Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
SoDope
SoDope
  22 maja 2012
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: przez szamponetke ? raczej nie , gdyz przed uzywaniem szamponetki mi się takie robią jakiej nie użyję farby ...


no to ja już nie wiem ...
ale wiem, że do tego fioletowego szamponu teraz dodali odżywke O_o
chyba sobie ją kupie tak dla jaj.
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  22 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no to ja już nie wiem ...


no i ja nie wiem , no ale przynajmniej nie mam włosów zniszczonych ...
bo np w szkole widzę taką babkę , jest o wiele starsza ode mnie , i ma takie siano na głowie , sztywne to wszystko , ehh aż oczy bolą jak się patrzy a serce się kraję ...

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

MrAfrika
MrAfrika
  23 maja 2012

Witam mozecie mi powiedziec cos o farbie syoss?

chce zafarbowac wlosy tym kolorem ;

NoWezTooPoczuj
NoWezTooPoczuj
  23 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam mozecie mi powiedziec cos o farbie syoss?

Ja sie farbowałam tym kolorem i powiem Ci że jest tej farby bardzo dużo. Jest bardzo fajna i sie szybko nie spłukuje. No ale tak, moja koleżanka też się farbowała na czerwono i jak była u fryzjerki by zejść na inny kolor to powiedziała jej że czerwony kolor jest najgorszy bo ciężko potem zejść do swojego kolory. Po zafarbowaniu włosy są lśniące i ładne. Ale nie wiem czy ja bym sie zafarbowała kolejny raz tą farbą bo ciężko zejść do swojego koloru.

Mam pytanie. Mam bardzo zniszczone włosy i mi strasznie wypadają. Jakie preparaty polecacie ?
Paulinessa
Paulinessa
  23 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanie. Mam bardzo zniszczone włosy i mi strasznie wypadają. Jakie preparaty polecacie ?


Wypadanie, a zniszczenie do dwie różne kwestie.

Przy wypadaniu można postawić na suplementację, polecam Vitapil. Można pić też napary z pokrzywy i skrzypu polnego.

Wcierki, koniecznie. Wiele do wybory - najprostsze: woda brzozowa, woda pokrzywowa, Seboravit, Seboradin Niger Lotion, Jantar; tonik Alpecin (plus szampon, szampon zostawia się na parę minut na skórze głowy przy myciu), Revitax - też serum i szampon. Revitax i Alpecin zawierają kofeine.

Wmasowuje się to tylko w skórę głowy, najlepiej 2xdziennie. Nie przetłuszcza, nawet podnosi włosy ;)

Ale od wcierek lepsze są ampułki - na pewno dobre są Vichy, ja nie miałam. Osobiście polecam Radical oraz Joanna Rzepa.

Warto mieć np. ampułki i jakąs wcierkę - na noc ampułka, rano wcierka. Jakiś może szampon ten z kofeiną. Plus np. tabletka Vitapilu i powinno pomóc.

Aha, warto się upewnić, czy nie masz anemii.

Nie zaszkodzi brać witaminę B. U mojej mamy problem zniknął, choć brała jedynie właśnie wit. B i tyle.

I ważne - magnez. Ja mam niedobór magnezu, obecnie mi zaczęły wypadać włosy i wiem, że to on jest jedynym winowajcą.

Tyle na razie pamiętam, o regeneracji napiszę potem :D
Paulinessa
Paulinessa
  23 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanie. Mam bardzo zniszczone włosy i mi strasznie wypadają. Jakie preparaty polecacie ?


Co do regeneracji. Warto podciąć najbardziej zniszczone partie - popalonych, sfilcowanych, rozdwojonych, popękanych włosów już się nie zregeneruje.

Warto zaopatrzyć się w dobre maski do włosów. Sporo testowałam, moi faworyci to:
Mypa z masłem shea z Natury, Alterra z granatem z Rossmana, Nivea Total Repair 5.

Używa się zamiennie z odżywkami, tu polecam:
Garnier z avocado oraz Alterra z granatem. Bez spłukiwania lekka Joanna Naturia z lnem i rumiankiem.

