Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ok, a co myślisz o falowanych clip in? Wyglądają sztucznie? Pewnie trzeba się napracować nad swoimi włosami, żeby nie było widać różnicy?;p

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: a co myślisz o falowanych clip in? Wyglądają sztucznie?

Są to włosy poddane trwałej ondulacji. :-) Trzeba je dodatkowo nawilżać. Ja wolę proste.

Elph06
Elph06: Pewnie trzeba się napracować nad swoimi włosami, żeby nie było widać różnicy?

Moim zdaniem bardziej niz z tymi prostymi.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Dobra, to dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi;d Coraz bardziej kusi mnie zakup;p

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: Coraz bardziej kusi mnie zakup;p


Polecam wlosy firmy LongHair ;-) mialam chyba z 6 zestawow, te najlepsze.
pijana
pijana
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ktore maski tez ten zawieraja wiem ze kiedys mi sie obilo o oczy to w ktoryms skladzie, ale to chyba w takich tanich maskach?

Mam w domu Bingo, Glorię i Lorysa - w nich nie ma, co do innych nie wiem, w pomarańczowej Nivea też nie było z tego co pamiętam :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam wlosy firmy LongHair ;-) mialam chyba z 6 zestawow, te najlepsze.

A po jakim czasie mniej więcej (codziennego stosowania) niszczą się i trzeba kupić nowe? Nawet niedrogo mają;d

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: A po jakim czasie mniej więcej (codziennego stosowania) niszczą się i trzeba kupić nowe? Nawet niedrogo mają;d


Te co kiedys kupowałam juz po myciu były do d..., plątały się i kołtuniły. Te z longhair mam od stycznia zeszłego roku i dalej są jak nowe. :-)
Paulinessa
Paulinessa
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: A też wysusza włosy?


Nie, to nawilżacz.
Paulinessa
Paulinessa
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Elph06: Aqua, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Panthenol, Niacinamide, Orbignya Oleifera, Polyquaternium-4, PEG/ PPG-17/18 Dimethicone, Dimethiconol, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Xanthan Gum, Carbomer, Trideceth-12, Trisodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Geraniol, Linalool, Benzyl Alcohol, Limonene, ParfumNa czerwono pozaznaczałam silikony, te które znam. Dosyc duzo, ale moj krem zawiera ich wiecej przez co lepiej chroni wlosy.


To ja dokończę jeśli się nie obrazisz ze się wtrącam :ssh:

Na czerwono substancja podobna w działaniu jak silikon.

Na zielono po kolei: emolient, prowitamina B5, wit. B3, Olej babasu (nawilża, nadaje uczucie elastycznosci)

Silikon zaraz za wodą, ale po nim świetne skladniki, szczegolnie olej. Potem stado oblepiaczy, ale tak musi być w przypadku takich kosmetyków.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na zielono po kolei: emolient, prowitamina B5, wit. B3, Olej babasu (nawilża, nadaje uczucie elastycznosci)


W sumie mogłam to sama napisać, ale ja go analizowałam pod względem termoochronnym, miał chronic przed prostowaniem wiec pozaznaczalam tylko silikony :-) nie robilam pelnej analizy
Paulinessa
Paulinessa
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W sumie mogłam to sama napisać, ale ja go analizowałam pod względem termoochronnym, miał chronic przed prostowaniem wiec pozaznaczalam tylko silikony :-) nie robilam pelnej analizy


No ok.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Te co kiedys kupowałam juz po myciu były do d..., plątały się i kołtuniły. Te z longhair mam od stycznia zeszłego roku i dalej są jak nowe. :-)

Rok im stuknął:P Nieźle:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, to nawilżacz.

Uff, bo mam taką maskę co używam jej na przemian z Waxem i jak zobaczyłam ten alkohol ostatnio to się wystraszyłam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Na czerwono substancja podobna w działaniu jak silikon. Na zielono po kolei: emolient, prowitamina B5, wit. B3, Olej babasu (nawilża, nadaje uczucie elastycznosci) Silikon zaraz za wodą, ale po nim świetne skladniki, szczegolnie olej. Potem stado oblepiaczy, ale tak musi być w przypadku takich kosmetyków.

To wystarczy do ochrony przed prostowaniem czy kupić i tak ten kosmetyk Joanny?

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  11 stycznia 2011
Elph06
Elph06: używam jej na przemian z Waxem i jak zobaczyłam ten alkohol ostatnio to się wystraszyłam.


wax tez ma alkohol :and: :woot:

Elph06
Elph06: To wystarczy do ochrony przed prostowaniem czy kupić i tak ten kosmetyk Joanny?

Jak pisalam wyzej nie jest to profesjonalny kosmetyk do prostowania, zrobisz jak bedziesz uwazac :-)
Paulinessa
Paulinessa
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wax tez ma alkohol


W nazwie emolientów. Emolient to nawilzacz.

Elph06
Elph06: To wystarczy do ochrony przed prostowaniem czy kupić i tak ten kosmetyk Joanny?


Nie znam tego Joanny :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wax tez ma alkohol

Wiem, dlatego nie chciałam go co każde mycie stosować. A później zobaczyłam że ta druga maska tez ma alkohol i się pogubiłam:ninja: I w sumie nie wiem co nakładać po umyciu, gdy nie nakładam Waxa, a coś muszę bo inaczej moje włosy źle wyglądają;p

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak pisalam wyzej nie jest to profesjonalny kosmetyk do prostowania, zrobisz jak bedziesz uwazac :-)

Tak, tylko myślałam że skoro Paulinessa wypisała jeszcze parę rzeczy, to mogłaś o nich nie wiedzieć i jednak się nadaje;d

A.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.