Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Babsy
Babsy
  27 sierpnia 2011
Zielinek34
Zielinek34:

czasem zbyt czeste mycie wlasnie moze powodowac takie przetluszczanie... moze jak bedziesz miala kilka dni, gdy nie bedziesz musiala nigdzie wychodzic jakos pilnie, sprobuj ich nie myc wlasnie. uzywasz szamponu do wlosow przetluszczajacych sie? moze sprobuj takiego do normalnych.
asiulcia1
asiulcia1
  27 sierpnia 2011
Zielinek34
Zielinek34:

a próbowałaś
Seboradin Niger szampon

albo
joanna z apteczki babuni szampon normalizujacy

mi te troche pomogly
Zielinek34
Posty: 18495 (po ~48 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
Zielinek34
  28 sierpnia 2011
Babsy
Babsy: czasem zbyt czeste mycie wlasnie moze powodowac takie przetluszczanie... moze jak bedziesz miala kilka dni, gdy nie bedziesz musiala nigdzie wychodzic jakos pilnie, sprobuj ich nie myc wlasnie. uzywasz szamponu do wlosow przetluszczajacych sie? moze sprobuj takiego do normalnych.

Nie przeżyję jednego dnia bez umycia włosów, będę się czuła jak lump :P

Konto usunięte
Konto usunięte: asiulcia1

Tego pierwszego nie znam, ten drugi gdzieś widziałam

Pokłońcie się Turkuciowi, bowiem tylko On jest waszym Zbawicielem.

feuliette
feuliette
  28 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: asiulcia1

Właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tym szamponem z apteczki babuni joanna, dobry jest faktycznie?
asiulcia1
asiulcia1
  28 sierpnia 2011
Zielinek34
Zielinek34: Tego pierwszego nie znam,

w aptekach jest :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tym szamponem z apteczki babuni joanna, dobry jest faktycznie?

jak dla mnie dobry, widzę po nim takie same efekty jak po tym z apteki Seboradinie, a do tego jest tańszy. :tak:
Tylko ostatnio go nie widziałam w tym sklepie co zawsze go kupuję :(
asiulcia1
asiulcia1
  28 sierpnia 2011
Zielinek34
Zielinek34: Tego pierwszego nie znam,

w aptekach jest :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tym szamponem z apteczki babuni joanna, dobry jest faktycznie?

jak dla mnie dobry, widzę po nim takie same efekty jak po tym z apteki Seboradinie, a do tego jest tańszy. :tak:
Tylko ostatnio go nie widziałam w tym sklepie co zawsze go kupuję :(
feuliette
feuliette
  28 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko ostatnio go nie widziałam w tym sklepie co zawsze go kupuję :(

u mnie w rossmanie jest ! a to kupię sb. a jakies odzywki z apteczki babunia polecasz?;> jak wgl są :szok:
Paulinessa
Paulinessa
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie w rossmanie jest ! a to kupię sb. a jakies odzywki z apteczki babunia polecasz?;> jak wgl są


Od siebie mogę polecić Ci kompresy:




i odżywkę wzmacniającą:
madzia2143
madzia2143
  29 sierpnia 2011
Cześć!
Słuchajcie, tak się zastanawiam.. Mam stopniowane włosy, kolor wg mnie badzo ładny naturalny. Ale potrzebuję jakiejś odmiany.. Nie chcę obcinać bo zapuszczam, ale całkowicie farbować też nie chcę. Więc myślałam o tym, żeby farbnąć pasma tak jakby od środka żeby nie było widać odrostów na jakiś intensywny kolor. Tzn żeby one prześwitywały tylko. I nie takie cienkie pasemka tylko szersze. Szukałam zdjęć ale nie znalazłam nic co by w 100% oddawało to o co mi chodzi :woot:
Coś w ten deseń, ale nie aż tak dużo. Myślałam gtylko o jednej stronie głowy.


Jeśli zczailiście o co mi chodzi to uważacie to za dobry pomysł? Jeśli tak to na jaki kolor?

Btw. Wpisałam w google grafika 'pasemka' i pojawiła się tam OWIECZKA - pamiętacie ją jeszcze? :)
Paulinessa
Paulinessa
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Btw. Wpisałam w google grafika 'pasemka' i pojawiła się tam OWIECZKA - pamiętacie ją jeszcze? :)


Jasne, no i dalej jest modem :)
Paulinessa
Paulinessa
  29 sierpnia 2011

a co do pytania to ja bym chciała coś takiego, ale jasny róż :)

madzia2143
madzia2143
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a co do pytania to ja bym chciała coś takiego, ale jasny róż :)

ja myślałam nad rudym, ale teraz jakaś moda na ten kolor, przynajmniej u mnie tylko rudych dziewczyn nagle się znalazło :woot: no i myślę... kurde nie wiem ;/ i jak uzyskać taki intensywny kolor? ja mam ciemne włosy pewnie wyjdzie z tego coś dziwnego ;/
Paulinessa
Paulinessa
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja myślałam nad rudym, ale teraz jakaś moda na ten kolor, przynajmniej u mnie tylko rudych dziewczyn nagle się znalazło no i myślę... kurde nie wiem ;/ i jak uzyskać taki intensywny kolor? ja mam ciemne włosy pewnie wyjdzie z tego coś dziwnego ;/


No raczej rozjaśnić :woot:
madzia2143
madzia2143
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No raczej rozjaśnić

czyli najpierw rozjaśnić a później jakiś kolor walnąć czy jak? po samym rozjaśnieniu jaki uzyskam kolor? blon czy rudawy? swoje mam kolor wpadający w brąz. kompletnie się na tym nie znam dlatego tak pytam :and:
Rosemarie
Rosemarie
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli najpierw rozjaśnić a później jakiś kolor walnąć czy jak? po samym rozjaśnieniu jaki uzyskam kolor? blon czy rudawy?

Masz dość ciemne włosy, bardzo ładny kolor, nie niszcz go. :-P
Ale jeśli już, to najpierw: rozjaśniacz / odbarwienie włosów w salonie fryzjerskim.
Po rozjaśnieniu pierwszym możesz uzyskać rudawy/lekki brąz, u każdego jest inaczej. ;-)
Jeśli kolor po rozjaśnieniu będzie Cię satysfakcjonował (mówiłaś, o rudości) możesz go zostawić tak jak jest, jeśli nie, to dochodź do blondu. Jak już dojdziesz do jasnych pasemek najlepiej je ufarbować.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli zczailiście o co mi chodzi to uważacie to za dobry pomysł? Jeśli tak to na jaki kolor?

Ja do czerwieni dodam niebieskie końcówki, ale to jak mi włosy trochę odpoczną. :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.