Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Babsy
Babsy
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

patrzylam kiedys na aukcje Long hair na allegro i przyznali sie, ze ich clipy to syntetyki;)
pijana
pijana
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: skąd takie info? w sephorze widziałam półlitrowe, a na stronie także nic się nie zmieniło.

W Sephorze w Silesii były takie, tylko takie. Babka mi powiedziała, że 500 ml już nie będzie.
Babsy
Babsy
  28 października 2011
massacre
massacre: no to lipton. Bo masz fajna okragla buzie, wiekszosc fryzur powinna Ci pasowac

albo ja sie sobie nie podobam w krotkich- sama nie wiem... u innych mi sie podoba, chocazby modne jakis rok albo i wiecej temu dluga grzywka i reszta krotkie.
sylwik
sylwik
  28 października 2011

dobra, pol internetu przekopalam i zadnej wypowiedzi osoby ktorej by sie udalo z sukcesem rozjasnic:lol:

zaraz sprobuje wpiac te swoje, ale chyba bardzo beda sie rzucac w oczy.

Konto usunięte
Konto usunięte: najlepsza na świecie, wątpię aby było coś lepszego;)

http://allegro.pl/yes-to-carrots-marchewkowa-maska-do-wlosow-i1885698460.html ?
no to i ja kupie, 70zl bym nie dala, 40 poswiece:rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.ziaja.com/klik/KlikFiles/oferta/produkty/klikfoto_shop_9d0b7b0.jpg

a masz porownanie np z bingo czy gloria? :)
mmaryjka
mmaryjka
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W Sephorze w Silesii były takie, tylko takie. Babka mi powiedziała, że 500 ml już nie będzie.

chyba jej się coś przyśniło;)

Konto usunięte
Konto usunięte: no to i ja kupie, 70zl bym nie dala, 40 poswiece

jeszcze taniej;)
http://allegro.pl/yes-to-carrots-marchewkowa-maska-do-wlosow-i1885698460.html
agoosiaaa
agoosiaaa
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ta! najlepsza na świecie, wątpię aby było coś lepszego;)

to bede musiala zamowic :mrgreen:

massacre
massacre: jeszcze cos godnego polecenia? lubie jak mi paczka pelna przychodzi, jak jest tylko jedna rzecz to jestem taka... hmmm nieuradowana, tak jak dziecko, ktore dostaje lipny prezent pod choinke

no ale wiesz... smutno ci sie teraz zrobi, bo z feelunique wysylaja kazda rzecz w osobnej paczce (no chyba ze na stronie zamawiasz zapakowany zestawm, to przyjdzie razem), wiec czasem mi po 3 - 4 paczki przychodzily na raz :D

a z tej strony to ja polecam od siebie joico k - pak - odzywke, hydrator, reconstructor (Szamponu nie, bo to strata pieniedzy wedlug mnie) i rekonstruktor w plynie.
do tego violet shampoo (czy jakos tak to sie zwie) ale nie polecam z tej seri (color costam) odzywki ani odzywki w sprayu, bo wedlug mnie to strata pieniedzy lekka.
no i z kerastase polecam cement, a jeszcze bardziej polecam Nutritive Nectar Thermique Nourishing Care, wedlug mnie lepszy jest no i bardziej podchodzi mi zapaqch :P
feuliette
feuliette
  28 października 2011
lnez
lnez: Hej, mam pytanie czy czarne włosy da się rozjaśnić rozjaśniaczem? Maluję na czarno od 4 lat, ale znudził mi się ten kolor i chcę jakiś brąz.

zaryzykowałabym i zamiast rozjasniac kilkarazy wybrałabym dekoloryzator.
iffy
iffy
  28 października 2011
miała któraś z was do czynienia z keratynowym prostowaniem włosów? bo kusi mnie, ale nie jestem do końca przekonana. :ninja:
lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  28 października 2011

Dzięki za wypowiedzi :) Mam nadzieję że bardzo nie zniszczą mi się włosy i nie utracę połowy ;P

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

słyszałam że dekoloryzator to to samo co rozjaśniacz?

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

feuliette
feuliette
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: keratynowym prostowaniem włosów?

chodzi o trwałe prostowanie?

lnez
lnez:

nie
lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  28 października 2011

no może i nie, ale i tak jedno i drugie niszczy włosy. Mi się wydaje że jeśli ktoś chce z czarnego na blond to powinien użyć dekoloryzatora, a jeśli chce się lekko rozjaśnić to chyba rozjaśniacz będzie lepszy.

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

feuliette
feuliette
  28 października 2011
lnez
lnez: no może i nie, ale i tak jedno i drugie niszczy włosy

no wow,zauważ , że WSZYTKO niszczy włosy ;)

lnez
lnez: Mi się wydaje że jeśli ktoś chce z czarnego na blond to powinien użyć dekoloryzatora

chciałabym pozdrowić taką osobę która z czarnego na blond chce zejść.:zakochany:

lnez
lnez: a jeśli chce się lekko rozjaśnić to chyba rozjaśniacz będzie lepszy.

wg mnie , nie
Paulinessa
Paulinessa
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chciałabym pozdrowić taką osobę która z czarnego na blond chce zejść.


niby z dośc ciemnego brązu, ale dzięki :zakochany:
:lol2:
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  28 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze taniej;)

a ja nie wiem ktora zakupic, ta czy bananowa z bodyshopu :and:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.