Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktoś chce? Oddam za darmo :D

Jeśli na poważnie piszesz, to chętnie przyjmę, bo mi służy:D

Ja jeszcze o tych doczepianych włosach.
Faktycznie obciążają cebulki? Da się temu zapobiec, jakoś je wzmocnić?

A.

SoDope
SoDope
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Szampony Syoss też to powodują.

tylko że akurat moje włosy po Syossie tak nie wypadają.
Absentiaa
Absentiaa
  12 stycznia 2011
Prinzzz
Prinzzz: ja mam ten:


To jest teraz moja najlepsza maska.Nie ma porównania z innymi Waxami.Włosy są nieziemskie po niej :zakochany:
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze czy któraś z Was używała takiego szamponu .. ?

Obecnie go używam,bo kupilam w zestawie z odżywką na próbe.U siebie nie zaobserwowalam zwiększonego wypadania włosów.Leci mi ich tyle co zwykle,a zuzyłam juz 1/3 opakowania.

Konto usunięte
Konto usunięte: Spray CHI do ochrony przed temperaturą

Moja siostra to ma i bardzo sobie chwali.Codziennie suszy i prostuje włosy,a ma je w bardzo dobrym stanie.
Metaluga
Metaluga
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktoś chce? Oddam za darmo :D

Oddawaj - przyjmę bo mój zagraniczny WAX się skończył.
Prinzzz
Posty: 1449 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Prinzzz
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To jest teraz moja najlepsza maska.Nie ma porównania z innymi Waxami.Włosy są nieziemskie po niej

swietna jest, co? napisane jest, ze dawac tylko lyzke, ale ja daje troche wiecej, wlosy sa mieciutkie, sliskie, mocniejsze, chyba bede ja czesciej dawac na wlosy :zakochany:

ile ja trzymasz?

Bez chamstwa nie ma zabawy...

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Prinzzz
Prinzzz: swoja droga jakiego Ty uzywasz?


Ja mam klasyczny.


Elph06
Elph06: Faktycznie obciążają cebulki? Da się temu zapobiec, jakoś je wzmocnić?

Tak, osłabiają i obciążają. Wszystko co założysz na włos je obciąży, równie dobrze mogła byś powiesić 90gram plastiku, wyszłoby na to samo ;-)
Nie, z obciążeniem nic raczej nie zrobisz, mozesz stosowac maski, suplementy, robic masaz skory glowy ale sztuczne wlosy i tak obciazaja. W zaleznosci jak masz osadzone cebulki - wlosy beda nadmiernie wypadac lub nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Oddawaj - przyjmę bo mój zagraniczny WAX się skończył.


Znam dużo lepszych mask. Rozumiem gdyby nic nie robił, ale nie pozwolę aby pogarszał stan moich włosów... :/
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Prinzzz
Prinzzz: to chyba ta sama seria jest cudny.


Btw Paula napisała, że należy go stosować tylko na skórę więc jednak coś jest z nim nie tak :D Więc po co mi maska do włosów tak naprawdę nie do włosów? :ninja:
Prinzzz
Posty: 1449 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Prinzzz
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Btw Paula napisała, że należy go stosować tylko na skórę więc jednak coś jest z nim nie tak :D Więc po co mi maska do włosów tak naprawdę nie do włosów?

a jak jest napisane na opakowaniu? na moim, ze na wlosy i na skóre glowy.

Bez chamstwa nie ma zabawy...

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Prinzzz
Prinzzz: a jak jest napisane na opakowaniu? na moim, ze na wlosy i na skóre glowy.

No ze to maska na włosy (dla włosów po zabiegach chemicznych:farbowanie, trwała ondulacja), a to co Paula napisała to po prostu 'sposób' inny niż zalecany przez producenta. Czyli jednak musi być z nią coś nie tak skoro nawet Ona zasugerowała aby nie nakładać jej na włosy tylko na samą skórę :P tak mi się wydaje...
lovelaska
lovelaska
  12 stycznia 2011

ja tez mam tego waxa i wlosy po nim mam beznadziejne dlatego tez juz go nie uzywam;/

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011

@Paulinessa

Kupiłam sobie ten kompres z Apteczki Babuni :-) rewelacja :zakochany:

Prinzzz
Posty: 1449 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Prinzzz
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No ze to maska na włosy (dla włosów po zabiegach chemicznych:farbowanie, trwała ondulacja), a to co Paula napisała to po prostu 'sposób' inny niż zalecany przez producenta. Czyli jednak musi być z nią coś nie tak skoro nawet Ona zasugerowała aby nie nakładać jej na włosy tylko na samą skórę :P tak mi się wydaje...

mozliwe. moja ma chyba wariant dla ciemnych wlosow, wiec mozesz sprobowac.

wlosy sa leciutkie, gladkie, sliskie, mocniejsze i nie wypadaja jak kiedys.

jaki mocny lakier polecacie do włosów? uzywam tafta czarnego, ale jest bardzo mocny i ciezko go zmyc...znowu timotei jest za slaby.

Bez chamstwa nie ma zabawy...

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 stycznia 2011
Prinzzz
Prinzzz: mozliwe. moja ma chyba wariant dla ciemnych wlosow, wiec mozesz sprobowac. wlosy sa leciutkie, gladkie, sliskie, mocniejsze i nie wypadaja jak kiedys.


To jest to samo Prinz, tylko moja jest klasyczna a Twoja do blondu. Ta sama firma/producent.
Prinzzz
Prinzzz: jaki mocny lakier polecacie do włosów? uzywam tafta czarnego, ale jest bardzo mocny i ciezko go zmyc...znowu timotei jest za slaby.



ALLWAVES :zakochany:
Paulinessa
Paulinessa
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłam sobie ten kompres z Apteczki Babuni :-) rewelacja


No widzisz, fajny jest :)

Konto usunięte
Konto usunięte: To jest to samo Prinz, tylko moja jest klasyczna a Twoja do blondu. Ta sama firma/producent.


Nie! On ma zupełnie z innej serii :) są rózne serie: Treatment, Biovax, Rainforest, Kamille.

Skład jego maski to:

aqua (water) cetearyl alcohol, behenitronium chlorie, panthenol (provitamin b5) parfum (fragnance) hydrolyzed keratin, equisetum arvense (horsetail) extract, anthemis nobilis (chamomile) flower extract, lawsonia inermis )henna) extraact, phenoxyethanol, ethyhexyglicerin, dmdm hydantoin, illiicium verum )aniseed) fruit oil, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, styrax benzoin, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional cl 19140. nie zawiera silikonu. awe456
Paulinessa
Paulinessa
  12 stycznia 2011

Angielski WAX do jasnych włosów wygląda tak:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.