Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
reaper
reaper
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przeciez jem :P wczoraj przed spaniem zjadlam 4 paczki, nic nie poradze, ze jakos we mnie sie kalorie nie zatrzymuja

Patyczak. :nie:

Elph06
Elph06: Na samym początku nie, ale po jakimś czasie (nie wiem, rok, może dwa) gdzieś Cię zauważyłam i chyba miałeś:P Po prostu Cię kojarzę instynktownie i koniec, no!

To pewnie znaczy, ze mnie kochasz. :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kuurde wsypałaś nas :-(

i tak by kiedys poznal prawde :mrgreen:

reaper
reaper: Patyczak.

nje jestem patyczakiem :smutny:
reaper
reaper
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nje jestem patyczakiem



Nie, wcale. :*
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: Pomoże coś jak podam skład?;d Muszę się w końcu kiedyś nauczyć analizować. A co polecasz, najlepiej niedrogiego?

Oczywiscie, daj. Są tu dziewczyny bardziej obeznane ale mysle, ze tez sobie poradze. :-)
Polecam Joanne. 'Wygładzający krem do prostowania włosów', kosztuje ok 10 zł, ale jak dasz go za dużo to włosy są takie nie fajne.


Elph06
Elph06: A to pewnie popakowane mają i nie pozwolą tak przymierzyć. Jak tu kolor dobrać

Hmm najłatwiej jest dobrać czarny i brązy. Ja mam wlosy ciemny braz i mam wlosy czarne, nie widac za duzej roznicy.

Elph06
Elph06: Btw wszystkie maski do włosów mają alkohol w składzie?

Hmm wiesz co nie wiem, ale raczej nie, pewnie sa tez takie bez alkoholu. Teraz sprawdzalam moje wszystkie maja.

Elph06
Elph06: I gdzie kupujecie te maski Bingo?

tesco/auchan :-)
agoosiaaa
agoosiaaa
  11 stycznia 2011
reaper
reaper: Nie, wcale. :*

normalne nogi, co ty chcesz :Calusek:
reaper
reaper
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: normalne nogi, co ty chcesz

Patyczki. :ninja:
Można nimi wpieprzać chińszczyznę. :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  11 stycznia 2011
reaper
reaper: Patyczki. Można nimi wpieprzać chińszczyznę. :D

wez mnie nie dobijaj :(

fajne sa :rock:
reaper
reaper
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: fajne sa

Jak ktoś lubi wieszaki to ta. :P
agoosiaaa
agoosiaaa
  11 stycznia 2011
reaper
reaper: Jak ktoś lubi wieszaki to ta. :P

ja ci dam zaraz wieszaczek to popamietasz :martuska:

i tak wiem, ze ci sie podobaja :lol2:
pijana
pijana
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: Btw wszystkie maski do włosów mają alkohol w składzie?

Dziewczyny mi tu kiedyś pisały, to nie alcohol denat, a cetearyl alcohol, który pomaga się wchłaniać maskom.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiscie, daj. Są tu dziewczyny bardziej obeznane ale mysle, ze tez sobie poradze. :-) Polecam Joanne. 'Wygładzający krem do prostowania włosów', kosztuje ok 10 zł, ale jak dasz go za dużo to włosy są takie nie fajne.

Ok, dzięki;d
Aqua, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Panthenol, Niacinamide, Orbignya Oleifera, Polyquaternium-4, PEG/ PPG-17/18 Dimethicone, Dimethiconol, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Xanthan Gum, Carbomer, Trideceth-12, Trisodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Geraniol, Linalool, Benzyl Alcohol, Limonene, Parfum

Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm najłatwiej jest dobrać czarny i brązy. Ja mam wlosy ciemny braz i mam wlosy czarne, nie widac za duzej roznicy.

Kiedyś kupowałam syntetyczne włosy do dredloków (które po równym tygodniu mi się znudziły:P ) i kobieta dobrała mi idealny kolor. W sumie chyba to się nie rzuca w oczy jak od spodu są trochę ciemniejsze:woot:

reaper
reaper: To pewnie znaczy, ze mnie kochasz. :D

Tak, to na pewno dlatego;p

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: alcohol denat

nie ktore maski tez ten zawieraja wiem ze kiedys mi sie obilo o oczy to w ktoryms skladzie, ale to chyba w takich tanich maskach?
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny mi tu kiedyś pisały, to nie alcohol denat, a cetearyl alcohol, który pomaga się wchłaniać maskom.

A też wysusza włosy?

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: Aqua, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Panthenol, Niacinamide, Orbignya Oleifera, Polyquaternium-4, PEG/ PPG-17/18 Dimethicone, Dimethiconol, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Xanthan Gum, Carbomer, Trideceth-12, Trisodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Geraniol, Linalool, Benzyl Alcohol, Limonene, Parfum


Na czerwono pozaznaczałam silikony, te które znam. Dosyc duzo, ale moj krem zawiera ich wiecej przez co lepiej chroni wlosy.

Elph06
Elph06: W sumie chyba to się nie rzuca w oczy jak od spodu są trochę ciemniejsze

Nie powinno. Jesli roznica w kolorze jest niewielka to nie ma problemu w wygladzie.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: A też wysusza włosy?

Kiedys myslalam, ze wysusza, ale Jasmina mi napisala ze niektore skladniki niwelują jego działanie. Np gliceryna.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.