Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  12 stycznia 2011

Umrę jak nie kupię tej odżywki! :w00t:

Paulinessa
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Umrę jak nie kupię tej odżywki!


Ja też :and:

INNE SKŁADNIKI: AQUA, ALOE VERA BERBADENSIS, CLORURO DE CETRIMONIO, ALCOHOL CETILICO, PROPILPARABEN, METIL I PROPIL PARABENO, ACIDO CITRICO, PARFUM, CI 42090, CI 19140.

:szok: jeszcze nie widziałam takiej odżywki z aloesem :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte:

Wczoraj z Pijana zastanawiałyśmy się, czy alkohol denat. występuje w odżywkach i maskach. Ta Joanna z apteczki babuni ze skrzypem i rozmarynem ma:
Skład: aqua, [color=cyan]cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, cetrimonium chloride, isipropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castrol oil, polyquaternium-28, rosmarinus officinalis extract, equisetum arvense extract, propylene glycol, alcohol denat, panthenol, triethanolamine, parfum, hexyl cinnamal, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.

Czy to nie przesuszy włosów?
AnnoyingOrange
AnnoyingOrange
  12 stycznia 2011


Ziomeczki. Jakie są teraz najmodniejsze fryzury dla mężczyzn o średniej długości włosa. I co zrobić z wypadającymi na potęgę włosami?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co zrobić z wypadającymi na potęgę włosami?


Suplement diety na włosy: Onozis Beauty (kiedyś brałam on tez jest na paznokcie), Vitapil (te aktualnie biorę na wypadanie), poza tym Ampułki Radical (dziewczyny mi poleciły i działają bardzo szybko), woda brzozowa, zdrowe odzywianie :-)
A jak bardzo Ci wypadaja to idz do dermatologa.
AnnoyingOrange
AnnoyingOrange
  12 stycznia 2011


Konto usunięte
Konto usunięte: Suplement diety na włosy: Onozis Beauty (kiedyś brałam on tez jest na paznokcie), Vitapil (te aktualnie biorę na wypadanie), poza tym Ampułki Radical (dziewczyny mi poleciły i działają bardzo szybko), woda brzozowa, zdrowe odzywianie :-) A jak bardzo Ci wypadaja to idz do dermatologa.


Dziękuję Ci ziomeczko, nie zapomnę tego. :czekoladki:

Paulinessa
Paulinessa
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze nie widziałam takiej odżywki z aloesem


Cud :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to nie przesuszy włosów?


Nie, jest w śladowych ilosciach, uzyty jako konserwant.
SoDope
SoDope
  12 stycznia 2011

ale ktoś tutaj reklamą wali :crylol:

Wczoraj jak brałam prysznic .. nasunęła mi się jedna myśl..
czy widziałyście kiedyś szampon o zapachu czekoladowym kakaowym .. ? :ziober2:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy widziałyście kiedyś szampon o zapachu czekoladowym kakaowym .. ?

Hmm używałam kiedyś, dosyć dawno temu (jakieś 5-4 lata) taki szampon, ale nie wiem, jaki miał zapach.
SoDope
SoDope
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm używałam kiedyś, dosyć dawno temu (jakieś 5-4 lata) taki szampon, ale nie wiem, jaki miał zapach.

Zobaczę na stronie Ziaji bo możliwe że on już nie będzie dostępny :smutny:

Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze czy któraś z Was używała takiego szamponu .. ?

I jak się sprawował ? :mrgreen:

Zanim powiem co u siebie odkryłam co ten szampon u mnie robi :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze czy któraś z Was używała takiego szamponu .. ?


Mój narzeczony bardzo lubiał te szampony ze względu na bardzo fajne zapachy i chyba używał każdego. Ale z tego co wiem nie służył mu za bardzo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zanim powiem co u siebie odkryłam co ten szampon u mnie robi

Co robi?
SoDope
SoDope
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co robi?

Włosy mi po nim wypadają :ninja:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Włosy mi po nim wypadają


:szok: jak to?
SoDope
SoDope
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

tez byłam w szoku.

U mnie w łazience mam z 3 szampony. Pantene Pro-V, Elseve Color-Vive, Joanna.
Siostra kupiła sobie ten wyżej co pokazałam. Wiecie otwarłam butelke i o jaja ale ładnie pachnie i podjarana umyłam tym włosy. Oczywiście dwa razy .. Najpierw tym Pantene Pro-V potem tym z Herbalu bo możliwe, że zapach będzie bardziej wyczuwalny po umyciu. :ziober2:

Już wycierając włosy zauważyłam, że mogłam lekko wyciągać włosy co NIGDY mi się wcześniej nie zdarzyło.Podczas suszenia tyle mi włosów poleciało, że aż mi się ryczeć chciało. Myślałam, że to wina tego że użyłam dwóch różnych szamponów.
Zdobiłam doświadczenie. Za dwa dni umyłam RAZ tym Pantene Pro-V .. i włosy nie wypadały. Po 2 dniach kiedy przyszła pora na Herbala - wydało się, że to on jest winowajcą tych wypadających włosów. Przynajmniej u mnie.

A ja się tak zastanawiałam dlaczego moja siostra zostawia tyle włosów po umyciu na wannie. Czyli jej też od tego wypadają włosy tylko że ona jest bardzo hojnie obdarzona jeżeli chodzi o ilość włosów na głowie :ziober2: to ona nie widzi różnicy czy jej wypadają czy też nie.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Już wycierając włosy zauważyłam, że mogłam lekko wyciągać włosy co NIGDY mi się wcześniej nie zdarzyło.Podczas suszenia tyle mi włosów poleciało, że aż mi się ryczeć chciało. Myślałam, że to wina tego że użyłam dwóch różnych szamponów.

Bardzo dziwne.. Mogło by się wydawać, że to przypadek, ale skoro za drugim razem stało się tak samo to chyba raczej nie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.