Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
bas
bas
  18 września 2012
JuIia
JuIia: masakra

wszystkiego już próbowałam i takie rozwiązanie jest najlepsze :and:
JuIia
JuIia: Jakoś nie widzę Cię w niczym innym jak blondzie

w jasnym brązie też ładnie wyglądam :ziober2:

JuIia
JuIia: kto?

no Alucard
massacre
massacre: Jaki Arek? O,O

j.w
JuIia
JuIia: Baś ma jasną oprawę oczu, musiałaby jakąś henną lekko sobie ciachnąć brwi czy coś

brwi to ja mam ciemne :ninja: aż idiotycznie to wygląda przy moich jasnych włosach i zastanawiam się czym mam je rozjaśnić :ninja:
JuIia
JuIia
  18 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: co do brwi to ja jestem posyłana od inglota do inglota ... raz mają te woski do brwi raz nie .. i już się wku... O_o

Ja zostawiam swoje brwi w spokoju, jak byłam małolatą to uroiłam sobie coś i wyrywałam do połowy że tak to ujmę oka :rotfl: że niby moda czy coś..
strasznie trudno potem było je przywrócić do stanu "używalności" :c
JuIia
JuIia
  18 września 2012
bas
bas: w jasnym brązie też ładnie wyglądam

No jasne kolory tak
bas
bas: no Alucard

ale to Tomasz..
bas
bas: brwi to ja mam ciemne aż idiotycznie to wygląda przy moich jasnych włosach i zastanawiam się czym mam je rozjaśnić

Dziwne, coś mi się uroiło że masz jasne :woot:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012
bas
bas: no Alucard

to nie moj kolega
to Tomek, ale spoko :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

kedi
kedi
  18 września 2012

Prinz sobie dzień piękności zafundował, ja też chcę :ziober2:

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012
kedi
kedi: Prinz sobie dzień piękności zafundował, ja też chcę

maczalam w tym swoje palce,
wiec jak nie wyjdzie, to bedzie na mnie pewnie psy wieszac xD
w kazdym badz razie mianowalam sie jego personalna stylistka i musi sie mnie sluchac :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BlondSzatynka
BlondSzatynka
  18 września 2012
massacre
massacre: nie pisalam o wygladzie, bo wyglad i to, co masz w glowie nie zawsze ida w parze :D

czasami zachowuje się jak 16 latka a czasami jak 40 ... wszystko ma swój czas :ziober2:

no ale widzisz wizualnie jestem oceniana po wyglądzie.
ostatnio jakiś koleś chodził po blokach i zbierał na biedne dzieci i zaczął do mnie 'gaić', że może będę jego żoną to go odsraszyłam, że za kontakty ze mną grozi mu wyrok za pedofilie. :crylol:
bas
bas
  18 września 2012
JuIia
JuIia: No jasne kolory tak

nooo ja mówiłam max do średniego brązu :D
ale raczej zostane przy tym co mam :)
JuIia
JuIia: ale to Tomasz..

nie znam tomasza :ninja:
JuIia
JuIia: Dziwne, coś mi się uroiło że masz jasne

rzęsy i brwi mam ciemne :tak:
zresztą odrosty też już są mega ciemne :C
massacre
massacre: to nie moj kolega to Tomek, ale spoko :D

nie znam tomaka ale jest podobny do arka :D
kedi
kedi
  18 września 2012
massacre
massacre: w kazdym badz razie mianowalam sie jego personalna stylistka i musi sie mnie sluchac :D

a co on tam kombinuje znowu? jakieś pasemka czy coś?
też muszę zmienić kolor, ale nie wiem na jaki ;/
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale widzisz wizualnie jestem oceniana po wyglądzie.

no po wygladzie mozna tylko wizualnie ocenic, przynajmniej wypada :)
kedi
kedi: a co on tam kombinuje znowu? jakieś pasemka czy coś? też muszę zmienić kolor, ale nie wiem na jaki ;/

balejaz, generalnie bardzo naturalnie, zmienia tylko odcien na chlodniejszy :)
bas
bas: nie znam tomaka ale jest podobny do arka :D

nic mi o tym nie wiadomo

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012

Kedi, a co Ty w ogole chcesz z wlosami robic? w ciemnych Ci bardzo ladnie, wiec nie chodzi pewnie o jakas drastyczna zmiane?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SailorMoon
SailorMoon
  18 września 2012
massacre
massacre: Z OSTATNIEJ CHWILI

Pewnie kolorowe pasemka robi :ziober2:
kedi
kedi
  18 września 2012
massacre
massacre: Kedi, a co Ty w ogole chcesz z wlosami robic? w ciemnych Ci bardzo ladnie, wiec nie chodzi pewnie o jakas drastyczna zmiane?

właśnie chciałabym sobie machnąć coś z odcieniem fioletu albo miedzi bo zawsze farbuję na naturalne odcienie, ale nie wiem czy to zda egzamin. no i chciałabym je troche rozjaśnić. mam ciepły odcień karnacji a mimo to jakos mi nie bardzo w ciepłych odcieniach, nie wiem czy ryzykowac z ta miedzią.
wiem wiem, wymyślam.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 września 2012
SailorMoon
SailorMoon: Pewnie kolorowe pasemka robi

to ja jestem jego nadwornym stylista, wiec tego typu wpadek na pewno nie bedzie :D

kedi
kedi: mam ciepły odcień karnacji a mimo to jakos mi nie bardzo w ciepłych odcieniach,

Wiesz co, ja mam karnacje cieplo neutralnya... w wiekszosci przypadkow lepiej mi w chlodnych kolorach wlosow, w niewielu przypadkach w cieplych.

Musialabys pokombinowac, bo miedz moze fajnie u Ciebie wygladac :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

kedi
kedi
  18 września 2012
massacre
massacre: Musialabys pokombinowac, bo miedz moze fajnie u Ciebie wygladac :)

troche mi szkoda włosów, w tym momencie mam mega zdrowe a jak będę rozjaśniać to jednak coś tam się zniszczy. z tym, że zaaplikowałabym sobie kąpiel rozjaśniającą to może by tragedii nie było.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.