Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Felka
Felka
  5 czerwca 2012
Babsy
Babsy: czemu nie^^? juz wole ja niz oslawiony palette, niby najmocniejszy, ktory odrosty rozjasnil mi kiedsy na rudo- z ciemnego blondu :

joanna najbardziej niszczy włosy wiem po sobie, o palette się nie wypowiadam,wiem że ich farby to jedna wielka porażka ale kolory ma fajne. w sumie jak rozjasniac to lepiej już kupić utleniacz mały kosztuje 6-7 zł i 1 saszetkę ktora tez jakos tyle kosztuje. :) Skoro kąpiel rozjaśniająca to jedna saszetka powinna wystarczyc nawet na 2x :)
Felka
Felka
  5 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: PYTANIE.!! Jaką farbę do włosów możecie polecić tak aby uzyskany kolor zbyt szybko się nie spłukał.? Które są trwałe i blond za szybko nie zżółknie. Kilka przetestowałam, i niestety wszystkie to klapa. Pomóżcie.!!

w sumie znajome z loreala i garniera sa zadowolone
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  6 czerwca 2012
Felka
Felka: joanna najbardziej niszczy włosy wiem po sobie,

brednie. chyba, że mówimy o sklepowej. chociaż i nie do końca się z tym zgodzę, jest wiele gorszych rozjaśniaczy niż joanna sklepowa.
Babsy
Babsy
  6 czerwca 2012

na wlosy po kapieli nalozylam sredni blond
dzis bylam podciac koncowki i w koncu moge na siebie patrzec ::swir:: jeszcze tylko jakos chcialabym nadac im chlodnego odcienia.

pytanko- robil ktos, albo doprawial maski polproduktami?

Felka
Felka: joanna najbardziej niszczy włosy wiem po sobie, o palette się nie wypowiadam,wiem że ich farby to jedna wielka porażka ale kolory ma fajne. w sumie jak rozjasniac to lepiej już kupić utleniacz mały kosztuje 6-7 zł i 1 saszetkę ktora tez jakos tyle kosztuje. Skoro kąpiel rozjaśniająca to jedna saszetka powinna wystarczyc nawet na 2x

joanna wlasnie kosztowala mnie chyba 7 zl;P niszczy, niszczy, ale i dziala... ale ze intensywnie rowniez wlochiszcza pielegnuję, moze nie wyleca;)
Paulinessa
Paulinessa
  6 czerwca 2012
Babsy
Babsy: robil ktos, albo doprawial maski polproduktami?


Spirulinę, keratynę, odrobinkę gliceryny polecam. :)
Babsy
Babsy
  6 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Babsy:robil ktos, albo doprawial maski polproduktami? Spirulinę, keratynę, odrobinkę gliceryny polecam.

myslalam nad panthenolem i maslem shea:) ile tego sie daje na porcje maseczki? z lyzeczke, mniej?
mmaryja
mmaryja
  6 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

a tak teoretycznie co będzie lepsze, maska czy olejowanie?

Babsy
Babsy: ile tego sie daje na porcje maseczki? z lyzeczke, mniej?

zróbsobiekrem.pl tam masz napisane w jakich stężeniach stosować.
masła i oleje wg uznania.
Paulinessa
Paulinessa
  6 czerwca 2012
Babsy
Babsy: myslalam nad panthenolem i maslem shea:)


Dobry pomysł :)
Ogólnie masło shea można stosować na takiej samej zasadzie też jak i olej :)

Babsy
Babsy: ile tego sie daje na porcje maseczki? z lyzeczke, mniej?


Co najwyżej :)lepiej zachować umiar, bo nam wyjdzie np, shea z maską, zamiast maska z shea :D

Konto usunięte
Konto usunięte: a tak teoretycznie co będzie lepsze, maska czy olejowanie?


Byłabym za olejowaniem, bo mocno wnika i to jest konkret, a nie emolient+silikon+góra 0,1 ekstraktu jak to zazwyczaj bywa :mrgreen:
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a tak teoretycznie co będzie lepsze, maska czy olejowanie?

wg mnie bez odzywienia/tj maski i odzywki olejowanie nie ma sensu.
olej utrzymuje nawilzenie, ktore daje maska/odzywka.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  6 czerwca 2012

A Prinz chyba Ty polecałes te olejki z Alterry? Fajne są, mój pies je bardzo 'lubi' i dobrze mu służy na włosy.

Taki olejek mam za parę złotych a dla psa olejki chodzą od 100 w górę, lololololol ;d

mmaryja
mmaryja
  6 czerwca 2012
Prinz
Prinz: olej utrzymuje nawilzenie, ktore daje maska/odzywka.

tak, ale mi chodzi o sam fakt tego co i w jakiej ilości jest w maskach, a co w olejach i czy wychodzi na równo, mniej czy więcej.
po swoich włosach widzę, że olejowanie działa zupełnie inaczej, przede wszystkim na dłużej, a to świadczy raczej o 'więcej' niż mniej.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A Prinz chyba Ty polecałes te olejki z Alterry? Fajne są, mój pies je bardzo 'lubi' i dobrze mu służy na włosy.

no bardzo fajne sa :) niedrogie a dobre.

Konto usunięte
Konto usunięte: tak, ale mi chodzi o sam fakt tego co i w jakiej ilości jest w maskach, a co w olejach i czy wychodzi na równo, mniej czy więcej. po swoich włosach widzę, że olejowanie działa zupełnie inaczej, przede wszystkim na dłużej, a to świadczy raczej o 'więcej' niż mniej

no to prawda :) dlatego najlepiej stosowac i to i to, bo sam olej nie da nawilzenia tylko je utrzyma od skladnikow z maski. a maska wiadomo, dziala od uzycia do uzycia.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Paulinessa
Paulinessa
  6 czerwca 2012
Prinz
Prinz: bo sam olej nie da nawilzenia tylko je utrzyma od skladnikow z maski.


a ja bym powiedziała, że inaczej. To olej da nawilzenie, maska poprawi.
mmaryja
mmaryja
  6 czerwca 2012
Prinz
Prinz: sam olej nie da nawilzenia

u mnie właśnie jest mega nawilżenie, stosuję średnio co 4 dni i jestem w szoku.
może to też kwestia jakie oleje, czy jakieś lepsze, bogatsze czy gorsze.

Konto usunięte
Konto usunięte: a ja bym powiedziała, że inaczej. To olej da nawilzenie, maska poprawi.

też się nad tym zastanawiam.
nawet przeprowadziłam test i przestałam stosować oleje, zaczęłam maskę i włosy były zupełnie inne.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  8 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: może to też kwestia jakie oleje, czy jakieś lepsze, bogatsze czy gorsze.

jakich uzywasz?

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.