Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  16 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Sprawdzę, dzięki. :) Gdzie dostanę?


w sklepach Jaśmin mają Marion .. i w małych sieciowych.
kedi
kedi
  16 sierpnia 2012

btw. polecam keratynę z CHI! nie wiem jaki ma skład ale zayebiste mam po niej włosy, użyłam ze trzy razy i są fajne.

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  17 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ta odżywka teraz zmieniła skład.

cholercia! Jaki ma teraz? Gorszy?
lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  17 sierpnia 2012

Hej dziewczyny :) Nie wiecie może kiedy będzie promocja farb do włosów Loreal w Rossmanie?? :D

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

BlondSzatynka
BlondSzatynka
  17 sierpnia 2012
gagulina
gagulina: cholercia! Jaki ma teraz? Gorszy?


ponoć jest pozbawiona olejku jojoba... ;]
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  17 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ponoć jest pozbawiona olejku jojoba... ;]


No ładnie! To teraz już chyba nie mam ulubionej odżywki d83dde30
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  18 sierpnia 2012

Ostatnio zainteresowało mnie mycie włosów odżywką. Ktoś z Was stosował? Ile razy w tyg. to robić? Dobrze, to działa na włosy czy raczej sobie odpuścić?
Z racji, że przez tyg. byłam chora i nie wychodziłam z domu, to trochę poeksperymentowałam. Naolejowałam włosy olejem lnianym na noc, potem umyłam je odżywką bananową z the body shop a następnie nałożyłam maskę z waxa (do wypadających). Potem nie myłam włosów kilka dni i znów powtórzyłam ''zabieg'' tyle, że z olejem kokosowym. Włoski są super nawilżone i naprawdę trochę się zregenerowały. Zastanawia mnie tylko czy to dzięki myciu odżywką czy jak :D

SoDontWasteTheTime
SoDontWasteTheTime
  18 sierpnia 2012
gagulina
gagulina: Ostatnio zainteresowało mnie mycie włosów odżywką. Ktoś z Was stosował? Ile razy w tyg. to robić? Dobrze, to działa na włosy czy raczej sobie odpuścić? Z racji, że przez tyg. byłam chora i nie wychodziłam z domu, to trochę poeksperymentowałam. Naolejowałam włosy olejem lnianym na noc, potem umyłam je odżywką bananową z the body shop a następnie nałożyłam maskę z waxa (do wypadających). Potem nie myłam włosów kilka dni i znów powtórzyłam ''zabieg'' tyle, że z olejem kokosowym. Włoski są super nawilżone i naprawdę trochę się zregenerowały. Zastanawia mnie tylko czy to dzięki myciu odżywką czy jak :D

bardziej dzięki olejowi, ale moim zdaniem za duzo tego, olej, mycie odzywka i jeszcze maska... Mozliwe, ze wydaje Ci sie iz wlosy sie zregenerowały bo mają nadmiar silikonów, w koncu ich nie zmyłaś
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  18 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: bardziej dzięki olejowi, ale moim zdaniem za duzo tego, olej, mycie odzywka i jeszcze maska... Mozliwe, ze wydaje Ci sie iz wlosy sie zregenerowały bo mają nadmiar silikonów, w koncu ich nie zmyłaś


Ale chyba w tej odżywce bananowej i Waxie nie ma silikonów?
kedi
kedi
  18 sierpnia 2012

myć włosy odżywką? jakim cudem? :woot:

Paulinessa
Paulinessa
  19 sierpnia 2012
kedi
kedi: myć włosy odżywką? jakim cudem?


Odżywką myję się włosy tak jak i szamponem praktycznie - nakłada się sporą ilośc na skórę i włosy, masując. Pozostawiamy na chwile i spłukujemy, masując.

Szczególnie polecane dla włosów mocno zniszczonych, suchych, kręconych - detergenty nie "zabijają" skrętu; dla osób z wrażliwą, ale nieprzetłuszczającą się zbytnio skórą głowy.

Najpierw trzeba wymyć silikony z włosów za pomocą szamponu z sulfatem. Potem, jeśli ktoś na stałe chce myć włosy odżywką, raczej unika się produktów z silikonami, polyquaternium i PVP. Mimo to, nalezy raz na jakiś czas umyć włosy szamponem, może nie mieć sulfatów. Ale jeśłi ktoś używa lakieru do włosów, może być to ciężka sprawa. Aczkolwiek oleje są możłiwe do zmycia samą odzywką.

Taka odzywka nie może zawierać silikonów (chyba że z grupy rozpuszczalnej w wodzie lub odparowującej samoczynnie), PVP, (p)q, emolientów oleistych, protein, nawilżaczy.
Za funkcję mycia często odpowiadają antystatyki np. Cetrimonium/Behentrimonium Chloride, niektóre odzywki mają też lekki detergent Cocamidopropyl Betaine. Dobrze jak ma wyciągi ziołowe w składzie.

Np. emulsja Gloria dobrze się sprawdzi, osobiście próbowałam Joanna Naturia z lnem i rumiankiem. Włosy rzeczywiście umyte, nieobciążone, fajne :mrgreen:, ale nie czuję potrzeby tak się paprać z włosami.
Informacjonistka
Informacjonistka
  19 sierpnia 2012

Ostatnio zastanawiałam się nad dość ekstremalną koloryzacją włosów. Jednak zanim nałożę farbę, musiałabym je rozjaśnić. I tutaj nasuwa się pytanie: czy ten brutalny zabieg nie zniszczy ich doszczętnie? Co zrobić, by rozjaśnianie [w zasadzie delikatnie, nie do platyny] w jak najmniejszym stopniu zrobiło mi z włosów stertę siana?

wakeup33
wakeup33
  19 sierpnia 2012

szamponem myje się skórę głowy(przy spłukaniu rozcienczony szmpon zmyje brud z reszty włosów), resztę odżywką- powie Wam to każdy dermatolog czy tricholog

no chyba ze ktos pracuje w kopalni albo ma tone specyfików na włosach to wtedy szampon na całośc

Paulinessa
Paulinessa
  19 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: szamponem myje się skórę głowy(przy spłukaniu rozcienczony szmpon zmyje brud z reszty włosów), resztę odżywką- powie Wam to każdy dermatolog czy tricholog no chyba ze ktos pracuje w kopalni albo ma tone specyfików na włosach to wtedy szampon na całośc


wiemy to. :)
meguniaa
meguniaa
  19 sierpnia 2012

Cześć :)
Szukam jakiegoś naprawdę dobrego szamponu na baaaardzo zniszczone włosy.
Słyszałam o L`Oreal, Elseve Cement - Ceramidy , miała może któraś? Jakie opinie?
A jak nie ten to jaki polecicie? :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.