Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
pijana
pijana
  14 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Daj znać jak użyjesz tej z granatem (albo jak ktoś już jej używał), jak się sprawdza.

Sporo osób używało, wszyscy zadowoleni, jest super i pięknie pachnie :tak:
Kiniowska
Kiniowska: I czy z The Body Shop można zamawiać coś przez internet?

Z tego co wiem w Polsce nie, ogólnie ceny są dość wysokie u nas, byłam w sklepie, ale nic sobie nie wybrałam.
Kiniowska
Kiniowska: Na początku czułam różnicę, teraz już nie.

Bo jedwab tylko pozornie odżywia włosy, oblepia i wydają się gładsze, nie wniknie i cudów nie zdziała :o)
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  14 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Alterra jest chyba dostępna w Rossmannie i w logo ma taki listek?

tak dokładnie ;d a odżywkę z granatem zachwalało już sobie tutaj na forum dużo osób.

Kiniowska
Kiniowska: I czy z The Body Shop można zamawiać coś przez internet? Orientuje się ktoś jak to wygląda, ile kosztuje?


Hmmm z tego co wiem, to nie. Tylko allgero.

Kiniowska
Kiniowska: Dostanę ten olejek w jakiejś drogerii czy internetowo?


Ja go kupiłam u fryzjera, także tam poszukaj :) A jak nie, to można zamówić przez internet.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  14 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Sporo osób używało, wszyscy zadowoleni, jest super i pięknie pachnie
gagulina
gagulina: tak dokładnie ;d a odżywkę z granatem zachwalało już sobie tutaj na forum dużo osób.


Pewnie wypróbuję, dzięki. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Z tego co wiem w Polsce nie, ogólnie ceny są dość wysokie u nas, byłam w sklepie, ale nic sobie nie wybrałam.

gagulina
gagulina: Hmmm z tego co wiem, to nie. Tylko allgero.


Buuu... :( No trudno, obejdę się bez ich produktów, bo Allegro się boję. :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo jedwab tylko pozornie odżywia włosy, oblepia i wydają się gładsze, nie wniknie i cudów nie zdziała :o)

Tak też myślałam. :/ Czasami jak spryskam włosy zbyt obficie, to są jak przetłuszczone, powykręcają się na wszystkie strony, nie układają się w ogóle i muszę umyć je znowu. :zonk:

gagulina
gagulina: Ja go kupiłam u fryzjera, także tam poszukaj :) A jak nie, to można zamówić przez internet.

Mam taką jedną "zaufaną" fryzjerkę, zapytam u niej. Może uda się, że jakoś przez nią sobie zamówię ten olejek. Dzięki. :)
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  15 sierpnia 2012
gagulina
gagulina: Odżywka Nivea Long repair


ta odżywka teraz zmieniła skład.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo mile widziane w spray'u bez spłukiwania

zakupiłam sobie ostatnio odżywke z Marion do włosów blond

najlepsza póki co jaką miałam :mrgreen:
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  15 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zakupiłam sobie ostatnio odżywke z Marion do włosów blond

poka sklad bazancie :D

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BlondSzatynka
BlondSzatynka
  15 sierpnia 2012
Prinz
Prinz: poka sklad bazancie :D

ona ma silikony XD nadal chcesz znać jej skład ? :D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  15 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ona ma silikony XD nadal chcesz znać jej skład ? :D

chce, lubie silikony

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

SailorMoon
wpis jest ukryty
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  15 sierpnia 2012
Prinz
Prinz: chce, lubie silikony


okey to momencik aby fotke pstrykne.
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  15 sierpnia 2012


na dzień dziejszy musi wystraczyć :D
Paulinessa
Paulinessa
  15 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: na dzień dziejszy musi wystraczyć :D


nawilżający oblepiacz :D
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  15 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nawilżający oblepiacz :D


widocznie to jest dla mnie dobre.

bo użyłam cos 'naturalniejszego' i mi się gorsze włosy zrobiły O_o
Paulinessa
Paulinessa
  15 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: widocznie to jest dla mnie dobre.bo użyłam cos 'naturalniejszego' i mi się gorsze włosy zrobiły O_o


Wiadomo, silikony działają ekspresowo. Ja ich nie unikam za specjalnie.
btw. wcale nie powiedziałam, że skład jest zły. Humektantów też ma sporo.
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  15 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Humektantów też ma sporo.


ostatnio to się zaopatrzyłam w dwie takie odżywki. jedna z ółtką nakrętką druga .. z chyba fioletowa.
mam ten spray z octem z malin ale własnie ten na mnie źle podziałał. i mam jeszcze odżywkęz olejkiem arganowym.

ale dopiero użyłam tej do włosów blond.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  16 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zakupiłam sobie ostatnio odżywke z Marion do włosów blond najlepsza póki co jaką miałam


Sprawdzę, dzięki. :) Gdzie dostanę?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.