Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
pijana
pijana
  6 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jednak nigdzie w okolicy sie tego loreala nie udalo upolowac i bedzie ten ciemny braz z wellatonu, czyli pewnie dokladny taki efekt jaki masz na tym zdjeciu. swoja droga, bardzo fajnie w nim wygladalas

Wellaton też jest ok, moja mama teraz zamieniła L'oreal na Wellaton, ale używa czerni więc nie ma niespodzianek :D A dziękuję :* Kiedyś na pewno wrócę do ciemnych, na razie mi się nie chce farbować :D
Konto usunięte
Konto usunięte: ale bardzo lubilam sie w czarnych wiec to nie problem, jedynie odrosty beda mnie wkurzac(mysi blond)

Nie dziwię się, pasują Ci, a jasne odrosty to rzeczywiście jest problem, bo się wygląda jakby się łysiało albo jakby włosy były rzadkie :ninja: Ale dla świetnego efektu warto :D
Paulinessa
Paulinessa
  7 września 2012

a tak w ogóle, tak mam efekt farbowania:


mmaryja
mmaryja
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a tak w ogóle, tak mam efekt farbowania

na plus czy średnio?
Paulinessa
Paulinessa
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: na plus czy średnio?


myślę, że na plus, kolor jest jasny i odrosty równo pokryte, bez jakiejś róznicy w kolorze w porównaniu do reszty włosów. :)
mmaryja
mmaryja
  7 września 2012

pytam bo też się na nią pokusiłam jak weszła i była za 10zł i jednak mi się nie spodobała. na razie zostaję przy moim standardowym garnierze

Paulinessa
Paulinessa
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: pytam bo też się na nią pokusiłam jak weszła i była za 10zł i jednak mi się nie spodobała. na razie zostaję przy moim standardowym garnierze


ale ogólnie jestem zaskoczona, na plus, blondami garniera. Ładnie się trzymają, nie żółkną. Bo pamiętam, że wszelakie brązy Garniera to była jedna wielka porażka.
mmaryja
mmaryja
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ale ogólnie jestem zaskoczona, na plus, blondami garniera. Ładnie się trzymają, nie żółkną.

ja też, zważywszy na cenę bo farbując l'orealem, nieważne jakim, nawet 2 tony jaśniejszym niż chciałam ZAWSZE wychodziły mi ciemniejsze i szalenie mnie to wkur'iało
Paulinessa
Paulinessa
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też, zważywszy na cenę bo farbując l'orealem, nieważne jakim, nawet 2 tony jaśniejszym niż chciałam ZAWSZE wychodziły mi ciemniejsze i szalenie mnie to wkur'iało


No wlasnie loreal jest 2x albo wiecej droższy, a te blondy też mi gorzej wychodziły.
jakim Garnierem farbujesz?
kedi
kedi
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też, zważywszy na cenę bo farbując l'orealem, nieważne jakim, nawet 2 tony jaśniejszym niż chciałam ZAWSZE wychodziły mi ciemniejsze i szalenie mnie to wkur'iało

moze to kwestia dołączonej wody? ilu procentowa była?
JuIia
JuIia
  8 września 2012

Ostatnio czytam sobie z ciekawości o kolorowych końcówkach i dzisiaj wyczytałam że w akcie desperacji i braku jakichkolwiek funduszy dziewczyny kolorują sobie włosy suchymi pastelami :wtf: suchymi pastelami

NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  8 września 2012
JuIia
JuIia: Ostatnio czytam sobie z ciekawości o kolorowych końcówkach i dzisiaj wyczytałam że w akcie desperacji i braku jakichkolwiek funduszy dziewczyny kolorują sobie włosy suchymi pastelami suchymi pastelami


ponoc lepiej cieniem do powiek, chyba mniej 'wysusza' :ziober2:
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  8 września 2012

a! i to nie jest akt desperacji, koloruja dla zabawy, to sie zmywa po pierwszym myciu wiec mozna zaszalec :) czasem ktos chce miec kolorowe pasemka ale nie na stale, ot tak, na jedno wyjscie, wowczas to ciekawe rozwiazanie

JuIia
JuIia
  8 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a! i to nie jest akt desperacji, koloruja dla zabawy, to sie zmywa po pierwszym myciu wiec mozna zaszalec :) czasem ktos chce miec kolorowe pasemka ale nie na stale, ot tak, na jedno wyjscie, wowczas to ciekawe rozwiazanie

Z ciekawości zrobiłam to dziś na małym pasemku i powiem Ci że strasznie wysusza + prawie wcale nie można rozczesać wlosów więc dla mnie to akt desperacji niszczyć włosy i (!) dla 1 dniowej zabawy. Poza tym nawet jak to wysuszysz to strasznie brudzi, nawet czarne ubrania..
Felka
Felka
  9 września 2012

blondynki to se jeszcze bibułą farbują końcówki :rotfl:

POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  9 września 2012

Poszukuje jakiegos dobrego sprayu do prostowania wlosow, ktory rowniez podtrzyma efekt prostych wlosow. jaki polecacie?:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.