Fieska
  30 czerwca 2011
massacre
massacre: Ja mam proste ciężkie gęste grube włosy, mam podobny problem z utrzymaniem jakiejkolwiek podniesionym fryzury, z lokami nie jest zle gdy użyje mocnego lakieru do włosów, ale przy kreceniu kazdy lok spryskuje indywidualnie - godziny roboty. Zazwyczaj mi sie nie chce i zostaje przy prostych :/


Próbowałam i jak je nakręciłam to nie mogłam potem rozplątać wałka z włosa. A włos był dalej prosty. Nie wiem może za krótko trzymałam, a może do dupy lokówka.
sylwik
sylwik
  30 czerwca 2011
massacre
massacre: jak bylam w Polsce to zamowilam sobie z amazona tez babyliss ale prostownico lokowke taka co po jednym sciagnieciu wychodza loki dosyc ze taniej bylo niz w polskim sklepie, to dostawa byla blyskawicznie :D jako ze ja z anglii przyjechalam i mialam [rzedluzacze angielskie to bylam na to przygotowana, ale pamietaj, zeby dokupic wtyczke przerobke z angielskiej wtyczni na polska ;)

wlasnie zastanawiam sie nad tym, bo szukam efektu naturalniejszego niz lokowka - na szybko.
tylko powiem szczerze, ze nigdy nic w zagranicznych sklepach czy ebayu nie kupowalam, za duzo roboty z paypalem na ebayu mi sie wydaje, a karty kredytowej brac nie zamierzam(nawet jakby mi jakims cudem dali:lol:). moze sie przelamie, lub zdaza sie pojawic na allegro niedlugo:D

takie dziwologi macie?

:wtf:
zapamietam:D
Akunia101
Akunia101
  1 lipca 2011

jak stosowac nafte kosmetyczna? na glowe, czy tylko na włosy?
jakie daje ona efekty?

agoosiaaa
agoosiaaa
  1 lipca 2011
massacre
massacre: Kwestia gustu, napisałam ze ma gust co co telefonów, nie kolorów. A wg mnie i każdego kto sie zna na telefonach, wszystkie smart phones sa 2-3 lata w tyle za Apple i nic na razie nie zagraża im poważna konkurencja. Wystarczy poczytać recenzje :) Rozumiem ze kazdy Moze lubić co innego, niektórym telefon jest potrzebny tylko do dzwonienia wiec iPhone jest zbędny. Dla mnie to jak druga ręka, w domu w ogóle komputera nie wlaczam :)

mialam iphonea w rece i kupila sobie htc bo mi sie nie podobal. ale jak sama mowilas, gusty sa rozne.
osobiscie na telefonach sie nie znam, ale jak jestem poza domem to uzywam neta wlasnie poprzez telefon i nie mam z tym problemow (no poza poczatkowym problemem z cytowaniem, chlopak musial mi pokazac jak to sie robi, bo ja lewa jestem :rotfl:).
w domu komputer mam wlaczony 24/7, wiec telefonu uzywam tylko do sprawdzania maili :)

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko powiem szczerze, ze nigdy nic w zagranicznych sklepach czy ebayu nie kupowalam, za duzo roboty z paypalem na ebayu mi sie wydaje, a karty kredytowej brac nie zamierzam(nawet jakby mi jakims cudem dali).

ale chyba na ebayu mozesz tez normalna debetowa karta placic :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: takie dziwologi macie?zapamietam:D

przelaczniki sa tanie, jakos funta kosztuja :P
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  1 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Próbowałam i jak je nakręciłam to nie mogłam potem rozplątać wałka z włosa. A włos był dalej prosty. Nie wiem może za krótko trzymałam, a może do dupy lokówka.


to idz do stylisty jak "domowe" sposoby nic nie daja :)
ja walki musialabym cala noc trzymac :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: takie dziwologi macie? http://img.archiwumallegro.pl/?718602978 zapamietam:D


mamy - a wiesz, ze sa bezpieczniejsze niz te polskie? zwlaszcza wejscia, nie ma bata by sie dziecku cos stalo ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: w domu komputer mam wlaczony 24/7


:szok:
Moj facet tak byl przyzwyczajony, ze wszystko wlaczone, lacznie z telewizorem podczas jedzenia obiadu, przyjmowania gosci itd. wybilam mu to z glowy, dla mnie to nie do pomyslenia. albo ogladasz, albo wylaczasz! z komputerem tak samo.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale chyba na ebayu mozesz tez normalna debetowa karta placic


dawno nie kupowalam na ebayu, ale wydaje mi sie ze place karta, na amazonie tez.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  1 lipca 2011
massacre
massacre: Moj facet tak byl przyzwyczajony, ze wszystko wlaczone, lacznie z telewizorem podczas jedzenia obiadu, przyjmowania gosci itd. wybilam mu to z glowy, dla mnie to nie do pomyslenia. albo ogladasz, albo wylaczasz! z komputerem tak samo.

komputer jest mojego faceta, wlaczony 24/7, ale jak nie uzywam to wylaczam monitor :)
moj facet ma cykora (spowodowanego jego starym kompem, ktory mial jakos 3 lata temu) ze jak wylaczy to sie moze nie wlaczyc :rotfl:

massacre
massacre: dawno nie kupowalam na ebayu, ale wydaje mi sie ze place karta, na amazonie tez.

ja mam paypal, wiec zawsze nim place, ale wydaje mi sie, ze normalnie tez mozna :woot:
368212
368212
  1 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak ze stanem wlosow? :)

włosy zdrowe jak były takie są :D nic im się nie stało :D
ale teraz wiem, że na jednym colour b4 nie poprzestanę :D
Jedyna wadą colour b4 jest to, że śmierdzi jak zbuk ale poza tym to wszystko fajnie, do tego był taki preparat, który przywraca włosom odpowiednie ph, więc można od razu po tym farbować :)
i powiem Ci, że jestem zadowolona, teraz mogę zmieniać kolor co miesiąc, coś co lubię :-)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  1 lipca 2011
368212:

włosy zdrowe jak były takie są :D nic im się nie stało :D
ale teraz wiem, że na jednym colour b4 nie poprzestanę :D
Jedyna wadą colour b4 jest to, że śmierdzi jak zbuk ale poza tym to wszystko fajnie, do tego był taki preparat, który przywraca włosom odpowiednie ph, więc można od razu po tym farbować :)
i powiem Ci, że jestem zadowolona, teraz mogę zmieniać kolor co miesiąc, coś co lubię :-)


wstawisz te foty z nowymi wlosami czy nie?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  1 lipca 2011
368212:

włosy zdrowe jak były takie są :D nic im się nie stało :D
ale teraz wiem, że na jednym colour b4 nie poprzestanę :D
Jedyna wadą colour b4 jest to, że śmierdzi jak zbuk ale poza tym to wszystko fajnie, do tego był taki preparat, który przywraca włosom odpowiednie ph, więc można od razu po tym farbować :)
i powiem Ci, że jestem zadowolona, teraz mogę zmieniać kolor co miesiąc, coś co lubię :-)

uuu, to bardzo fajnie, jak mi cos kiedys odbije to bede pamietac, zeby go kupic :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.