Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Kameleon
Kameleon
  13 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: KIEDYŚ - salony fryzjerskie nie są PAŃSTWOWE TYLKO PRYWATNE. Wszystko drożeje - prąd, woda, opłaty skarbowe, w tym czynsze a także produkty i kosmetyki. Btw wszyscy domagamy się wyższej pensji fryzjerki to nie wyjątek, nikt nie będzie za grosze pracował.

Przecież kuwa piszem, że ze łzom w oku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jak mówiłam ostrzyż się sam i daję głowę, że po jednym max drugim razie sam będziesz wolał dać te 15 czy nawet 20 zł niż robić to sam. Albo poproś koleżankę, mamę, siostrę czy brata i zobaczymy co wyjdzie :-) uwierz, ze 15 zł to grosze, ja jestem fryzjerką i wiem coś na ten temat, poza tym - ONA NIE STOI NAD TOBĄ 8 h ale z tych 15 ZŁ MA max 20% (30%)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i wbijcie sobie do głowy że to nie idzie do kieszeni fryzjerki, chyba - że jest szefową lub właścicielem!

Przecież płacę :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: aha, i wszyscy klienci myślą, że męskie to taki rarytas.

Masz na myśli, że jestem ciacho ? Bo tak to rozumiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: GÓWNO, pomyśl sobie ile w miesiącu fryzjerka musi męskich ostrzyc skoro z tych 15 zł ma 20%, potem odlicz jeszcze podatki, składki, sratki, zdrowotne i inne pierdoły, to ile musi nastrzyc żeby zarobić chociażby te 1200? prosze Cie.

Tylko nie strajkuj.

Konto usunięte
Konto usunięte: z łzą w oku sobie wspominam, kiedy kolega ostatnio mi napisał, że w holandii męskie przeciętnie kosztuje 40 euro a poziom fryzjerek jest niższy niż u nas. O!

Państwa Europy stoją otworem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja raz robiłam grzywkę ... to teraz uważajcie za zrobienie grzywki dałam 35 zł. to było dla mnie ceną z kosmosu tym bardziej, że obcinała mnie koleżanka która umyła mi włosy a sama dała mi suszarke w ręke i sobie sama wysuszyłam włosy BO ona w tym momencie ostrzyże własnie FACETA ... 1/3 usługi wykonałam sobie sama ... Owszem zrozumiem, że mycie kosztuje 5-8 zł... ale za całość 35 zł ...

Pozdrawiam koleżankę. Zrobiła cię w uja pazera jedna.
Wenila
Wenila
  14 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

tyle kasy za ścięcie...o szok
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  14 maja 2012
gagulina
gagulina: Prinz te z Biedronki, to na jakim dziale są? :)

w biedronce to oliwa z oliwek i olej z pestek winogron - dzial oleje.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  14 maja 2012
Kameleon
Kameleon: Przecież płacę

to nie marudź tyle bo to nie na miejscu, 15 zł szkoda na strzyżenie i wielki żal. no tak, za te 15 zł mógłbyś zwiedzić caaaaaaały świat. pozdrawiam ;)
Pszystojniaczek695
Pszystojniaczek695
  14 maja 2012
http://furioussquirrel.blogspot.com/
dobrze sie ubiera?
Pszystojniaczek695
Pszystojniaczek695
  14 maja 2012

sorry za linka nie tutaj mial isc xD

SoDope
SoDope
  14 maja 2012
Kameleon
Kameleon: Pozdrawiam koleżankę. Zrobiła cię w uja pazera jedna.

ależ oczywiście, że mnie zrobiła i już więcej razy do Niej nie pójde ;)
Kameleon
Kameleon
  15 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie marudź tyle bo to nie na miejscu, 15 zł szkoda na strzyżenie i wielki żal. no tak, za te 15 zł mógłbyś zwiedzić caaaaaaały świat. pozdrawiam ;)

To Ty marudzisz, że ja pseudomarudze, a ja nie marudze tylko wspominam.

Konto usunięte
Konto usunięte: ależ oczywiście, że mnie zrobiła i już więcej razy do Niej nie pójde ;)

Jeszcze będzie okazja to ją podliczysz xD
Paulinessa
Paulinessa
  15 maja 2012

Boże, weźcie się ogarnijcie.

