Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
JuIia
JuIia
  18 września 2012
JuIia
JuIia: inne szampony zamiast niwelować to pogłębiają

w sensie łupież :ninja:
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  18 września 2012
massacre
massacre: To, ze Ty jestes taka bystra, nie znaczy ze wszyscy musza byc ;)


no dobra ale ona sama zauwazyła, że jak robiła szamponetką to jej się zmywały .. więc po co ona chce się babrać w farby w takim wieku tym bardziej, że jej preferencje pewnie jeszcze się zmienią kilka krotnie :ziober2:

byłam bystra ale też byłam głupia bo strzeliłam sobie farbą na czarno :zonk:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012

Z OSTATNIEJ CHWILI

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

bas
bas
  18 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja mama ma bardzo krótkie włosy i ta farba jest rzadka i na krótkie włosy jest koszmarna bo spływa ale długie i jak ktoś robi same odrosty to moze tyle farba wytrzymać :D

ja nigdy nie robie samych odrostów. W ogole ostatnio farbuje od dupy strony i w sumie o wiele lepiej mi to wychodzi :rotfl:
massacre
massacre: Tez tak slyszalam. Ja wale zawsze dwa opakowania Loreala, gdzie wlosy mam dosc grube, ale tylko do ramion.

ja ostatnio farbuje farba którą ktoś tu na forum polecał, cholera nie pamiętam nazwy teraz :wtf:
i też mi idą dwa opakowania a nie mam takich włosow jak Jól :ziober2:
JuIia
JuIia: o wiem jak to jest, przykład Jacka, inne szampony zamiast niwelować to pogłębiają

kij z niwelowanie, ja żadnym szamponem nie mogę myć :rotfl:
chociaż raz na jakiś czas go odstawiam i przez tydzień chodzę i się drapie po łepetynie później dwie saszetki czegoś mocnego i znowu mam spokój :) :rotfl:
ale podobno tak trzeba robić :woot:
JuIia
JuIia: Bardzo. Chyba wiesz jakie mam włosy, grube i długie więc zawsze tak jak pisałam 2-3 opakowania farby szły, teraz 1 opakowanie syossa za 17 zł i mam spokój na 3-3.5 miesiąca

aż wypróbuje
tylko muszę jakiś ładny kolorek znaleźć :w00t:
bas
bas
  18 września 2012
massacre
massacre: Z OSTATNIEJ CHWILI

Arek u fryzjera :rotfl:
JuIia
JuIia
  18 września 2012
massacre
massacre: Z OSTATNIEJ CHWILI

:rotfl:
JuIia
JuIia
  18 września 2012
bas
bas: kij z niwelowanie, ja żadnym szamponem nie mogę myć chociaż raz na jakiś czas go odstawiam i przez tydzień chodzę i się drapie po łepetynie później dwie saszetki czegoś mocnego i znowu mam spokój :) ale podobno tak trzeba robić

masakra :ninja:
bas
bas: tylko muszę jakiś ładny kolorek znaleźć

Jakoś nie widzę Cię w niczym innym jak blondzie :ninja:
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  18 września 2012
JuIia
JuIia: Jakoś nie widzę Cię w niczym innym jak blondzie

albo w rudym :ziober2:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: więc po co ona chce się babrać w farby w takim wieku tym bardziej, że jej preferencje pewnie jeszcze się zmienią kilka krotnie

no to od tego jestesmy my, osoby starsze i bardziej doswiadczone by doradzic, nie? xD
Konto usunięte
Konto usunięte: byłam bystra ale też byłam głupia bo strzeliłam sobie farbą na czarno

oj glupia bylas, czarny xD

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

JuIia
JuIia
  18 września 2012
bas
bas: Arek

:ninja: kto?
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012
bas
bas: Arek u fryzjera

Jaki Arek? O,O

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BlondSzatynka
BlondSzatynka
  18 września 2012
massacre
massacre: no to od tego jestesmy my, osoby starsze i bardziej doswiadczone by doradzic, nie? xD


czy ja wiem czy takie starsze ...
wczoraj zostałam zapytana czy mam 18 lat bo chciałam sobie karte w Douglasie założyć :zonk:
JuIia
JuIia
  18 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: albo w rudym

Zależy jakim, bo jak takim jak ja miałam to ueeee nieee :ninja:
Baś ma jasną oprawę oczu, musiałaby jakąś henną lekko sobie ciachnąć brwi czy coś :ninja:
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  18 września 2012

co do brwi to ja jestem posyłana od inglota do inglota ...
raz mają te woski do brwi raz nie .. i już się wku... O_o

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ja wiem czy takie starsze ... wczoraj zostałam zapytana czy mam 18 lat

nie pisalam o wygladzie, bo wyglad i to, co masz w glowie nie zawsze ida w parze :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.