Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
mmaryja
mmaryja
  17 września 2012

właśnie zamówiłam 3 opakowanie bo widzę, że powoli się kończy. polecam.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  17 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.yves-rocher.com.pl/plukanka_octowa_z_malin?gclid=COP-taq9vLICFUte3godJkAALA

wlasnie o tym myslalem :mrgreen:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

wakeup33
wakeup33
  17 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepszy preparat wzmacniający do wlosów ze skrzypowych specyfikow dostępnych w aptekach? zeby miał duza zawartosc roznych mienerałow i najlepiej żeby miał w miare małe tabletki. co mozecie polecic? :)

z preparatów przychodzi mi do głowy jedynie skrzypowita, ale podobno cudów nie działa
za to mnóstwo dobrych opinii po piciu herbatek ze skrzypu lub skrzyp+pokrzywa(szybszy porost, blask, "baby hairs") jednak wtedy trzeba zadbać o dodatkowe witaminy z grupy B dla naszego organizmu
Kasandra
Kasandra
  18 września 2012

wracam tu z mojego tematu..

A farbe SYOSS polecilybyscie?

Kasandra
Kasandra
  18 września 2012

Jestem zainteresowana odcieniem Czer, albo jasny braz, albo chlodny kasztan, albo intensywna czerwien.

Paulinessa
Paulinessa
  18 września 2012
Kasandra
Kasandra: Jestem zainteresowana odcieniem Czer, albo jasny braz, albo chlodny kasztan, albo intensywna czerwien.


No Słonko, musisz się najpierw zdecydować sama jaki chcesz mieć kolor :)
JuIia
JuIia
  18 września 2012
Kasandra
Kasandra: A farbe SYOSS polecilybyscie?

Odpowiadam

Kasandra
Kasandra: Chcialabym wybrobowac farbe trwala jak tak pisza na pudelku, tylko pytanie czy jak zafarbuje taka farba wlosy , to farba sie zmyje? po ilu bede miala swoj naturalny kolor wlosow?

Używam syossa od pól roku i farbowałam nim 2 razy czyli - w ciągu tych 6 miesięcy także trzyma się baaardzo dobrze. Ważne jest też to że mam długie włosy bo prawie do tyłka więc kupowałam 2 czasem 3 opakowania farby odkąd w ogóle farbuje włosy. Natomiast syoss'a potrzebuję 1 opakowanie i wystarcza mi na 3 miesiące.

Co do
Kasandra
Kasandra: zym sie rozni farbowanie wlosow szamponetkami ktore zmywaja sie po 4 myciach i ma sie nadal swoj normalny kolor wlosow od farby np syoss palette
Dziewczyny Ci odpowiedziały.

A co do
massacre
massacre: Napisalam podobny, bo farba z czasem robi sie wyblakla (np. czerwienie)
i
bas
bas: wypłukują się, robią się brzydkie.
Zależy jaka farba bo np syoss ma bardzo intensywne kolory i powiem szczerze żeby uzyskać taki kolor jak chcę muszę 'wypłukać' włosy z 5 razy :ninja:

PS. uzywam tej farby
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  18 września 2012

odpowiem tutaj...

Konto usunięte
Konto usunięte: Wyluzuj, dziewczyna ma 15 lat ;)

ja pierwszy raz w swoje włosy jakby to powiedzieć ... 'ingerowałam' jeszcze przed rozpoczęciem gimnazjum i no już wtedy umiałam czytać ulotki ...
i to nie jest kwestia wyluzowania :D
bas
bas
  18 września 2012
Kasandra
Kasandra: Jestem zainteresowana odcieniem Czer, albo jasny braz, albo chlodny kasztan, albo intensywna czerwien.

nie niszcz włosów.
jeśli chcesz zmienić kolor to zafarbuj sobie henną, nie dość, że zmienisz kolor to je wzmocnisz bo to jest naturalna farba.
I z tego co pamiętam to dosyć mi się trzymały na włosach :)
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  18 września 2012

a, że kolory płowieją to już nawet odzież :ziober2: nam daje lekcje z życia, że włosy kiedyś też 'wypłowieją' ....

bas
bas
  18 września 2012
JuIia
JuIia: Zależy jaka farba bo np syoss ma bardzo intensywne kolory i powiem szczerze żeby uzyskać taki kolor jak chcę muszę 'wypłukać' włosy z 5 razy

no niestety moja skóra głowy jest bardzo wrażliwa i nie mogę używać innego szamponu niż head & shoulders:and: więc mi kolory szybko się wypłukują
JuIia
JuIia: Natomiast syoss'a potrzebuję 1 opakowanie i wystarcza mi na 3 miesiące.

serio jest taka wydajna? :wtf:
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  18 września 2012
bas
bas: serio jest taka wydajna?


raz farbowałam syossem mamie włosy.
Moja mama ma bardzo krótkie włosy i ta farba jest rzadka i na krótkie włosy jest koszmarna bo spływa ale długie i jak ktoś robi same odrosty to moze tyle farba wytrzymać :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja pierwszy raz w swoje włosy jakby to powiedzieć ... 'ingerowałam' jeszcze przed rozpoczęciem gimnazjum i no już wtedy umiałam czytać ulotki ... i to nie jest kwestia wyluzowania :D


To, ze Ty jestes taka bystra, nie znaczy ze wszyscy musza byc ;)
Ja nie ingerowalam w swoje wlosy do pelnoletnosci i tez mialam blade pojecie na temat chemicznych upiekszaczy. Lepiej jak sie tutaj popyta niz jakby miala sobie krzywde jakims badziewiem zrobic.
bas
bas: serio jest taka wydajna?


Tez tak slyszalam. Ja wale zawsze dwa opakowania Loreala, gdzie wlosy mam dosc grube, ale tylko do ramion.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

wakeup33
wakeup33
  18 września 2012
bas
bas: nie niszcz włosów.

popieram!
JuIia
JuIia
  18 września 2012
bas
bas: no niestety moja skóra głowy jest bardzo wrażliwa i nie mogę używać innego szamponu niż head & shoulders więc mi kolory szybko się wypłukują

No wiem jak to jest, przykład Jacka, inne szampony zamiast niwelować to pogłębiają :wtf:
bas
bas: serio jest taka wydajna?

Bardzo. Chyba wiesz jakie mam włosy, grube i długie więc zawsze tak jak pisałam 2-3 opakowania farby szły, teraz 1 opakowanie syossa za 17 zł i mam spokój na 3-3.5 miesiąca :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.