Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
368212
368212
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepiej to ampułki - kup 2 opakowania, np. Radical i codziennie jedną wcieraj w skórę głowy. Z tabletek Vitapil.

Jaka cena i gdzie je dostanę?
Paulinessa
Paulinessa
  26 sierpnia 2011
368212:
Jaka cena i gdzie je dostanę?


apteki, małe drogerie. Mniej więcej 30zł za 15 ampułek, czyli opakowanie. A czasem dorzucają tabletki gratis.
monikamonisia20
monikamonisia20
  26 sierpnia 2011
Witam.
zamierzam ufarbować włosy na jakiś ładny ciepły brąz. Mam już dość rudego, który płowieje w tempie ekspresowym;(
I tu moje pytanie do was.
szukam szamponu/ odżywki/ maseczki do właśnie włosów farbowanych ewentualnie do brązowego koloru. Tak by te kosmetyki w jakiś sposób dbały o kolor/ nawilżenie. Zapewne mnie rozumiecie.
Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam serdecznie Monika
Paulinessa
Paulinessa
  26 sierpnia 2011
368212:
?


Tylko Ty w Polsce nie mieszkasz :nie:
368212
368212
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko Ty w Polsce nie mieszkasz

No i tu jest ten ból....
Na ebayu też nie ma.
A w Polsce dopiero w Listopadzie będę.
Więc muszę poczekać...
Chyba, że znasz jakieś odżywki/maski/cokolwiek co również dostanę tu w Anglii?
FukMe
FukMe
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: I tu moje pytanie do was. szukam szamponu/ odżywki/ maseczki do właśnie włosów farbowanych ewentualnie do brązowego koloru. Tak by te kosmetyki w jakiś sposób dbały o kolor/ nawilżenie. Zapewne mnie rozumiecie. Czekam na wasze propozycje. Pozdrawiam serdecznie Monika

odzwyki i szampony Charles Worthington
Paulinessa
Paulinessa
  26 sierpnia 2011
368212:
Chyba, że znasz jakieś odżywki/maski/cokolwiek co również dostanę tu w Anglii?


Vichy, ampułki są polecane, ale ja nie miałam z nimi styczności. Albo zamów sobie na necie coś z Nisim do wypadających, jest b. chwalony, ale no droższy.
monikamonisia20
monikamonisia20
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: odzwyki i szampony Charles Worthington

dostane to w PL
moonlight28
moonlight28
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co jak co ale na stylu znam sie jak malo kto

i tak zle koleżance doradzasz? :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: moglabym byc stylistka i asystentka najlepszego geja swiata

hahaha może to Twoje powołanie, być stylistką gejów :rotfl:
moonlight28
moonlight28
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ladnie jej w tym kolorze TYLKO i wylacznie dlatego, ze na zdjeciu ktore pokazala ma dopasowane ladnie kolorystycznie ciuszki, ktore pasuja do wlosow. wg mnie postarza jej mlodo wygladajaca buzie

Mamy inne zdanie, ciuchy nie mają nic do rzeczy po prostu jej twarz wygląda promiennie i nadal młodziutko, w blondzie jest bardziej nijaka moim zdaniem, ale i tak będzie nosiła to w czym sama czuje się najlepiej, i o to chodzi w sumie ;)
Martitta
Martitta
  26 sierpnia 2011
368212:
Ale dziecko , które ma 12 lat chyba potrafi się już samo umyć a tym bardziej umyć wlosy, no bez przesady.
Jak matka jest niedbaluch to dziecko nie ma skad brac przykladu, a znajac zycie pewnie boi sie wody.

Mogła mieć mniej w sumie. Umyć potrafić powinna ale raczej sama nie ma pojęcia o leczeniu łupieżu ( i to TAKIEGO ). No i w sumie matka też na czyściocha nie wyglądała, no cóż... :/
Babsy
Babsy
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mamy inne zdanie, ciuchy nie mają nic do rzeczy po prostu jej twarz wygląda promiennie i nadal młodziutko, w blondzie jest bardziej nijaka moim zdaniem, ale i tak będzie nosiła to w czym sama czuje się najlepiej, i o to chodzi w sumie ;)

dobra, juz sie nie kloccie o moje włochy;) zdecydowalam juz i tak;)
Babsy
Babsy
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wg mnie postarza jej mlodo wygladajaca buzie

przedwczoraj bylam w tesco bez makijazu, w bluzie i dzinach i chciala sie mnie babka o dowod przy zakupie fajek pytac, jak sama po zakupie powiedziala;) ale pomyslala, ze juz z pol roku mam ten dowod;D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  26 sierpnia 2011
368212:
No i czy możecie coś polecić na wypadające włosy?

ampulki vichy dercos aminexil

na poczatku bylem sceptyczny ale zauwazylem nowe wlosy i grubsze sie zrobily.

368212:
nie wiem po co to w ogóle robią hahahah, strasznie wyglądaja tym bardziej, ze nie wychodzi im blond a jakas sraczkowata zolc.

no wlasnie sraczkowata zolc :rotfl:! teraz kolo poszedl do fryzjerki i podobno siedzial godzine 20 z rozjasniaczem na lbie :ooo

368212:
u nas wszystkie te brudasy ze slowacji czy innych badziestw sie farbuja na blondy, bo matko swieta..

slowacy akurat sa podobni z urody do nas, pewnie cygani stamtad

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

ElContusione
ElContusione
  26 sierpnia 2011
Babsy
Babsy: dobra, juz sie nie kloccie o moje włochy;) zdecydowalam juz i tak;)


to chyba juz zaszlo za daleko, bo ja pisalam o wlosach paulinessy :crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.