Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
kedi
kedi
  27 sierpnia 2012

oo to ja się też przyłączam z pytaniem- na czym polega trwała podnosząca czy jakoś tak :woot:

EngagedAngel
EngagedAngel
  27 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: pytam czy jak zrobie sobie afro (trwałą) to kiedyś mi się włosy wyprostują ? czy na jakiej zasadzie to działa ? :D

miałam dwa razy robioną, przy czym jedną słabszą a drugą mocniejszą mieszanką, chociaż nie bardzo wiem co to miało oznaczać... włosy w obu przypadkach mniej więcej po tym samym czasie mi się wyprostowały całkowicie (3-4 miesiące). Szkoda mi było tylko końcówek bo strasznie się niszczą:/
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  27 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to kiedyś mi się włosy wyprostują ? czy na jakiej zasadzie to działa ?

Moja siostra ma włosy takiej długości jak Ty i ta 'trwała' trzyma się jej już od kwietnia i raczej nie zanosi się na zmianę, a miały trzymać się tylko ze dwa miesiące. :D
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  27 sierpnia 2012
Sylvinka
Sylvinka: Moja siostra ma włosy takiej długości jak Ty i ta 'trwała' trzyma się jej już od kwietnia i raczej nie zanosi się na zmianę, a miały trzymać się tylko ze dwa miesiące. :D


a jakie miała naturalne włosy ?
bo ja mam proste jak druty ... O_o
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  27 sierpnia 2012

to nie jest jeszcze tak źle ...
myślałam, że to tak trzyma do końca życia i jak odrastają do chamsko widać prosto odrosty a potem kręcone :crylol:

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  27 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: myślałam, że to tak trzyma do końca życia i jak odrastają do chamsko widać prosto odrosty a potem kręcone

wyobrażasz sobie, by któraś babka w takim przypadku to robiła? :rotfl:
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  27 sierpnia 2012
Sylvinka
Sylvinka: wyobrażasz sobie, by któraś babka w takim przypadku to robiła?


wiesz jak babka robi regularnie co miesiąc to 2 cm nie robi różnicy ale jak 4 miesiące ... to wiesz 10 cm to już nie jest tak zabawnie XDDDDDDDDDDD
mmaryja
mmaryja
  31 sierpnia 2012

a laminowała sobie któraś z was włosy? ciekawi mnie czy oprócz wyglądu z zewnątrz daje to coś więcej

PotworekPatryk
Posty: 6 (po ~115 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
PotworekPatryk
  31 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: PotworekPatryk:Czy ta co teraz mam? chyba ta co teraz, ale ogólnie ładny taki jesteś.


Dziekujee. :-** Oczywiscie,nawzajem. :))
Felka
Felka
  31 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a laminowała sobie któraś z was włosy? ciekawi mnie czy oprócz wyglądu z zewnątrz daje to coś więcej

WLASNIE TEZ MIALAM SIE PYTAC,BO W SUMIE KUSI A NIC NIE KOSZTUJE W SUMIE
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  31 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a laminowała sobie któraś z was włosy? ciekawi mnie czy oprócz wyglądu z zewnątrz daje to coś więcej

ja laminowalem. troche zapach zelatyny mnie mdlil..
co do efektow to warto: sztywniejsze, latwiejsze do ulozenia, blyszczace i gesciejsze wlosy. ale za duzo zachodu na codzien, trzeba godzine z tym siedziec.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

kedi
kedi
  31 sierpnia 2012
Prinz
Prinz: Prinz

jak to dokładnie zrobiłeś? mam ochotę sobie strzelić.
no i kauteryzację, nie wiem co najpierw
mmaryja
mmaryja
  1 września 2012
Prinz
Prinz: co do efektow to warto

i normalnie po następnym myciu po całej tej akcji efektu nie ma czy coś tam zostaje i warto to pociągnąć jakiś czas?
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  1 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: i normalnie po następnym myciu po całej tej akcji efektu nie ma czy coś tam zostaje i warto to pociągnąć jakiś czas?

po zmyciu efekt znika.

kedi
kedi: jak to dokładnie zrobiłeś? mam ochotę sobie strzelić.


lyzke zelatyny rozpuscilem w 3 lyzkach wrzatku, umylem sobie wlosy, to troche przestyglo, dodalem gestej odzywki/maski , wymieszalem i na wlosy. godzine z tym siedzialem, pozniej splukalem ZIMNA woda jakies 3 minuty, zeby dobrze wymyc zelatyne i wysuszylem.
musisz dobrze zmyc, bo na moim chlopaku to najpierw wyprobowalem (xD) i niedokladnie splukalem, byly bardzo sztywne i posklejane.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.