Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  29 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi mówiono, że dwa, trzy dni.

:rotfl: zależy jaki salon i jaka metoda, produkty itp

Konto usunięte
Konto usunięte: a nie stały się te włosy takie bardzo 'przyklapnięte'? no i ogólnie była zadowolona?

tzn ja ją widziałam w ostatnim dniu niemycia włosów i wyglądała okropnie z racji brudnych włosów, ale włosy nie były ani ulizane ani nic takiego, u nasady ładnie się układały aczkolwiek mnie by takie wywijające konce by wkuwiały, pytałam czy jej szkoda nie było kasy mówiła że musi to robić.
mmaryjka
mmaryjka
  29 października 2011
massacre
massacre: cos z tej strony feelunique, zeby paczka wieksza przyszla

używasz czegoś firmy l'occitane? bo jak nie to polecam krem do rąk z masłem shea, żel pod prysznic z verbeną, mydełka i takie takie. krem jest OBŁĘDNY!
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: używasz czegoś firmy l'occitane? bo jak nie to polecam krem do rąk z masłem shea, żel pod prysznic z verbeną, mydełka i takie takie. krem jest OBŁĘDNY!


No wlasnie nigdy nie uzywalam, szczerze to nawet nie znam tej firmy. Tak jak pisalam wczesniej, na tej stronce jest wiele marek, ktore widze pierwszy raz na oczy. W zwiazku z tym chcialabym zaczerpnac jakis recenzji, czy jest to faktycznie dobry produkt :)

Dzieki

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  29 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a masz porownanie np z bingo czy gloria? :)

nie mam porównania bo Auchun mam 150 km od siebie. :D
sylwik
sylwik
  29 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mam porównania bo Auchun mam 150 km od siebie. :D

to pewnie musze kupic i wyprobowac:rotfl:

fakkkkk.
tych moich wlosow juz sie nie da uratowac, musialam glupia dac na koniec 1ym razem rozjasniacz na cale wlosy na 5 min, a pozniej drugi raz do ombre robic:and:
brak myslenia = musze isc z 5-10cm sie pozegnac, a do lokci probuje zapuscic, juz tak fajnie dlugie sa:and:
i nie mialam czasu czekac na miejsce u mojej fryzjerki = trzeba w przyszlym tyg do jakiejs nieznanej isc, jeszcze mnie na lyso prawie opitoli:rotfl:
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  30 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BujajSieNaDwa91: Rozjaśniaj stopniowo , raz ( wyznacz odstęp czasu do kolejnego rozjaśniania ) i znowu 2 raz . . . Jak się nie znasz to nie doradzaj. Nikomu nie polecam rozjaśniania kilka razy nawet w dużym odstępie czasu - rozjaśniacz to nie jest to co farba, rozjaśniacz wytrawia włos aż staje się zupełnie pusty - jak słomka do picia. kilkukrotne użycie rozjaśniacza powoduje pękanie całej 'osłonki' włosa i kruszą się, w drastycznych wypadkach włosy kruszą się kilka cm od nasad, w najlepszych ok 10 cm koncowek.


Ja tak robiłam , i nic moim wlosom nie jest . ale jak ona to ma zrobic , skoro ma tak czarne wlosy ... jeden rozjasniacz nic nie zalatwi , taka prawda .

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  30 października 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: Ja tak robiłam , i nic moim wlosom nie jest . ale jak ona to ma zrobic , skoro ma tak czarne wlosy ... jeden rozjasniacz nic nie zalatwi , taka prawda .

