Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  9 listopada 2011
massacre
massacre: Blagam, nie kaz mi tego tlumaczyc

tam jakies lubrykanty widze, mam nadzieje ze nie te od analu

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Paulinessa
Paulinessa
  9 listopada 2011
Prinz
Prinz: czy ten szampon i odzywka bananowa z bodyshopu maja jakies silkony?


A nie analizowałam Ci ich?
SoDope
SoDope
  9 listopada 2011

ja mam pytanie ta sławna maska Bingo czy jak jej tam jest w AUCHAN ?
bo moja znajoma pracuje w galerii gdzie jest właśnie ten sklep jak dobrze zagadam to może mi następnym razem przywiezie 'prezenty' XDDD

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  9 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A nie analizowałam Ci ich?

tak, ale to chyba bylo pod wzgledem czy jest korzystna/warto kupic.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

pijana
pijana
  9 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam pytanie ta sławna maska Bingo czy jak jej tam jest w AUCHAN ?

Nie w każdym, u mnie nie było, kupiłam kiedyś w Krakowie.
feuliette
feuliette
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: AUCHAN

nie wiem,nie posiadam czegoś takiego w moim mieście , ale jak zauważyłam ciężko dostać tą maskę ;(
SoDope
SoDope
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie w każdym, u mnie nie było, kupiłam kiedyś w Krakowie.

no ale może w Poznaniu będzie XD
sylwik
sylwik
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kupiłam kiedyś w Krakowie.

w krakowskim auchan juz nie ma, kiedys byly.
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  10 listopada 2011

Jestem w czarnej dupie :smutny:

Ogólnie mam włosy koloru ciemny blond. Wpadłam na pomysł rozjaśniania, więc gdzieniegdzie mam blond, po prostu zwykły platynowy blond! A na odrostach jak i z tyłu ciemny blond/jasny brąz. Zafarbowałam włosy szamponetką na ciemno. Niestety zaczęło mi schodzić i tam gdzie miałam ciemne włosy kolor się zatrzymał a blond znów zaczął wyłazić. Pytanie :
jaka farba mi to pokryje? Tak abym miała jednolity kolor bez żadnego blondu?

lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  10 listopada 2011
gagulina
gagulina: Jestem w czarnej dupie Ogólnie mam włosy koloru ciemny blond. Wpadłam na pomysł rozjaśniania, więc gdzieniegdzie mam blond, po prostu zwykły platynowy blond! A na odrostach jak i z tyłu ciemny blond/jasny brąz. Zafarbowałam włosy szamponetką na ciemno. Niestety zaczęło mi schodzić i tam gdzie miałam ciemne włosy kolor się zatrzymał a blond znów zaczął wyłazić. Pytanie : jaka farba mi to pokryje? Tak abym miała jednolity kolor bez żadnego blondu?

wydaje mi się że jakbyś pomalowała parę razy tą samą brązową farbą to by nie wyłaził ten blond ;P

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

pijana
pijana
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w krakowskim auchan juz nie ma, kiedys byly.

Hm, a może to było TESCO :ninja: To było w Galerii Krakowskiej albo w Bonarce...
SoDope
SoDope
  10 listopada 2011
gagulina
gagulina: jaka farba mi to pokryje? Tak abym miała jednolity kolor bez żadnego blondu?

ale jaki chcesz kolor farby.

ja bym proponowała Wellatonem..
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  10 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jaki chcesz kolor farby

Jakiś ciemny blond/ jasny brąz.
SoDope
SoDope
  10 listopada 2011
gagulina
gagulina: Jakiś ciemny blond/ jasny brąz.

no to tego jest od cholery na rynku - Wellaton,Joanna, Garnier ... byle nie Palette to mi np średni blond wywaliło na prawie czarny.
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  10 listopada 2011

Olej liniany na wlosy. jak go stosowac?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.