Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  2 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No to super, możesz wstać i nic z nimi nie robić :-) Ja nienawidzę chodzić z mokrymi, a spać to już w ogóle :D Zresztą MUSZĘ mieć umyte włosy z rana.

a ja wlasnie na odwrot - musze myc na wieczor, nie moge rano, bo mi zle :rotfl:
rano myje tylko jak musze (np. zasnelam na kanapie i chlopak mnie tylko pozniej do lozka przeniosl, a ja mialam wtedy na wlosachh zel/lakier i z nim zasnelam, wiec wtedy rano bez mycia glowy ani rusz). ale nienawidze tej tony wlosow ktorej niczym nie da sie poskromic podczas suszenia wlosow suszarka :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: moja kolezanka ze studiow co dzien wstawala godzine wczesniej, zeby umyc i ulozyc wlosy jak mielismy na 8, to np. o 5.30 wstawala... mi by sie nie chcialo, wole umyc wlosy po poludniu.

masakra, ja tak bym nie mogla.

Konto usunięte
Konto usunięte: teraz się zastanawiam żeby znów go użyć i farbnąć na ten blond schwarzkopfa xxl colour :D albo jakieś inne rudości :D

blond xxl strasznie niszczy wlosy, wiem bo go uzywalam :)

Elph06
Elph06: No właśnie, chyba w coś takiego zainwestuję. Mam wałki, ale chyba za duże i tylko wywijają się końcówki, myślę też czy nie kupić mniejszych i spróbować, drogie nie są a zawsze to mniej włosy zniszczą ;p

no zawsze mozesz sprobowac czy sie uda :D
Surii
Surii
  2 lipca 2011
znacie jakieś domowe maseczki na włosy ? stosujecie?
ja na przykład pamietam , jak koleżanka nakładała rozrobione drożdże + żółtko, zostawiała na pół godziny. efekty po 3 miesiącach stosowania (mniej-więcej 2 razy w tygodniu) były piorunujące.. nigdy nie wierzyłam w domowe papki, ale po tym "incydencie" też zamierzam przez wakacje pobawić się w coś takiego :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a w zyciu wole dluzej pospac:)

ja sie zle czuje z nieumytymi włosami :nie: powaznie, czuje sie jakbym była cała taka nieświeża a szczególnie kark mam wrażenie, że włosy mi sie do karku przyklejają :D
madzia2143
madzia2143
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja sie zle czuje z nieumytymi włosami powaznie, czuje sie jakbym była cała taka nieświeża a szczególnie kark mam wrażenie, że włosy mi sie do karku przyklejają :D

też tak mam :ninja:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: też tak mam

Serio? A myslalam, ze tylko ja :D ja potem mam tak ze ten kark mnie wkurza i coraz czesciej wlosy poprawiam a przez to one stają się jeszcze bardziej nie swieze. Ha :D
madzia2143
madzia2143
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Serio? A myslalam, ze tylko ja :D ja potem mam tak ze ten kark mnie wkurza i coraz czesciej wlosy poprawiam a przez to one stają się jeszcze bardziej nie swieze. Ha :D

no nie jesteś sama z tym 'zboczeniem' ;p
ja staram się ich nie dotykać ale właśnie mam problem bo przedziałek ciągle mi sie przesuwa i muszę siłą rzeczy je macać.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie jesteś sama z tym 'zboczeniem' ;p ja staram się ich nie dotykać ale właśnie mam problem bo przedziałek ciągle mi sie przesuwa i muszę siłą rzeczy je macać.

Piona :-)

ja tez ogolnie lubie se pomacać :D ja znowu wsadzam palce między włosy i je tak 'mierzwie' żeby były bardziej puszyste. I to przy skórze szybko robią sie takie wlasnie... brzydkie.
madzia2143
madzia2143
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez ogolnie lubie se pomacać :D ja znowu wsadzam palce między włosy i je tak 'mierzwie' żeby były bardziej puszyste. I to przy skórze szybko robią sie takie wlasnie... brzydkie.

aaa i zapomniałam dodać że ludzie mi macają moje włosy bo są miękkie. już mnie to wnerwia :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Piona :-)

:piwo:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aaa i zapomniałam dodać że ludzie mi macają moje włosy bo są miękkie. już mnie to wnerwia

mnie to znowu lubią czesać w sensie szczotkować mi włosy :zakochany: macania bym nie zniosła:D
madzia2143
madzia2143
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

kurcze, moje włosy są miękkie, dbam o nie, ale ciągle brak im blasku. Już nie wiem co robić :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kurcze, moje włosy są miękkie, dbam o nie, ale ciągle brak im blasku. Już nie wiem co robić

moze taka ich natura. probowalas odzywek zakwaszajacych lub plukanki z cytryna?
madzia2143
madzia2143
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: probowalas odzywek zakwaszajacych lub plukanki z cytryna?

nie. teraz krucho z kasą, tę płukankę da radę zrobić w wersji domowej?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie. teraz krucho z kasą, tę płukankę da radę zrobić w wersji domowej?

Tak do miski wody (czy ile potrzebujesz zeby zrobic ostatnie płukanie) dodajesz kilka kropel soku z cytryny, koszujesz musi byc lekki posmak cytryny, płuczesz.
Surii
Surii
  4 lipca 2011

dzięki za odpowiedzi :and:

agoosiaaa
agoosiaaa
  4 lipca 2011
Surii
Surii: znacie jakieś domowe maseczki na włosy ? stosujecie? ja na przykład pamietam , jak koleżanka nakładała rozrobione drożdże + żółtko, zostawiała na pół godziny. efekty po 3 miesiącach stosowania (mniej-więcej 2 razy w tygodniu) były piorunujące.. nigdy nie wierzyłam w domowe papki, ale po tym "incydencie" też zamierzam przez wakacje pobawić się w coś takiego :)

szczerze? po maseczce z zoltka dostalam lupiezu, slyszalam z domowych sposobow na blyszczenie wlosow - wyplukac w piwie.
tak poza tym to nie znam zadnych maseczek i szczerze mowiac - wole kupic, zbyt leniwa jestem na robienie samemu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.