Taka prawda, dlatego schodząc z czarnego nie schodzi się do blondu a max do jasnego brązu :] bo rudości po czarnym brąz przykryje, a żeby blond uzyskać to trzeba trochę więcej :ziober2:
feuliette
feuliette
  30 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: schodząc z czarnego nie schodzi się do blondu

dziewczyna ze szkoły miałą piękne długie czarne włosy...co prawda zniszczone przez prostowanie,w czerwcu odpierdziliło jej coś do tego pustego łba i zaczela sie rozjasniac :ninja: odrostki rzecz jasna białe niżej jakiś odcien brzoskwini po brazy i czarne koncóweczki :zakochany: uwielbiałam się na nią patrzec :rotfl: nie powiem,że nie ;D znow sie rozjasniła jakos lepiej wygladała , nastepnie 3 raz sie rozjasniła to nałozyla farbe i wszystko jednolite miała okej...wlosy musiala sciac . Przychodze we wrzesniu a ta znowu czarna :zonk: gdzie tu sens i gdzie logika?
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  30 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dziewczyna ze szkoły miałą piękne długie czarne włosy...co prawda zniszczone przez prostowanie,w czerwcu odpierdziliło jej coś do tego pustego łba i zaczela sie rozjasniac odrostki rzecz jasna białe niżej jakiś odcien brzoskwini po brazy i czarne koncóweczki uwielbiałam się na nią patrzec nie powiem,że nie ;D znow sie rozjasniła jakos lepiej wygladała , nastepnie 3 raz sie rozjasniła to nałozyla farbe i wszystko jednolite miała okej...wlosy musiala sciac . Przychodze we wrzesniu a ta znowu czarna gdzie tu sens i gdzie logika?

A no właśnie to są uroki dekoloryzacji, naprawdę bardzo dużo osób tak ma.
Mają czarne włosy - może trochę suche i nudne bo nic się z kolorem zrobić nie da, ale dosyć zdrowe. Chcą zejść do innego koloru więc kładą rozjaśniacz, i znów, i znów, włosy są do ścięcia, po pewnym czasie same zauważają, ze lepiej zafarbować włosy na ciemno bo to ich tak nie niszczy. Dużo znam takich przypadków, a jeszcze więcej kiedy laski mają jasny blond, decydują się na brąz a potem znowu rozjaśniają bo nie mogą się przyzwyczaić. :D
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  30 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: iFeelSooLost: schodząc z czarnego nie schodzi się do blondu dziewczyna ze szkoły miałą piękne długie czarne włosy...co prawda zniszczone przez prostowanie,w czerwcu odpierdziliło jej coś do tego pustego łba i zaczela sie rozjasniac odrostki rzecz jasna białe niżej jakiś odcien brzoskwini po brazy i czarne koncóweczki uwielbiałam się na nią patrzec nie powiem,że nie ;D znow sie rozjasniła jakos lepiej wygladała , nastepnie 3 raz sie rozjasniła to nałozyla farbe i wszystko jednolite miała okej...wlosy musiala sciac . Przychodze we wrzesniu a ta znowu czarna gdzie tu sens i gdzie logika?


no niezle , ja nie miałam czarnych włosów , miałam taki ciemny brąz i tak postanowiłam przejsc na blond , coś zmienic :) i udało się . Moje włosy nie są w tragicznym stanie . Ale powiedziałam sobie , że jak już sobie robie na blond juz nie będe wracac do ciemnych odcieńi , teraz tylko blond . A chyba nawet lepiej wyglądam :)

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  31 października 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: A chyba nawet lepiej wyglądam :)

skoro tak sądzisz... :ziober2:
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BujajSieNaDwa91: A chyba nawet lepiej wyglądam :) skoro tak sądzisz...


no tak mi się wydaję , w każdym bądz razie nie żałuję :) to chyba najważniejsze :D Kurdee , aż znajomi mnie nie poznają :P

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Paulinessa
Paulinessa
  1 listopada 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: no tak mi się wydaję , w każdym bądz razie nie żałuję :) to chyba najważniejsze :D Kurdee , aż znajomi mnie nie poznają :P


Najważniejsze jest to, w jakim kolorze TY się najlepiej czujesz :)
Adidasowa
Adidasowa
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najważniejsze jest to, w jakim kolorze TY się najlepiej czujesz :)

Dokładnie:tak:
A jaka macie opinię na temat przedłużania włosów zgrzewarką?:> Nie wiem czy było pisane o tmy wcześniej, nie chce mi sie szukać na ponad 300-tu stronach :zonk:
justCax
justCax
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Paulinessa

Pytanie do Ciebie bo jesteś z moich okolic- masz tą maskę bingo albo gloria? gdzie można u nas kupić?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.