Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  25 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zresztą podziwiam jej odwage ...

odwage?
Konto usunięte
Konto usunięte: myslalam nawet zeby sciac wlosy tak do ramion

przeciez Agoosia najzwyczajniej w swiecie och-u-jala xD
wg mnie ktos jej musi kubel z zimna woda na glowe wylac ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Mojego nie mogę namówić żeby mi włosy pofarbował a ja już mam troche długie i męcze się juz z farbowaniem XDDDDDDDDDDDDDDD

a ja mojego nie moge zaciagnac do porzadnego fryzjera -,- co zapusci, to pod maszynke i wyglada jak wiesniak... Mlody ma fryzjera zabukowanego na 4 pazdziernika, wtedy sie postaram i mojego wyciagnac i wcisnac na wizyte

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BlondSzatynka
BlondSzatynka
  25 września 2012
massacre
massacre: odwage?


że chce zmienić tak bardzo swój aktualny kolor włosów. :P
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  25 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: że chce zmienić tak bardzo swój aktualny kolor włosów. :P

no to przeciez mowie, ze ocipiala xD

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BlondSzatynka
BlondSzatynka
  25 września 2012

KUP SE PERUKE.

moja ostatnia propozycja XD

wakeup33
wakeup33
  25 września 2012
Truskaweczkaa
Truskaweczkaa: Chciałabym żeby mi szybko włosy rosły czy istnieją na to jakieś sposoby?

Picie skrzypopokrzywy, najlepiej zagotownej, żeby krzemionka zadziałała jak najlepiej- przyrost nawet 3 cm miesięcznie(przy miesięcznym 1,5cm)
Picie drożdży(zaparzany kubeczek dziennie) ale tu niestety mogą się pojawić wypryski na twarzy przy stosowaniu(potem podobno twarz się "oczyszcza")
Wcierka Jantar, włosy staną się dodatkowo mocniejsze + nowe włoski "baby hair"
Olej Khadi stosowany na skalp(niestety ok 60zł)
Wcierka radical podobno też pomaga
Woda brzozowa jako wcierka- polecam

jeśli zapuszczasz to ogólnie pilnuj, zebyś dobrze się odżywiała, ochraniaj końcówki(dobrze sie sprawdza masło shea lub jedwab) bo długa czupryna aby dobrze wyglądac musi być zdrowa;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  25 września 2012
massacre
massacre: Nie wiem jak Ty, ale gdybym ja sie decywowala na taka drastyczna zmiane i mieszkala tam, gdzie Ty, to kopsnelabym sie do Liverpoolu :D

Hmm, nie wiem, wydaje mi sie ze raczej tak ''z biegu'' to do zadnego dobrego fryzjera bym sie nie dostala :woot:
massacre
massacre: Z tego typu decyzja to jednak lepiej sie przespac kilka(nascie) nocy, bo to juz nie jest zwykle podciecie koncowek ;)


no wlasnie jakos zbyt dlugo zapuszczalam, zeby teraz tak bez problemu sciac :)
kedi
kedi: wydaje mi się, że ryzyko, że złapie Ci nierównomiernie jest tak duże, że tak jak pisze massacre- lepiej pójść do fryzjera. powodzenia!


no chyba na tym sie skonczy, dzieki :mrgreen:
Truskaweczkaa
Truskaweczkaa: Chciałabym żeby mi szybko włosy rosły czy istnieją na to jakieś sposoby?


jak genetycznie wlosy ci wolno rosna to tego niczym nie przyspieszysz.
massacre
massacre: przeciez Agoosia najzwyczajniej w swiecie och-u-jala xD wg mnie ktos jej musi kubel z zimna woda na glowe wylac ;D


:rotfl: to jest opcja najmniej najprawdopodobna jak na razie, wiec bez tortur poprosze :mrgreen:
massacre
massacre: a ja mojego nie moge zaciagnac do porzadnego fryzjera -,- co zapusci, to pod maszynke i wyglada jak wiesniak...


to witaj w klubie, z tym ze u mnie bez maszynki :P
Konto usunięte
Konto usunięte: KUP SE PERUKE.moja ostatnia propozycja XD


dobre peruki kosztuje 10tys, nie stac mnie :and:
agoosiaaa
agoosiaaa
  25 września 2012

