Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
PapsiP
PapsiP
  9 września 2012
POCALUJ
POCALUJ: Poszukuje jakiegos dobrego sprayu do prostowania wlosow, ktory rowniez podtrzyma efekt prostych wlosow. jaki polecacie?:)

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19834
Polecam:) u mnie sie mega sprawdził chociaz moze troche wysuszac wiec nie polecany do jakis bardzo suchych wlosow z natury
PapsiP
PapsiP
  9 września 2012
http://allegro.pl/babyliss-spray-do-prostowania-pro-liss-up-250-ml-i2611206881.html
A takze to i sory ze w dwoch postach.
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  9 września 2012
JuIia
JuIia: Z ciekawości zrobiłam to dziś na małym pasemku i powiem Ci że strasznie wysusza + prawie wcale nie można rozczesać wlosów więc dla mnie to akt desperacji niszczyć włosy i (!) dla 1 dniowej zabawy. Poza tym nawet jak to wysuszysz to strasznie brudzi, nawet czarne ubrania..


a czym probowalas? cieniem czy pastelami? ja ostatnio tez z ciekawosci sprawdzilam, przeciagnelam dwa pasemka niebieskiem cieniem :) wysusza - fakt, ale wlosy rozczesalam, tragedii nie bylo. ubran mi nie pobrudzilo, nawet rak nie barwilo gdy dotykalam palcami :D w ogole stosowalas na mokre wlosy? bo ja od razu na suche...
JuIia
JuIia
  10 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a czym probowalas? cieniem czy pastelami? ja ostatnio tez z ciekawosci sprawdzilam, przeciagnelam dwa pasemka niebieskiem cieniem :) wysusza - fakt, ale wlosy rozczesalam, tragedii nie bylo. ubran mi nie pobrudzilo, nawet rak nie barwilo gdy dotykalam palcami :D w ogole stosowalas na mokre wlosy? bo ja od razu na suche...

Pastelami i na mokre tak jak pisali gdzieś tam :woot: Cieni do powiek w ogóle nie używam więc odpada :P
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  10 września 2012

Napisze mi ktoś coś więcej o laminowaniu włosów? Proporcje (co z czym i jak) Ile trzymać, czy na suche/mokre włosy, potem myć je szamponem? ile utrzymuje się efekt, czy żelatyna nie niszczy włosów? Z góry wielkie dzięki :)

PapsiP
PapsiP
  10 września 2012
gagulina
gagulina: Napisze mi ktoś coś więcej o laminowaniu włosów?


http://wizaz.pl/Fryzury/Stylizacja-i-pielegnacja/Laminowanie-wlosow
pijana
pijana
  10 września 2012
gagulina
gagulina: Napisze mi ktoś coś więcej o laminowaniu włosów? Proporcje (co z czym i jak) Ile trzymać, czy na suche/mokre włosy, potem myć je szamponem? ile utrzymuje się efekt, czy żelatyna nie niszczy włosów? Z góry wielkie dzięki :)

http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/948758,FRYZURY_I_PIELEGNACJ/379
kissangelkiss
kissangelkiss
  12 września 2012

Naturalna maseczka z siemienia lnianego ( z ziarenek) stosowała któraś z Was? :) Jak efekty? naczytałam sie o tym na blogach i jestem ciekawa ;)

kucyki
kucyki
  13 września 2012
próbował ktoś płukać włosy wodą z octem ?jakie to mniej więcej proporcje mają być i jak efekty ?
wakeup33
wakeup33
  13 września 2012
kucyki
kucyki: próbował ktoś płukać włosy wodą z octem ?jakie to mniej więcej proporcje mają być i jak efekty ?

tak, ja chlusnęłam do miski z wodą jakieś 3 łyżki, u mnie nie było żadnych widocznych efektów
podobno zamyka łuskę włosa
kedi
kedi
  13 września 2012
kucyki
kucyki: próbował ktoś płukać włosy wodą z octem ?jakie to mniej więcej proporcje mają być i jak efekty ?

zamyka łuskę, prawdopodobnie zakwasza
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  13 września 2012

jakie poleciacie maski do wlosow ?;> chodzi mi raczej o te regenerujace i nawilzajace
potrzebuje rowniez jakiegos dobrego szamponu nawilzajacego do farbowanych.
Jakie moga byc powody wypadania wlosow? nigdy wczesniej nie mialam z tym problemu

w00tjump
w00tjump
  13 września 2012
POCALUJ
POCALUJ: jakie poleciacie maski do wlosow ?;>

ostatnio bardzo lubie placente kallosa. latte tej samej jest bardzo polecane:)
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 września 2012
POCALUJ
POCALUJ: potrzebuje rowniez jakiegos dobrego szamponu nawilzajacego do farbowanych.


szampon Ci nic nie nawilzy.
POCALUJ
POCALUJ: jakie poleciacie maski do wlosow ?;> chodzi mi raczej o te regenerujace i nawilzajace

joico k pak :P
kedi
kedi
  13 września 2012
POCALUJ
POCALUJ: jakie poleciacie maski do wlosow ?;> chodzi mi raczej o te regenerujace i nawilzajace




Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnio bardzo lubie placente kallosa. latte tej samej jest bardzo polecane:)

ani jedno ani drugie włosów nie zregeneruje ani nie nawilży. latte łądnie pachnie (chociaż ja nienawidze tego zapachu) i tyle. ktoś kto ma siano na głowie nie poczuje żadnej różnicy.

Konto usunięte
Konto usunięte: szampon Ci nic nie nawilzy.

jak wyżej. szampon ani nie zregeneruje ani nie nawilży (na dłuższą metę).
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.