Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
sylwik
sylwik
  16 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ampułki Crescina

wlasnie, zastanawialam sie nad nimi, z serii 'odrastanie', z tymi mialas stycznosc?
pijana
pijana
  16 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wlasnie, zastanawialam sie nad nimi, z serii 'odrastanie', z tymi mialas stycznosc?

Moja mama ich używa, efekty są bardzo dobre, tylko ta cena...
sylwik
sylwik
  16 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja mama ich używa, efekty są bardzo dobre, tylko ta cena...

a jakiej mocy uzywa, jak dlugo?

na allegro najslabsze 70zl/12 amp. jeszcze by sie dalo zniesc ale czy bylby efekt taki dobry jak przy mocniejszym, ktore juz cena nieakceptowalna:and:
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  16 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Olejowanie włosów i bardziej odzywcze maski, ten kompres to taka odżyweczka :) No i może rekonstruktor Joico jeśli masz tyle kasy :)

Olejowanie włosów? Nie stosowałam jeszcze tego. Na czym polega i czym olejować włosy?
Tzn. jakie bardziej odżywcze maski być proponowała ? : )
Ten rekonstruktor Joico drogi, nie na moje obecne fundusze.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Paulinessa
Paulinessa
  16 sierpnia 2011
naaats
naaats: Olejowanie włosów? Nie stosowałam jeszcze tego. Na czym polega i czym olejować włosy?


Tak! Kup sobie olej, nawet spożywczy w sklepie ze zdrową żywnością albo na necie - szczególnie kokosowy. Specjalnie do włosów na allegro znajdziesz Vatikę i Parachute.
Vatika to taki: http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/37/86/48/1737864867 inne mogą być na parafinie. No i jest to olej indyjski, może delikatnie przyciemnić włosy, więc ja zrezygnowałam. Ale jak mówiłam może być spożywczy. Najłatwiej dostępne jeszcze to: oliwa z oliwek, olej z pestek winogron i olej słonecznikowy. Albo oliwka Babydream z Rossmanna, która ma wysoko oleje: słonecznikowy, jojoba i migdałowy. W temacie, w pierwszym postów klinij sobie na link ze wskazówkami i tam masz więcej przykładów podane :)

Nakładasz je na SUCHE włosy, nosisz ile chcesz - kilka godzin, całą noc, 24 godziny :D
Potem normalnie myjesz, pewnie ze 2 razy :)

naaats
naaats: Tzn. jakie bardziej odżywcze maski być proponowała ? : )


Biowaxy - do zniszczonych, mleczny i do wypadających (w aptece)
Maski Bingo, Venita i Gloria - dostępne w Auchanie, spotkasz też w małych drogeriach czasem, kosztują kilka złotych
Nivea pomarańczowa
Loreal Elseve Total Repair 5 ! :zakochany:
Tołpa i Alterra ( w Rossmannie są)
Romantic (znalazłam w super markecie)


plus te, które chciałabym mieć, bo mają dobre składy:

Scandic line kokosowa (hurtownie i internet)
Garnier Nutri Odbudowa
Radical
Stapiz Sleek Line (hurtownie i internet)
Mypa! (w Naturze) kupuje ja przy najblizszej okazji
Yes to Carrots (Sephora)
NaturVital - (natura)

Oczywiście Twój kompres też jest b. dobry :)

naaats
naaats: Ten rekonstruktor Joico drogi, nie na moje obecne fundusze.


Niestety, a też bym chetnie kupiła :)
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  17 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Paulinessa

Dzięki za długi i konkretny post, jutro lecę do miasta poszukać rzeczy z tej listy : )

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  17 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli masz duuużo zbędnych pieniędzy to kup ampułki Crescina, są różne "moce", może w Dojczlandzie są tańsze niż u nas, bo u nas takie mocniejsze 500-700 zł ;x

nieee, nie zwariowalem :ninja: jeszcze jest mozliwosc ze nie zadziala i wtedy bym sobie plul w brode ze 2100 wywalilem na ampulki :rotfl:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  17 sierpnia 2011

i sie wkuwie, na allegro ampulki vichy za 100 i jest ich 18, a ja place 35€ za 12 :ninja:

szkoda ze mam 1zl na polskim koncie, zamowilbym sobie :and:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  17 sierpnia 2011
Prinz
Prinz: szkoda ze mam 1zl na polskim koncie, zamowilbym sobie


wylizaj, to ci zrobie szybki transfer :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  17 sierpnia 2011
massacre
massacre: wylizaj, to ci zrobie szybki transfer

poka boczek :rotfl:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

feuliette
feuliette
  17 sierpnia 2011

Ja polecam maskę mleczną z Mili cudowne włosy i ten kuszący zapach!

pijana
pijana
  17 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jakiej mocy uzywa, jak dlugo?

Jak będę się z nią widzieć to zapytam, bo nie pamiętam. Czasem też dostaje ampułki w aptekach, w ramach próbek :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  17 sierpnia 2011
Prinz
Prinz: poka boczek


za boczek 100? chyba zes sie z ujem na glowy pozamienial :crylol:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  17 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja polecam maskę mleczną z Mili cudowne włosy i ten kuszący zapach!

nic dziwnego, zapach jest przed substancjami odżywczymi, zupelnie, jakbys sobie kupiła kiełbasę w 60% składającą się z tłuszczu a nie z mięsa.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  17 sierpnia 2011
massacre
massacre: za boczek 100? chyba zes sie z ujem na glowy pozamienial

no kazalas lizac :lol:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.