Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
kedi
kedi
  20 lipca 2012
styka51
styka51: Bomba Ci nie pomoże. Chyba, że będzie regularnie stosowana, ale to jest drogie dość.

pomoże, pomoże. poużywa 2 miesiące i będzie cudownie. lepiej wydać raz ta stówkę a nie bawić się w jakieś badziewia z joanny, czekać miesiącami i dalej nie być zadowolonym. mówię tutaj o przypadku, kiedy ktoś ma ewidentnie problem z kondycja włosów.

styka51
styka51: Bo pielęgnować włosy można ze wszystkich stron. Przecież to niczemu nie szkodzi, a może pomóc.

szamponem włosów nie zregenerujesz.
styka51
styka51
  20 lipca 2012
kedi
kedi: lepiej wydać raz ta stówkę

Nie jestem pewna czy raz stówka wystarczy :ninja:
kedi
kedi
  20 lipca 2012
styka51
styka51: Nie jestem pewna czy raz stówka wystarczy

zalezy na co wydasz tą stówkę. :) myślę, że ten koncentrat który wkleiłam to słuszna inwestycja :) w ogóle, jeśli mówimy o produktach profesjonalnych to jest to zupełnie inna liga i jeśli ktoś całe zycie używał produktów z drogerii to tak czy siak będzie mega zadowolony.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 lipca 2012

@kedi:
moglabys mi podac sklad tego cudenka? :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

kedi
kedi
  20 lipca 2012
Prinz
Prinz: moglabys mi podac sklad tego cudenka? :)

niestety, nie mam tego w domu. szukaj na necie:)
pijana
pijana
  20 lipca 2012

Problem w tym, że wiele kosmetyków, których używają fryzjerzy to po prostu silikony, dlatego po wyjściu od fryzjera mamy takie super włosy... do następnego mycia. Ja podbijam typy Styki, chociaż z szamponów Barwy i Ziajowych zrezygnowałam, stosuję trochę takich z silikonami (Nivea) oraz Z Apteczki Babuni, odżywkę i maskę Alterry podbijam bardzo mocno, są super :tak: Taniutkie, a składy naprawdę świetne, olejku jeszcze nie mam, ale pewnie kiedyś zakupię.

kedi
kedi
  20 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: których używają fryzjerzy to po prostu silikony

zgadzam się, dlatego trzeba zerkać na skład. problem też leży w tym, że czasami fryzjerzy używają gównianych kosmetyków lub liczą sobie za zwykły zabieg ampułką niezłą kasę, gdzie sama ampułka czasem kosztuje grosze.
ale nikt mi nie weprze, że dajmy na to produkty z joanny są lepsze niż profesjonalne kosmetyki pokroju joico czy alfaparf. nie oszukumjy się też- jeśli ktoś ma włosy niefarbowane czy lekko zniszczone, to naturalne składniki jak najbardziej, ale jeżeli ktoś bardzo mocno ingeruje w strukturę włosa zabiegami chemicznymi typu farbowanie agresywnymi farbami, rozjaśnianie czy trwała, to musi też używać radykalnych rozwiązań żeby "uzdrowić" te popalone włosy.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 lipca 2012
kedi
kedi: niestety, nie mam tego w domu. szukaj na necie:)

kurde nie ma :(

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  21 lipca 2012
kedi
kedi: ale nikt mi nie weprze, że dajmy na to produkty z joanny są lepsze niż profesjonalne kosmetyki pokroju joico czy alfaparf.

może od joico nie ale od wiekszosci profesjonalnych na pewno :tak: to tak samo jak z kremami, znajde 1000 lepszych i tanszych od vichy czy la roche posay :tak:
mmaryja
mmaryja
  21 lipca 2012

wg mnie sprawdziłby się rekonstruktor joico, ale to najlepiej wlanąć sobie całą serię czyli szampon-odżywka-rekonstruktor.
są na necie małe zestawy, takie zestaw wystarczy przy dość zniszczonych włosach.

kedi
kedi
  21 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: wg mnie sprawdziłby się rekonstruktor joico, ale to najlepiej wlanąć sobie całą serię czyli szampon-odżywka-rekonstruktor.

ja z joico nigdy nie miałam do czynienia, nawet nigdy w ręku nie trzymałam, ale z tego co wiem, to sobie chwalą. może kiedyś wypróbuję, ale jak na razie nie używam nic regenerującego, bo mam zdrowe włosy.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  21 lipca 2012
kedi
kedi: ja z joico nigdy nie miałam do czynienia, nawet nigdy w ręku nie trzymałam,


kedi
kedi: nikt mi nie weprze, że dajmy na to produkty z joanny są lepsze niż profesjonalne kosmetyki pokroju joico

takie stwierdzenie w ciemno? nie ładnie :tak:
kedi
kedi
  22 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: takie stwierdzenie w ciemno? nie ładnie

nie w ciemno. zostałam przeszkolona w tym kierunku.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  22 lipca 2012

Dziewczyny jakieś opinie o tych farbach ?

http://allegro.pl/chantal-farba-do-wlosow-79-odcieni-gratis-paleta-i2486720369.html

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  22 lipca 2012

Miał ktoś z Was już nową maskę Waxa? Zależałoby mi również na ocenieniu składu :)
Podaję link : http://www.biovax.pl/strona,produkty,pokaz/15,BIOVAX_KERATYNA_+_JEDWAB_-_NOWOSC.html

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.