Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no a przy powtórnym pokryciu farbą już nie wyjdą ciemniejsze?

a co chcesz ciemny granat? :crylol:
moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a co chcesz ciemny granat?

Ty się zajmujesz fryzjerstwem i rżysz z koloru farby?
:rotfl:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty się zajmujesz fryzjerstwem i rżysz z koloru farby?

nie bo pisałas, że chcesz GRANATOWĄ CZERN, Aga napisała, że wyjdzie Ci granat, ja potwierdziłam, a Ty zapytałas czy jak nałożysz jeszcze raz to wyjdzie ciemniejszy. Nie wiem czy odrozniasz granatowa czern od granatu - jesli nie to nie wiem o czym Ty do mnie piszesz.
moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem czy odrozniasz granatowa czern od granatu

wyobraz sobie ze odróżniam bo przez jakieś 2 lata nosiłam granatową czerń na włosach z tym że kiedyś było to farbowano na moje naturalne włosy
Teraz nie wiem więc pytam i chcesz mi powiedziec że granatowa czerń nie wyjdzie na blondzie? zdjae sobie sprawę ze nie wyjdzie pewnie za pierwszym razem bo włosy rozjaśniane przyjmą to w innej tonacji, pewno jaśniejszej, granat może, ale jak pokryje się włosy za drugim, trzecim razem to nie wyjdzie czerń granatowa?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz nie wiem więc pytam i chcesz mi powiedziec że granatowa czerń nie wyjdzie na blondzie?

przeciez Aga napisala, ze wyjdzie Ci granat - to chyba nie wyjdzie?

bez odbioru.
moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przeciez Aga napisala, ze wyjdzie Ci granat - to chyba nie wyjdzie? bez odbioru.

:rotfl:
agoosiaaa
agoosiaaa
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zdjae sobie sprawę ze nie wyjdzie pewnie za pierwszym razem bo włosy rozjaśniane przyjmą to w innej tonacji, pewno jaśniejszej, granat może, ale jak pokryje się włosy za drugim, trzecim razem to nie wyjdzie czerń granatowa?

wiesz, za ktoryms tam razem byc moze wyjdzie, nie doszlam do drugiego farbowania :rotfl:
moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, za ktoryms tam razem byc moze wyjdzie, nie doszlam do drugiego farbowania

no już zapytałam fryzjerki do której mam zaufanie i która od wielu lat zajmuje się włosami i wiem że wyjdzie na 100%
a ta powyżej specjalistka to taka jak z koziej dupy trąbka :rotfl:
agoosiaaa
agoosiaaa
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no już zapytałam fryzjerki do której mam zaufanie i która od wielu lat zajmuje się włosami i wiem że wyjdzie na 100%

w sensie przy drugim farbowaniu, tak?
a co Ci sie w ogole stalo, ze chcesz z blondu tak na czern? w blondzie Ci ladnie :D
moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w sensie przy drugim farbowaniu, tak?

tak ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: a co Ci sie w ogole stalo, ze chcesz z blondu tak na czern? w blondzie Ci ladnie :D

trochę mi się znudził i tych włosów coraz mniej i mniej mimo wszystko, nigdy nie miałam ich dużo a te kilka lat rozjaśniania zrobiło swoje
moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011

A poza tym mam bardzo jasny ten blond, jak jestem opalona to mi się nie podoba to zestawienie :rotfl:

agoosiaaa
agoosiaaa
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: trochę mi się znudził i tych włosów coraz mniej i mniej mimo wszystko, nigdy nie miałam ich dużo a te kilka lat rozjaśniania zrobiło swoje

a jaki masz swoj naturalny? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: A poza tym mam bardzo jasny ten blond, jak jestem opalona to mi się nie podoba to zestawienie

ja nie mam takiego problemu, bo sie nie opalam :lol2:
moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jaki masz swoj naturalny? :D

taki jak wiele naturalnych, ciemna szatynka, nie cierpię takich kolorów, lubię zdecydowane barwy na włosach :D
jak chcesz się pośmiać to łap foto sprzed wieków jak byłam gówniarą i miałam czarne :rotfl:


Konto usunięte
Konto usunięte: ja nie mam takiego problemu, bo sie nie opalam

zdrowo :D
ale mnie nachodzi czasem że lubię być ciemniejsza i wtedy te jasne włosiska , trochę kiczowato to wygląda :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: taki jak wiele naturalnych, ciemna szatynka, nie cierpię takich kolorów, lubię zdecydowane barwy na włosach :D jak chcesz się pośmiać to łap foto sprzed wieków jak byłam gówniarą i miałam czarne

nie wygladasz zle :mrgreen:
no i jak naturalnie masz ciemne wlosy to czern bedzie ok - ja np mam naturalnie jasne i przy odrostach wygladalam, jakbym lysiala :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: zdrowo :D ale mnie nachodzi czasem że lubię być ciemniejsza i wtedy te jasne włosiska , trochę kiczowato to wygląda :D

ja jak cos to tylko samoopalacz, ale nawet tego mi sie ostatnio nie chce :D
moonlight28
moonlight28
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no i jak naturalnie masz ciemne wlosy to czern bedzie ok

wiem ze pewnie mi dobrze będzie, jedyne co mi się nie podoba to to ze jednak ciemne włosy postarzają a lata już nie te :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja np mam naturalnie jasne i przy odrostach wygladalam, jakbym lysiala

wyobrażam sobie że pewnie nie za ciekawie :D

Konto usunięte
Konto usunięte: ja jak cos to tylko samoopalacz, ale nawet tego mi sie ostatnio nie chce :D

mam awersję na samoopalacze :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.