*kosztuja
oczywiscie mialo byc :mrgreen:

BlondSzatynka
BlondSzatynka
  25 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: dobre peruki kosztuje 10tys, nie stac mnie

Na początek możesz mieć taką wiesz ze sztucznego włosia ... :crylol:
wakeup33
wakeup33
  25 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jak genetycznie wlosy ci wolno rosna to tego niczym nie przyspieszysz.

nie prawda! jestem tego żywym przykładem
wakeup33
wakeup33
  25 września 2012

nieprawda* ajm sori

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  25 września 2012

@Agoosia
To poszukaj Toni & Guy albo Hob w Liverpoolu, zadzwoń i sie umów tak żeby Ci pasowało.
Jak do Hoba dzwonię to zazwyczaj w ciagu 2-3 dni maja wolny termin, Toni & Guy do dwóch tygodni. Pózniej to możesz już sobie bukować od razu po wizycie. Młody ma regularnie appointment co 4 tygodnie, wystarczy tylko potwierdzić.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  26 września 2012
massacre
massacre: @Agoosia To poszukaj Toni & Guy albo Hob w Liverpoolu, zadzwoń i sie umów tak żeby Ci pasowało. Jak do Hoba dzwonię to zazwyczaj w ciagu 2-3 dni maja wolny termin, Toni & Guy do dwóch tygodni. Pózniej to możesz już sobie bukować od razu po wizycie. Młody ma regularnie appointment co 4 tygodnie, wystarczy tylko potwierdzić.


nie mam auta, zbyt duzo problemow :nie:
zobacze czy w okolicy nie mam moze tego salonu, bo moze jest blizej, w sumie nie wiem bo szczerze mowiac nie zwracam na nie uwagi za bardzo :)
+ liverpool nie pasowalby mi z tego wzgledu, ze na robienie odrostow musialabym jezdzic co miesiac, zbyt duzo wysilku :mrgreen:
zreszta na razie nie farbuje w ogole, mam juz dwucentymetrowe (jak nie dluzsze odrosty) i musze sobie przemyslec, bo w sumie jak pojde w czerwien to juz mi sie nie moze odwidziec znowu na blond :D
wiec na razie mysle :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: musialabym jezdzic co miesiac

len smierdzacy i tyle -,-

Konto usunięte
Konto usunięte: nie mam auta, zbyt duzo problemow

Twoj facet tez nie? Nie wyobrazam sobie zycia w Londynie bez samochodu XD

Konto usunięte
Konto usunięte: wiec na razie mysle :D

to sie odmysl, wg mojego skromnego zdania wisnia nie bedzie pasowac do Twojego typu urody.
A jak masz jakas taka chwile slabosci i wyjdzie, ze to tylko takie krotkotrwale widzimisie to kup sobie jakas szminke czy cos zamiast paskudzic wlosy :D Mi przynajmniej pomaga :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  26 września 2012
massacre
massacre: Twoj facet tez nie? Nie wyobrazam sobie zycia w Londynie bez samochodu

w tych korkach?
no moj facet tez nie ma, w sumie jak cos potrzebuje to mnie tata wozi czy tesciowie, ale tak ogolnie mam u siebie wszystko co potrzebuje, wiec i tak nawet jakbym miala to by stalo :)
massacre
massacre: len smierdzacy i tyle -,-


:rock:
massacre
massacre: to sie odmysl, wg mojego skromnego zdania wisnia nie bedzie pasowac do Twojego typu urody. A jak masz jakas taka chwile slabosci i wyjdzie, ze to tylko takie krotkotrwale widzimisie to kup sobie jakas szminke czy cos zamiast paskudzic wlosy Mi przynajmniej pomaga


zamowilam sobie szminke z diora, zobaczymy co bedzie jak przyjdzie :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: w tych korkach?

tak, w tych korkach :D lepsze to niz stanie w korkach w autobusie.
Oczywiscie autem po Greater London, przeciez tutaj to niby wszystko pod nosem a tak naprawde wszystko daleko... No a do centrum tylko i wylacznie metrem. Samochodem do centrum nigdy w zyciu. No, ale jesli chodzi o zakupy w supermarkecie, fryzjera, silownie czy kosmetyczke to przeciez do centrum sie po to nie jezdzi chyba ze sie jest Eltonem Johnem xD

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.