Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  19 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: że jak ?


przynajmniej u mnie , nie wiem jak jest z brazami , ciemniejszymi odcieniami ...
farba bardzo szybko sie spłukuję , po 5 myciach kolor złazi ... niby piszę , ze rozjaśnia ... ja tego nie widzę a i tak blondy słabo wychodzą , mało wydajna - ja ją widziałam gdzieś za nawet 18 zł , w rossie chyba jest tanszy ale nie wart tyle kasy , lepiej dołożyć ... kolor ani sensacyjny , ani jego blasku nie widać . Ale syoss'a ale i tak nie przebiję , to dopiero gówno .

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

SoDope
SoDope
  19 lipca 2012

ja farbowałam najpierw DELUXEM ... z Palette .. przeszłam na Garniera .. i chcialam teraz Tym sensation .. ale chyba ten DELUXE co pierwszy raz farbowałam był najlepszy O_o

BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  19 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: DELUXEM

aaa farbowałam , hmm chyba 218 ale juz nie pamietam jak tam znią u mnie było ale chyba do niej nie wrócę ...
Własnie bede szukac farby bardzo jasny blond , mroźny , taki zimny ... widziałam z pallete ale trochę się boję , się naczytałam ze robią sie fioletowe włosy , jest w promocji teraz ... Farbowałam z joanny , tą trwałą ... fioletowa grzywka mi sie zrobiła ale na szczęscie sie sprało . Weszła nowa farba z Joanny , jakaś profesjonalna .. widziałam na blogu laskę która farbowała nią , niezły efekt ;) włsanie taki zimny blond ;)

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

SoDope
SoDope
  19 lipca 2012

tylko, ze z DELUXE były dwie wersje .. jedna platinum a druga zwykła teraz jest w sprzedaży tylko ra zwykła O_O

za pierwszym razem farbowałam ta platinum to nic nie wyszło zółtawego wszystko fajnie .. a tą normalną to jakby inna farba była O_O

BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  19 lipca 2012

farbowałam tą teraz nowszą wersją z inna babeczką na opakowaniu , jakiś tam srebrzysty blond ...ale to dawno , w promocji kupiłam więc wziełam ...
Ale syoss odradzam , wziełam najjasniejszy , wyszło żółtko ;< i jeszcze te sztywne wlosy przy farbowaniu , normalnie dredy mi sie porobiły .
SoDope A miałaś doswiadczenie z Loreal feria preference albo wellaton special blondes?

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

SoDope
SoDope
  19 lipca 2012
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: SoDope A miałaś doswiadczenie z Loreal feria preference albo wellaton special blondes?


lorealem nie robiłam .. wellatonem też nie.
ale agoosia robiłam Lorealem i polecała ...
meguniaa
meguniaa
  20 lipca 2012

Cześć ;)
Przejrzałam 5 ostatnich stron (nie namawiać mnie do przejrzenia reszty ;p) i nie ma odpowiedzi/ rady na problem jaki ja mam, więc piszę. xD
W przeciągu ostatniego miesiąca miałam rozjaśniane włosy. Z bardzo ciemnego brązu (prawie czarnego) do jasnego blondu. Oczywiście totalne zniszczenie włosów nastąpiło. Tak tak, fryzjerka mi to zrobiła. Zmieniłam fryzjera oczywiście. Obecna fryzjerka stonowała mi kolor i nałożyła keratynę. W sumie włosy są w minimalnie lepszej kondycji niż były, ale wciąż się kruszą. I to dość mocno.
Jakie szampony/odżywki itp mogę stosować by je odbudować? Coś sprawdzonego i nie ukrywam że nie drogiego.
Pozdrawiam ;)

kedi
kedi
  20 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie szampony/odżywki itp mogę stosować by je odbudować? Coś sprawdzonego i nie ukrywam że nie drogiego.

mogę polecić Ci kilka rzeczy z których w 100% będziesz zadowolona, ale tanie nie będą.
meguniaa
meguniaa
  20 lipca 2012
kedi
kedi: mogę polecić Ci kilka rzeczy z których w 100% będziesz zadowolona, ale tanie nie będą.

