Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
sinaasappelsap
Posty: 821 (po ~91 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
sinaasappelsap
  8 lipca 2011

kurde mam problem bo zastanawiam się czy nie przefarbować włosy na ognistą czerwień
aktualnie mam nijaki kolor miało być coś wpadającego w rudy ale już się zmyło i nie jestem zadowolona z koloru..
jak myślicie pasowałyby do mnie czerwone włosy (mam brązowe oczy, dość ciemne brwi i całkiem ostre rysy twarzy) jakie polecacie farby które dadzą rade ciemniejszym końcówkom?

maybe I had said something that was wrong

Paulinessa
Paulinessa
  8 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ten co Paula pokazała albo ten z 7 olejkami:


jak oceniasz oba spreje w porównaniu ze sobą? :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  8 lipca 2011
sinaasappelsap
sinaasappelsap: kurde mam problem bo zastanawiam się czy nie przefarbować włosy na ognistą czerwień aktualnie mam nijaki kolor miało być coś wpadającego w rudy ale już się zmyło i nie jestem zadowolona z koloru.. jak myślicie pasowałyby do mnie czerwone włosy (mam brązowe oczy, dość ciemne brwi i całkiem ostre rysy twarzy) jakie polecacie farby które dadzą rade ciemniejszym końcówkom?


ciezko cos powiedziec, masz naswietlanie zdjecia i nie widac dokladnie cery
wydaje mi sie jednak z tego co widac, ze chlodne odcienie rudego by pasowaly... klasyczny czerwony tez, ale ciezko go utrzymac :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak oceniasz oba spreje w porównaniu ze sobą? :)

Hmm ten z kaszmirem bardziej ułatwia rozczesywanie i ciężej go zmyć, mysle, ze bardziej tez wygładza. :-)
A ten z 7 olejkami bardziej nabłyszcza i zmiękcza i na pewno ma wieksze wlasciwosci regenerujące bo olejki są naprawde wysoko w skladzie, wiec to troche tak jakbys sobie oleju we włosy wtarła jako do zabezpieczenia koncowek. Z tym, ze tego nie odczuwasz.
Oba lubie, ciezko mi powiedziec, ale jezeli chodzi o efekt typowo dorazny to ten z kaszmirem.
Surii
Surii
  9 lipca 2011
sinaasappelsap
sinaasappelsap: jak myślicie pasowałyby do mnie czerwone włosy (mam brązowe oczy, dość ciemne brwi i całkiem ostre rysy twarzy) jakie polecacie farby które dadzą rade ciemniejszym końcówkom?

zrób zdjęcie w świetle dziennym to ocenimy.
Paulinessa
Paulinessa
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm ten z kaszmirem bardziej ułatwia rozczesywanie i ciężej go zmyć, mysle, ze bardziej tez wygładza. :-)


Aha, dzięki :)
Tak, zgadzam się, ciężko go zmyć! Jestem trochę zaskoczona, bo aż tak silnego silikonu nie ma.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha, dzięki :) Tak, zgadzam się, ciężko go zmyć! Jestem trochę zaskoczona, bo aż tak silnego silikonu nie ma.

No ja zawsze Barwą ziołową myję i włosy są dalej śliskie, a zazwyczaj po szamponie bez silikonu mam takie wiesz.. jak pielucha tetrowa mokra. :ninja:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lipca 2011

Dla odmiany ostatnio kupiłam szampon Ziaja, ale lawendowy do włosów przetłuszczających się i muszę powiedzieć, że jest równie dobry co aloesowy :-)

Paulinessa
Paulinessa
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla odmiany ostatnio kupiłam szampon Ziaja, ale lawendowy do włosów przetłuszczających się i muszę powiedzieć, że jest równie dobry co aloesowy :-)


Nie wątpię, ale póki co odpuszczam szampony Ziaja :)
Alterra mi się skończyła :( niewydajna jest.
Ja też myję Barwą Ziołową i też włosy nie są wtedy szorstkie o dziwo :rotfl:

Kurde, ale dawno tu nie gadałam :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wątpię, ale póki co odpuszczam szampony Ziaja :)

a to dlaczego? nie służą Ci?

Konto usunięte
Konto usunięte: Alterra mi się skończyła :( niewydajna jest.

bardzo... mi też się kończą muszę kupić nowe. dostałam ostatnio szampon jajeczny, niestety maseczki nie znalazła w hurtowni, szkoda. :-( ale cudny jest!!!

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też myję Barwą Ziołową i też włosy nie są wtedy szorstkie o dziwo

noo, a powinna bez problemu zmywać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kurde, ale dawno tu nie gadałam

no dawno, nic ciekawego sie nie dzialo tu :-)
Paulinessa
Paulinessa
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a to dlaczego? nie służą Ci?


