Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
SoDope
SoDope
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie radzę. Ścięte naturalne włosy już mają niedomknięte łuski, jak rozjaśnisz to prawdopodobnie przy myciu się sfilcują ... Ja odradzam, tym bardziej jeśli masz jakiś jasny blond tych włosów bo takie kolory już wcześniej były rozjaśniane. Nie polecam. :-)

mi się wydawało, że jak natural włos to natural włos - z resztą czasami producenci piszą naturalny włos a niekoniecznie to on jest :woot: XDDD
nigdy nic nie wiadomo.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi się wydawało, że jak natural włos to natural włos - z resztą czasami producenci piszą naturalny włos a niekoniecznie to on jest XDDD

tak ale przy Twoich włosach na głowie proces domykania łusek sam się reguluje i mają na to wpływ różne czynniki np. takie jak ciepło skóry głowy także, czesanie itp, dodatkowo swoje włosy myjesz i odżywiasz częściej niż włosy clip in które nieraz myje się raz na pół roku czy parę miesięcy - czyli przez parę tygodni łuski same zaczynają się rozchylać bo zadne szampony ani maski tego nie regulują. Niestety ścięte włosy wymagają więcej niż te na głowie :ziober2:
sylwik
sylwik
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie radzę. Ścięte naturalne włosy już mają niedomknięte łuski, jak rozjaśnisz to prawdopodobnie przy myciu się sfilcują ... Ja odradzam, tym bardziej jeśli masz jakiś jasny blond tych włosów bo takie kolory już wcześniej były rozjaśniane. Nie polecam. :-)

nie no, mam je czarne, a swoje mam juz ciemny braz z jasnymi koncowkami, wiec sredni braz by mi wystarczyl tych wlosow, albo nawet tylko koncowki rozjasnic:woot:
a nosze je naprawde rzadko:woot:
uwazasz, ze jest szansa ze beda jak naturalne wlosy sie zachowywac? wlosy w sumie i tak sa martwe:Woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: jak naturalny włos - to naturalny włos.. i postępujesz tak jak można z naturalnymi włosami.

tylko ze on mogl byc chyba spora iloscia chemikaliow przy robieniu potraktowany:D
SoDope
SoDope
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety ścięte włosy wymagają więcej niż te na głowie

no coś co jest już 'po za' środowiskiem swojego życia inaczej żyje .. ale ja sama chyba również bym nie ryzykowała z rozjaśnianiem jakbym miała takie clipy.
SoDope
SoDope
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko ze on mogl byc chyba spora iloscia chemikaliow przy robieniu potraktowany:D

jeżeli są to czarne to ja wątpie, żeby one dostały dużą ilość chemikaliów.
o ciemne włosy znacznie łatwiej niżeli o bardzo jasne blondy :D.
sylwik
sylwik
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: o ciemne włosy znacznie łatwiej niżeli o bardzo jasne blondy :D.

daj spokoj...przez lata mialam czarne i byly w dobrej kondycji, zachcialo mi sie koncowki porozjasniac na 'ombre hair' i jest masakra, przesuszone, lamiace sie, rozdwajajace, k-pak nie pomaga :rotfl:
ale jak pieknie wygladaja:zakochany:
SoDope
SoDope
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ja ostatnio używałam jakieś maski z Joanny .. a przedwczoraj użyłam z Ziaji - i jest taka różnica, że tej z Joanny już nie kupię O_o
sylwik
sylwik
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z Ziaji - i jest taka różnica, że tej z Joanny już nie kupię O_o

a jaka z ziaji?
SoDope
SoDope
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jaka z ziaji?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  28 października 2011
Babsy
Babsy: albo nigdy nie mialam dobrze dobranej fryzury.

no to lipton. Bo masz fajna okragla buzie, wiekszosc fryzur powinna Ci pasowac

Konto usunięte
Konto usunięte: jak naturalny włos - to naturalny włos.. i postępujesz tak jak można z naturalnymi włosami.

wydaje mi sie ze w tej kwestii Marta ma racje, sciete wlosy to juz sciete wlosy, beda reagowac inaczej. Tak przynajmniej i mi mowiono.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja teraz po rozjaśniaczu bede walic na popielaty XD

uwazaj by Ci skalpa nie spalilo xD
ja popielaty mam juz dlugo dlugo, spalilam skore jak rozjasnialam badziewnym Lorealem :/

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  28 października 2011
massacre
massacre: wydaje mi sie ze w tej kwestii Marta ma racje, sciete wlosy to juz sciete wlosy, beda reagowac inaczej. Tak przynajmniej i mi mowiono.

wszystko co odciągniecie od swojego naturalnego środowiska żyje inaczej.

inaczej żyje małpa w dżungli a inaczej w polskim Zoo :hahaha:
i to jest całkiem zrozumiałe.

tylko czasami producenci na opakowaniach ścisle określają co można robić z tymi włosami ..
SoDope
SoDope
  28 października 2011
massacre
massacre: uwazaj by Ci skalpa nie spalilo xD

no ja rozjaśniacz bede nakładać jakieś 5 cm od skóry głowy więc .. będzie okey.

:D
mmaryjka
mmaryjka
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to ta maska?

ta! najlepsza na świecie, wątpię aby było coś lepszego;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ta i jakaś tania

w przeliczeniu i tak droższa niż od producenta, ale dobrze wiedzieć, że brytoli też robią w chu;a, a nie tylko nas;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: inaczej żyje małpa w dżungli a inaczej w polskim Zoo :hahaha:


Jakie porownanie, o matko :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: ta! najlepsza na świecie, wątpię aby było coś lepszego;)

to ja sobie kupie :Ziober2:
jeszcze cos godnego polecenia? lubie jak mi paczka pelna przychodzi, jak jest tylko jedna rzecz to jestem taka... hmmm nieuradowana, tak jak dziecko, ktore dostaje lipny prezent pod choinke :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  28 października 2011
massacre
massacre: to ja sobie kupie

i jest rewelacyjna na skórę głowy i dla osób z wrażliwą skórą i tak dalej.

massacre
massacre: jeszcze cos godnego polecenia?

do włosów? czy do czego?
ja wolę kupować w sklepie, natomiast jak zamawiam coś czego bardzo pragnę i jest niedostępne w polsce to czekam na listonosza jak pies na właściciela
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.