Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  2 września 2012

Dziękuuuję bardzo tym forumowiczkom, które poleciły mi szampon do włosów z granatem z Alterry! :) Mam wrażenie, że włosy są bardziej miękkie, delikatne. :zakochany: Na pewno wypróbuję jeszcze maskę/odżywkę tej samej serii, to tylko kwestia czasu. ;)

kedi
kedi
  2 września 2012
Prinz
Prinz: lyzke zelatyny rozpuscilem w 3 lyzkach wrzatku, umylem sobie wlosy, to troche przestyglo, dodalem gestej odzywki/maski , wymieszalem i na wlosy. godzine z tym siedzialem, pozniej splukalem ZIMNA woda jakies 3 minuty, zeby dobrze wymyc zelatyne i wysuszylem.

dzięks, jutro albo pojutrze zrobie bo nie chce mi się tyłka ruszyć po żelatynę, i napiszę jaki efekt :)
kucyki
kucyki
  2 września 2012

mam pytanko !!

moje włosy są skłonne do puszenia się, suche bardzo na końcach- takie strzępy wręcz, u nasady czasem się przetłuszczą ,nie prostuję, nie suszę suszarką, nie stylizuje.

używam co mogę, szampony takie co tutaj mówiłyście,że są całkiem dobre, używam też odzywkę nivea tą do prostych włosów , wax'a do włosów wypadających, (wszystko z czepkiem) stosuję olejki : rycynowy, arganowy, ten z Altery, mam też psikacz do włosów wypadających,
ogólnie dbam o te włosy ale czuję,że dalej im mało, szczególnie końcówkom.

co polecicie na regenerację by te polecone przez was kosmetyki nie działały tylko doraźnie ale na dłużej ? :)

Babsy
Babsy
  2 września 2012
kucyki
kucyki: uche bardzo na końcach- takie strzępy wręcz,

zadne cudo im nie pomoze... poza nozyczkami. niestety.
pijana
pijana
  2 września 2012
kucyki
kucyki: kucyki

Dbam o włosy prawie tak jak Ty, a mam taki sam problem, czasem tłuste u nasady, a końce suche, masakra :and: Jakbym miała duuuużo zbędnej kasy tobym zainwestowała w Joico K-pak, bo podobno czyni cuda, ale cena powala...
Paulinessa
Paulinessa
  2 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Joico K-pak, bo podobno czyni cuda, ale cena powala...

no właśnie ja też :zakochany:
kedi
kedi
  2 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie ja też

po co Ci, przecież nie masz zniszczonych włosów:)
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  2 września 2012

a ja jestem blondynką i zapytam ..

czy ten zestał Joico K-Pak wynosi samo śmieci czy co to robi ?

Paulinessa
Paulinessa
  2 września 2012
kedi
kedi: po co Ci, przecież nie masz zniszczonych włosów:)


Bo może będą lepsze :ziober2: kurde, tyle się naczytałam o tych kosmetykach, że tak czy inaczej ciągnie :)
kedi
kedi
  2 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo może będą lepsze kurde, tyle się naczytałam o tych kosmetykach, że tak czy inaczej ciągnie :)

mnie też ciągle, ale to się mija z celem, bo mam zdrowiutkie włosy :) teraz będę inwestować w nabłyszczenie :rock:
jestem na etapie wypróbowywania davinesa, odżywka na objętość jest super!
Paulinessa
Paulinessa
  2 września 2012
kedi
kedi: mnie też ciągle, ale to się mija z celem, bo mam zdrowiutkie włosy :) teraz będę inwestować w nabłyszczenie


Agosia jakiś polecała, nie pamiętam dokładnie, niby forma popularna ale w Polsce nie ma :|
Paulinessa
Paulinessa
  2 września 2012

Tzn polecała nabłyszczacz, firma w Polsce jest, ale tego produktu nie :)

kedi
kedi
  2 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Agosia jakiś polecała, nie pamiętam dokładnie, niby forma popularna ale w Polsce nie ma :|

ale co, nabłyszczacz? ja bardziej skłaniam się ku szamponom/ maskom nabłyszczającym, a o nabłyszczaczach w sprayu/fluidzie wiem dość sporo więc jak mnie najdzie ochota to wiem w co uderzać :)
ostatnio pofarbowałam włosy fajną farbą i dość ładnie mi się to nabłyszczenie utrzymuje:)
kedi
kedi
  2 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Tzn polecała nabłyszczacz, firma w Polsce jest, ale tego produktu nie :)

z tego co pamiętam to gliss kura. przyjaciel miał mi przywiezc, ale niestety brał tylko podręczny i lipa.
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  2 września 2012

czy ktos mi odpowie co robi ten Joico k-pak i dlaczego go tak chcecie ? :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.