Wiesz co, jak długo używałam to potem miałam włosy jakieś obciążone, zmiana szamponu wystarczyła :)

Konto usunięte
Konto usunięte: no dawno, nic ciekawego sie nie dzialo tu :-)


Czyli dużo nie straciłam :D

Pofarbowałam włosy Wellatonem, tzn. odrosty, ale to jakieś 10cm było :) Muszę powiedzieć, że naprawdę super farba. Włosy nie ruszone, kolor wyszedł idealny! Aczkolwiek nie podoba mi się jednak odcień, nie pasuje mi aż tak jak inne, ale dużego problemu nie ma :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz co, jak długo używałam to potem miałam włosy jakieś obciążone, zmiana szamponu wystarczyła :)

ja mam ostatnio to samo, a to dlatego, że codziennie pakuje serum biovax a+e, i włosy sklejają mi sie w takie pasma... musialam odstawic i zmienic pielegnacje na bez silikonow.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli dużo nie straciłam :D

mnie tu w sumie nie za bardzo było ;d siedzialam na wizazu, ale po ostatniej ostrej wymianie zdan dostalam bana na stale, i ciesze sie, bo wizaz to przeklenstwo, pol dnia na laptopie marnowałam. teraz czuje, ze zyje hahaha

Konto usunięte
Konto usunięte: Pofarbowałam włosy Wellatonem, tzn. odrosty, ale to jakieś 10cm było :) Muszę powiedzieć, że naprawdę super farba. Włosy nie ruszone, kolor wyszedł idealny! Aczkolwiek nie podoba mi się jednak odcień, nie pasuje mi aż tak jak inne, ale dużego problemu nie ma :)

wellaton to chyba najbardziej chwalona farba z tych rynkowych, jakby nie bylo to wella. a ten odcien to nie bylo innego czy zly wybrałaś?
Paulinessa
Paulinessa
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wellaton to chyba najbardziej chwalona farba z tych rynkowych, jakby nie bylo to wella. a ten odcien to nie bylo innego czy zly wybrałaś?


Był, po prostu totalnie bezmyślnie złapałam, niewiele mi wtedy zależało...

Ja nie mogę, przecież widać, że żółtawy!

Konto usunięte
Konto usunięte: mnie tu w sumie nie za bardzo było ;d siedzialam na wizazu, ale po ostatniej ostrej wymianie zdan dostalam bana na stale, i ciesze sie, bo wizaz to przeklenstwo, pol dnia na laptopie marnowałam. teraz czuje, ze zyje hahaha


:wtf: coś zrobiła? :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam ostatnio to samo, a to dlatego, że codziennie pakuje serum biovax a+e, i włosy sklejają mi sie w takie pasma... musialam odstawic i zmienic pielegnacje na bez silikonow.


No niestety. Kupiłam maskę Alterry. Naprawdę fajna! Trochę martwi mnie jednak ten alkohol na 2 - gim miejscu jak mam stosować ją na dłuższa metę :nie:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Był, po prostu totalnie bezmyślnie złapałam, niewiele mi wtedy zależało...


Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nie mogę, przecież widać, że żółtawy!

niby po oznaczeniu jest natura (0 po kropce to natura czyli kolor naturalny) ale widac wlasnie taki zloty, Ty wolisz chlodniejszy nie?

Konto usunięte
Konto usunięte:

a rzuciłam pewien zart i jedna wizazanka sie oburzyła bo nie skumała, wywiązała sie kłótnia i wszystkie laski z tamtego wątku zaczeły jej bronic wiadomo, od słowa do słowa dostałam bana na stałe ;P a poszło o to, że one cos tam gadały, że nie pracują i mogą siedziec na wizazu caly dzien, a ja tak zartem rzucilam: ale chyba masz zycie prywatne? :lol: jak ja bym siedziala caly dzien na laptopie to do slubu by nie doszlo (wiedzialy, ze za maz wychodze). a ona wziela to na powaznie, kazdy by sie skapl, ze to zart przeciez narzeczony by mnie nie zostawil bo na laptopie siedze :crylol: no i posprzeczalysmy sie i tak wyszlo.

Konto usunięte
Konto usunięte: No niestety. Kupiłam maskę Alterry. Naprawdę fajna! Trochę martwi mnie jednak ten alkohol na 2 - gim miejscu jak mam stosować ją na dłuższa metę

wiesz co, gadałam ostatnio z chemiczka. ten alkohol musi być, gdyby nie było alkoholu maska była by tak ciężka, że po zmyciu mialabys tłuste włosy.
Paulinessa
Paulinessa
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niby po oznaczeniu jest natura (0 po kropce to natura czyli kolor naturalny) ale widac wlasnie taki zloty, Ty wolisz chlodniejszy nie?


TAK! Jezu, nie wiem czemu go kupiłam...

Konto usunięte
Konto usunięte: a rzuciłam pewien zart i jedna wizazanka sie oburzyła bo nie skumała, wywiązała sie kłótnia i wszystkie laski z tamtego wątku zaczeły jej bronic wiadomo, od słowa do słowa dostałam bana na stałe ;P a poszło o to, że one cos tam gadały, że nie pracują i mogą siedziec na wizazu caly dzien, a ja tak zartem rzucilam: ale chyba masz zycie prywatne? jak ja bym siedziala caly dzien na laptopie to do slubu by nie doszlo (wiedzialy, ze za maz wychodze). a ona wziela to na powaznie, kazdy by sie skapl, ze to zart przeciez narzeczony by mnie nie zostawil bo na laptopie siedze no i posprzeczalysmy sie i tak wyszlo


Eh... Zero luzu tam:D Też mnie już tam nie ma narazie.

Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz co, gadałam ostatnio z chemiczka. ten alkohol musi być, gdyby nie było alkoholu maska była by tak ciężka, że po zmyciu mialabys tłuste włosy.


W sumie też o tym ostatnio myślałam, bo przecież ta jest napakowana tylko naturalnymi ekstraktami itp. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.