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  16 maja 2012
Kameleon
Kameleon: To Ty marudzisz, że ja pseudomarudze, a ja nie marudze tylko wspominam.

żaliłeś się na forum ze dałeś 15 zł za strzyżenie :and: to wychodzi na jedno
styka51
styka51
  17 maja 2012
Kameleon
Kameleon: Fryzjerka wzięła 15 pln. Zdzierstwo. Ze łzą w oku wspominam jak brali po 8.

Proszę Cie... ostatnio mój facet poszedł się obciąć, wzięła za niego 47 zł. Już lepiej moja mama maszynką by go objechała. Serio. No ale zachciało mu się nowości.
Ja tam jeżdżę do fryzjerki z sąsiedniej wioski, może luksusów nie ma w gabinecie, ale rozumie, że końcówki to sa końcówki a nie pół włosów i zawsze wie o co mi chodzi. A płacę z 20 zł. Więc jak się chce, to wszystko można.

Konto usunięte
Konto usunięte: tych 15 zł ma 20%, potem odlicz jeszcze podatki, składki, sratki, zdrowotne i inne pierdoły, to ile musi nastrzyc żeby zarobić chociażby te 1200? prosze Cie.

Proszę Cię... bo w KAŻDYM salonie nabijają paragon dla KAŻDEGO klienta....
SoDope
SoDope
  17 maja 2012
styka51
styka51: Proszę Cię... bo w KAŻDYM salonie nabijają paragon dla KAŻDEGO klienta....

czasami nawet tej kasy nie widać ... w salonie :crylol:
Felka
Felka
  17 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 15 pln za strzyzenie meskie to i tak malo. popracuj troche 8 godzin na nogach i opanuj wszystkie techniki strzyzen a potem jeszcze ostrzyz kogos tak zeby byl zadowolony to pogadamy. jak slysze taka gadke to mnie ch strzela, skoro wszedzie taka drozyzna to strzyzcie sie sami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zobaczymy jak bedziecie wygladac ha

chyba wiem jak wyglada strzyzenie:zonk: i praca w salonie
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  18 maja 2012
Felka
Felka: chyba wiem jak wyglada strzyzenie i praca w salonie

Super, ja z szacunku do własnej pracy nie strzygłabym za 15 zł :-) a za mniej tym bardziej, to co to za salon skoro 15 zł to dla Ciebie dużo? to za ile strzyżesz? 10 zł i masz z tego dwie złotóweczki?:D To jakby płacili 10 zł na godzine to wychodzi wiecej hahaha
Gad
Gad
  18 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: żaliłeś się na forum ze dałeś 15 zł za strzyżenie to wychodzi na jedno

Tak do tej pory nie mogę się pogodzić z tym wydatkiem. Śni mi się to co noc. A włosy rosna i będe musiał znowu iść. Co robić? CO ROBIĆ ?? :[

styka51
styka51: Proszę Cie... ostatnio mój facet poszedł się obciąć, wzięła za niego 47 zł. Już lepiej moja mama maszynką by go objechała. Serio. No ale zachciało mu się nowości.

No to nie wiem co ona mu tam robiła. No chyba ze jakiś exluzywny salon. Trwałą robił?

styka51
styka51: a tam jeżdżę do fryzjerki z sąsiedniej wioski, może luksusów nie ma w gabinecie, ale rozumie, że końcówki to sa końcówki a nie pół włosów i zawsze wie o co mi chodzi. A płacę z 20 zł. Więc jak się chce, to wszystko można.


styka51
styka51: Ja tam jeżdżę do fryzjerki z sąsiedniej wioski, może luksusów nie ma w gabinecie, ale rozumie, że końcówki to sa końcówki a nie pół włosów i zawsze wie o co mi chodzi. A płacę z 20 zł. Więc jak się chce, to wszystko można.

No to jak na damskie strzyżenie to nie wiele rzeczywiście. Pewnie CI maszynka skraca xD

styka51
styka51: Proszę Cię... bo w KAŻDYM salonie nabijają paragon dla KAŻDEGO klienta....

Nigdy nie dostałem. Ale chyba zacznę prosić w takim wypadku.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.