Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  17 listopada 2011

Dziewczyny co ile można farbować włosy tak aby ich nie osłabić i zniszczyć?

Poszukuję dobrej maski/ odżywki do włosów farbowanych. Zależy mi na takim efekcie jak po nałożeniu tych odżywek z farb (casting i schwarzkopf) ?

BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  17 listopada 2011

" Trwałą koloryzację rozsądnie jest powtarzać nie częściej niż raz w miesiącu. Warto jednak kierować się własnym rozsądkiem i racjonalnie oceniać kondycję włosów. Być może twoje potrzebują więcej czasu, by się zregenerować. "
- zródło : http://polki.pl/uroda_wlosy_artykul,10016896.html

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Paulinessa
Paulinessa
  17 listopada 2011

Pofarbowałam włosy, całośc, a nie tylko odrosty jak zamierzałam :)

kissangelkiss
kissangelkiss
  17 listopada 2011

Dotarła do mnie wreszcie Vatika kokosowa :) i własnie zmyłam ja z włosow ;) pachnie pięknie... a włosy mam tak miekkie jak chyba nigdy w zyciu :D tylko zeby w koncu zaczęły szybciej rosnąć :D

BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  17 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dotarła do mnie wreszcie Vatika kokosowa :) i własnie zmyłam ja z włosow ;) pachnie pięknie... a włosy mam tak miekkie jak chyba nigdy w zyciu :D tylko zeby w koncu zaczęły szybciej rosnąć :D


gdzie można go kupić ?
jest dostępny w jakiś drogeriach ?

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Paulinessa
Paulinessa
  18 listopada 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: gdzie można go kupić ? jest dostępny w jakiś drogeriach ?


Sklepy indyjskie. A tak to internet.
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  18 listopada 2011

to znowu ja :D
Słuchajcie , kupiłam wczoraj w aptece olej rycynowy . , i czytam działanie : przeczyszczające , Wskazania do stosowania : Zapracia . Czy nadaję się do rzęs ? bo tak w aptece nie wspomniałam o rzęsach tylko powiedziałam , czy dostanę olejek rycynowy . Czy to jakaś różnica ? mogę go użyc na rzęsy ? nie chcę niespodzianek ...

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Paulinessa
Paulinessa
  18 listopada 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: Czy nadaję się do rzęs ? bo tak w aptece nie wspomniałam o rzęsach tylko powiedziałam , czy dostanę olejek rycynowy . Czy to jakaś różnica ? mogę go użyc na rzęsy ? nie chcę niespodzianek ...


Tak!
Olej rycynowy jest, owszem, jako lek za przeczyszczenie, ale stosuje się go na włosy, szczególnie skalp, rzęsy, brwi.
Paulinessa
Paulinessa
  18 listopada 2011

Podobnie jak oleje spożywcze - kokosowy, oliwa z oliwek i wiele innych - do jedzenia, a jakie eekty na włosach! :)

BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  18 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak! Olej rycynowy jest, owszem, jako lek za przeczyszczenie, ale stosuje się go na włosy, szczególnie skalp, rzęsy, brwi.


Dzięki :) , mam słabę rzęski . już mam schizę na ich punkcie .
miałam kupić odżywkę , tu w tym dziale ktos polecał taką , ale spróbuję najpierw z tym olejkiem :)

btw. a jak działa na zaparcia ? wgl czy działa ? ja tam sie boję jednak o jelita , bo czytałam też skutki uboczne jeśli chodzi o tą sfere .

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

pijana
pijana
  18 listopada 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: BujajSieNaDwa91

Jak go nałożysz na rzęsy to nic Ci się nie stanie, jak się napijesz to pewnie Cię przeczyści xD
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  18 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak go nałożysz na rzęsy to nic Ci się nie stanie, jak się napijesz to pewnie Cię przeczyści xD


no wiesz , wiadomo . Ciekawe jak bardzo by mnie przeczysciło :D normalnie jak lewatywa xD
a takie przeczyszczenie by się przyadało xD

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Paulinessa
Paulinessa
  18 listopada 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: miałam kupić odżywkę , tu w tym dziale ktos polecał taką , ale spróbuję najpierw z tym olejkiem :) btw. a jak działa na zaparcia ? wgl czy działa ? ja tam sie boję jednak o jelita , bo czytałam też skutki uboczne jeśli chodzi o tą sfere


To ja chyba o L'biotice pisałam.

Nie piłam go na przeczyszczenie, więc nie wiem. :)
molestowanypokemon
molestowanypokemon
  19 listopada 2011

witam :pavarotti:

ogólnie taka sytuacja : włosy po zapięcie stanika/torturowane prostowaniem/okazyjnie lakierem/łamiące się po prostowaniu/zajedwabiście wypadające/ogółem siano.

używam: radical szampon, radical wcierka i radiacal spray

szampon :




no i ttyle.

moje pytanie czy prawidłowo dobrane kosmetyki ?
może polecicie jakiś krem do prostowania włosów,który jakoś je choć trochę zabezpieczy przed ekstremalną temperaturą ?
czy wgniatanie we włosy pianki dajmy na to ze schwarzkopfa i robienie z nich fali jest choć troche lepsze niż torturowanie prostownicą?
może jakies inne sugestie odnośnie kosmetyków? :mrgreen:
:)

styka51
styka51
  19 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: radiacal spray

Ktoś tu kiedyś pisał, że ten spray ma nieciekawy skład i wysusza włosy...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.