Zależy ile u Ciebie znaczy "tanio", bo w jednym salonie zaproponowali mi szampon + odżywka + jakaś maska za ponad 350zł. A to jest dla mnie duuużo za dużo.
Babsy
Babsy
  20 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie szampony/odżywki itp mogę stosować by je odbudować? Coś sprawdzonego i nie ukrywam że nie drogiego.

szampony nie odzywiaja wlosow, robia to odzywki i maseczki :) w pierwszym poscie kliknij w link, tam jest troche mazidel wymienione :)
meguniaa
meguniaa
  20 lipca 2012
Babsy
Babsy: w pierwszym poscie kliknij w link, tam jest troche mazidel wymienione

Kliknęłam. Szczerze mówiąc nazwy mi nic nie mówią. Potrzebuje konkretnej opinii. :)
styka51
styka51
  20 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kliknęłam. Szczerze mówiąc nazwy mi nic nie mówią. Potrzebuje konkretnej opinii. :)

Uwaga moje opinie:

Polecam szampony z Joanny, serio oczyszczają, zazwyczaj masz po nich szorstkie włosy, więc MUSISZ nałożyć maseczkę czy cokolwiek, żeby ładniej się układały. Więc na plus! Podobnie jest z Ziają i Barwą :tak:
Maski i maseczki z Alterry Rossmannowskie, z Joanny z miodem jest cudowna:zakochany: I jeszcze z Apteczki Babuni.
Polecam też olejki z Alterry do ciała.
Poza tym olejek rycynowy, maseczka z jajka na łeb. Używanie wosku do włosów z Joanny - na końcówki.

I te kosmetyki:


Tylko trzeba regularnie używać, a przyniosą efekty. A są to b. tanie produkty ;)
meguniaa
meguniaa
  20 lipca 2012
styka51
styka51: meguniaa:Kliknęłam. Szczerze mówiąc nazwy mi nic nie mówią. Potrzebuje konkretnej opinii. :) Uwaga moje opinie: Polecam szampony z Joanny, serio oczyszczają, zazwyczaj masz po nich szorstkie włosy, więc MUSISZ nałożyć maseczkę czy cokolwiek, żeby ładniej się układały. Więc na plus! Podobnie jest z Ziają i Barwą Maski i maseczki z Alterry Rossmannowskie, z Joanny z miodem jest cudowna I jeszcze z Apteczki Babuni. Polecam też olejki z Alterry do ciała. Poza tym olejek rycynowy, maseczka z jajka na łeb. Używanie wosku do włosów z Joanny - na końcówki. I te kosmetyki:Tylko trzeba regularnie używać, a przyniosą efekty. A są to b. tanie produkty ;)


Widzę tutaj preparaty oczyszczające, coś na układanie włosów, nawilżające...
A mi chodzi o gigantyczną bombę regenerującą, mocno regenerującą. Uzupełniającą strukturę włosa itp.
Słyszałam o tym olejku rycynowym, ponoć dobry.
styka51
styka51
  20 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A mi chodzi o gigantyczną bombę regenerującą, mocno regenerującą. Uzupełniającą strukturę włosa itp.

Bomba Ci nie pomoże. Chyba, że będzie regularnie stosowana, ale to jest drogie dość.
A poza tym do regeneracji włosa potrzebny jest czas, to długotrwały proces i po jednym razie nic Ci nie pomoże. A jeżeli będziesz regularnie stosować te produkty, to zobaczysz efekty :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę tutaj preparaty oczyszczające, coś na układanie włosów, nawilżające...

Bo pielęgnować włosy można ze wszystkich stron. Przecież to niczemu nie szkodzi, a może pomóc.
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałam o tym olejku rycynowym, ponoć dobry.

Bardzo dobry. Wymieszaj z żółtkiem jajka, zarzuć na włosy i trzymaj z pół godziny, potem zmyj i gitara.
Poza tym polecam mgiełkę z Radicala ;)
kedi
kedi
  20 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy ile u Ciebie znaczy "tanio", bo w jednym salonie zaproponowali mi szampon + odżywka + jakaś maska za ponad 350zł. A to jest dla mnie duuużo za dużo.

moim typem numer jeden jest koncentrat z AlfaParf, polecam każdemu z czystym sumieniem, bo potrafi czynić cuda- regeneruje dogłębnie strukturę włosa, nadaje się jak najbardziej do ożywienia włosów po agresywnych zabiegach fryzjerskich. Koleżance zrekonstruowało włosy po rozjaśnianiu.

koszt ok 120zł w sklepach fryzjerskich, na necie widzę, że taniej. oczywiście efekty można pogłębić dodatkowo używając np. kapsułki z tej serii.
fajnie sprawdzają się również ampułki do kauturyzacji z alfaparf- koszt niewielki, a efekt ok. 2 tygodnie. (to np jak chcesz upiększyć włosy na chwilę i masz w kieszeni jedynie te 12zł)
jeśli masz ochotę baw się w olejki rycynowe i czekaj miesiącami na efekty, ale jak ma się na prawde siano na głowie to dla mnie to jest bez sensu. jeśli chcesz to mogę polecić Ci jeszcze coś, ale zaznaczam , że będzie to coś z kosmetyków używanych przez fryzjerów i na pewno nie będzie tańsze niż 40-50 zł.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.