Wszystkie są raczej tanie i dobre składowo. Niektóre zawierają lekki silikon. Co do silikonów, to substancje, które doraźnie poprawiają wygląd włosów, nie regenerują. Jeśli maska ma bazę na nich tylko, moim zdaniem nie jest warta uwagi.

Szamponów używam bez silikonów, dośc delikatnych. Najdelikatniejszy to Babydream z Rossmana. Piękny skład ma Alterra. Jaram się teraz szamponem Pollena Malwa aloesowym, ma sporo aloesu w składzie, kosztuje 3 zł. :mrgreen: Nie warto znowu przepłacać na szamponach, ich funkcja to mycie, nie powinien też podrażniać. No i jak dla mnie silikony są niepotrzebne, mogą blokować substancje aktywne masek w jakimś stopniu.

I szeroki temat olei. Nakłada się je na włosy, suche, przed myciem na dowolny czas. Parę godzin, cała noc. Sporo do wyboru, najłatwiej dostępne to oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej słonecznikowy. Oliwka Babydream z Rossmana, nawet kilka jest - ja mam tą w niebieskim opakowaniu, jej bazą jest olej słonecznikowy, jojoba i ze słodkich migdałów (które ogólnie można kupić na necie, w sklepach ze zdrową żywnością - tak jak olej kokosowy (który chyba jest najpopularniejszym olejem w pielęgnacji włosów), sezamowy, z pestek dyni i wiele innych. W aptece znajdziesz olej rycynowy, osobiście wolę go kłaść tylko na skórę głowy, może pomóc na wypadanie - warto połączyć go z kilkoma kropelkami olejku eterycznego rozmarynowego.

Do masek można dodawać spirulinę, keratynę, witaminy płynne, glicerynę.

Do olei miód.

Z psikaczy polecam

Warto poczytać też o olejach indyjskich, które mogą pomóc także na wypadanie. Tylko są też takie na bazie parafiny, nie polecam - parafina tylko natłuszcza i wygladza, nie regeneruje.
NoWezTooPoczuj
NoWezTooPoczuj
  24 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha, warto się upewnić, czy nie masz anemii.

Raczej anemii bo jakoś się to nie objawia u mnie . Włosy mam zniszczone od prostownicy i farbowania. Teraz pod koniec czerwca schodzę do mojego naturalnego koloru i już nie będę farbować. Ale najgorsza rzecz to wypadanie. Po umyciu zbieram włosy garsicami ;/
SoDope
SoDope
  24 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha, warto się upewnić, czy nie masz anemii.

Konto usunięte
Konto usunięte: Raczej anemii bo jakoś się to nie objawia u mnie .

chyba przeczytałaś anorekcji ...

:crylol:
NoWezTooPoczuj
NoWezTooPoczuj
  24 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba przeczytałaś anorekcji ...

nie, dobrze przeczytałam.
SoDope
SoDope
  24 maja 2012

chyba nie do końca zrozumiałaś... ale spoko...
:D

BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  24 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: syoss?


matko , ja farbowała włosy tą farbą ale blond ...
koszmarnaa , tak miała sztywne włosy podczas farbowania a nigdy tak wczesniej z innymi farbami nie mialam , efekt nie ten jeśli chodzi i odcień .

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Babsy
Babsy
  29 maja 2012

stwierdzilam, ze nie bede miec ponownie takich ciemnych wlosow skoro niedawno z nich wyszlam, i zrobilam sobie kapiel rozjasniajaca. na joannie, wodzie 12-tce ::mrgreen:: i znow jestem ruda:)

Felka
Felka
  31 maja 2012
Babsy
Babsy: na joannie, wodzie 12-tce

proszę,tylko nie joanna :(
Babsy
Babsy
  3 czerwca 2012
Felka
Felka: proszę,tylko nie joanna

czemu nie^^? juz wole ja niz oslawiony palette, niby najmocniejszy, ktory odrosty rozjasnil mi kiedsy na rudo- z ciemnego blondu ::mrgreen::
BillieJean58
BillieJean58
  4 czerwca 2012
PYTANIE.!!
Jaką farbę do włosów możecie polecić tak aby uzyskany kolor zbyt szybko się nie spłukał.? Które są trwałe i blond za szybko nie zżółknie.
Kilka przetestowałam, i niestety wszystkie to klapa.

Pomóżcie.!!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.