Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
mmaryjka
mmaryjka
  22 sierpnia 2011

a ja w końcu kupiłam maskę yes to carrots. chryste, odżywką się zachwycałam, a to to jest coś niesamowitego. chyba nawet joico chowa się głęęęęęęęęęęęęęboko w dziurę

Paulinessa
Paulinessa
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja w końcu kupiłam maskę yes to carrots. chryste, odżywką się zachwycałam, a to to jest coś niesamowitego. chyba nawet joico chowa się głęęęęęęęęęęęęęboko w dziurę


Duża dałaś?
Kurde, kurde, bo i skład ma nieziemski.
kissangelkiss
kissangelkiss
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mypa.


dostępna tylko w naturach? ;)
mmaryjka
mmaryjka
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Duża dałaś?

a wiesz, że nie wiem dokładnie bo kupowałam jeszcze parę rzeczy i miałam na wszystko 10% zniżki, ale pewnie około 60-70zł. jest na allegro jak coś, bo już w desperacji szukania miałam zamówić
pijana
pijana
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jest na allegro

35 zł i wysyłka gratis :wtf: Nieźle.
pijana
pijana
  22 sierpnia 2011

W sensie, że tanio.

mmaryjka
mmaryjka
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W sensie, że tanio.

jeśli to nie jakiś wałek. może też być tester, aczkolwiek ja w promocji kupiłam szampon za 29zł, a normalnie 69zł. dużo stracić nie mogli, więc cena też jest możliwa.
mmaryjka
mmaryjka
  22 sierpnia 2011

i oczywiście na stronie chusteczki do demakijażu 6 dolarów, a w sephorze 39zł. szampony i odżywki po 9 dolarów, a maski nie ma.

pijana
pijana
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli to nie jakiś wałek. może też być tester, aczkolwiek ja w promocji kupiłam szampon za 29zł, a normalnie 69zł. dużo stracić nie mogli, więc cena też jest możliwa.

Ja kupiłam szampon pomidorowy, bo marchewkowego już nie było, świetny jest.
mmaryjka
mmaryjka
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja kupiłam szampon pomidorowy, bo marchewkowego już nie było, świetny jest.

właśnie pomidorowe u mnie były najdłużej. on też chyba jest do normalnych i suchych?
mmaryjka
mmaryjka
  22 sierpnia 2011

a nie, dobra widzę. do cienkich etc.

pijana
pijana
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a nie, dobra widzę. do cienkich etc.

W sumie było mi obojętne do jakich jest, spojrzałam na skład, sporo zrozumiałam, uznałam, że dobry i wzięłam :]
Paulinessa
Paulinessa
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dostępna tylko w naturach? ;)


Nie widziałam jej nigdzie poza Naturą :)
Rosemarie
Rosemarie
  22 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Wypadają Ci garściami? Jeśli tak, to idź do dermatologa. Miałam kiedyś ten sam problem i przepisał mi jakieś wcierki ze sterydami a potem alpicort e, który zahamował wypadanie i spowodował, że zaczęły odrastać nowe włoski. Do tego jakiś dobry szampon np. z chininy (Klorane) czy właśnie z Wax'a. Dobra jest też cała seria Dermeny ; szampon, odżywka i żel hamujący wypadanie włosów. Polecam też wcierki Seboradin lub Radical (nadal nie doszłam do tego, które są lepsze) Z Seboradinu polecam też szampon i balsam (taki fioletowy), śmierdzi okropnie bo czarną rzepą ale pomaga :) Możesz wcierać też naftę w skórę głowy. Polecam też spra'y do wypadających z Wax'a (L'biotica). Cuda może też zdziałać olejek rycynowy. Nakładasz go na skórę głowy i włosy (najlepiej na noc) lub dodajesz do maseczek.

Dermatolog w mojej mieścinie jest taki, że nawet, kiedy poszłam z nawracającą wysypką na brzuchu, nie skierował mnie na dalsze badania tylko kazał stosować maść wysuszającą, która nic nie dawała, ale dzięki za radę, spróbuję.

Konto usunięte
Konto usunięte: używam i bardzo polecam, zuzylam dopiero 1 opakowanie a juz zauwazylam znaczna poprawe kondycji wlosow :) dodatkowo pojawilo sie sporo takich malych wloskow na glowie :) ps. mozesz zdradzic co to za drogeria? bo u mnie w aptece 30 zł ; (

Dorwałam ją tutaj pytałam w drogeriach i aptekach miejscowych, ale w żadnej nie ma, do Bydgoszczy nie prędko się wybieram, więc nie pogrzebie dalej, dlatego dzięki waszym rekomendacją będę ją zamawiać ;-)

Anja
Anja: Włosy rosną mi z prędkością światła


gagulina
gagulina: Jestem w trakcie drugiego opakowania. Nakładam tylko na skórę głowy, bo trzymana na włosach może je wysuszyć. Po długości nakładam Waxa z L'bioticy (polecam jest świetny) Co do rezultatów; włosy nie wypadają, są mocniejsze i szybciej rosną. Na czubku lekko się przyciemniły.


Na takie rezultaty też liczę, dzięki dziewczyny :-)
nuna1200
nuna1200
  23 sierpnia 2011

witam, chciałabym zadać dwa skromne pytanka, bo wygląda na to, że sama sobie nie poradzę ;)

mam długie włosy, prawie do pasa, ale ostatnio naszła mnie taka fanaberia, żeby je ściąć. to raczej dość radykalna zmiana i naprawdę nie wiem czy będzie mi to pasować, nie wiem nawet jaki mam typ twarzy, okrągły, kwadratowy, walcowaty, czarna magia o.O dlatego potrzebuje czyjejś opinii ;)
http://imageshack.us/photo/my-images/4/28443624015264268163910.jpg/ to jest moje zdjęcie, bo nie wierzę w szczegółowe opisy ;)
http://ikf.styl.fm/fryzury-krotkie/odcienie-blondu/proste/damskie/fryzura1161688.htm a to fryzura, którą sobie umyśliłam, tyle że moja wersja jest brązowa i bez grzywki. czy będzie pasować? ewentualnie co mogłoby pasować? :<

a jeśli jednak nie zdecyduję się ściąć czy są jakieś specyfiki na odbudowę zniszczonych włosów? moje zniszczone są bardzo, jeden włos ma po 5 końcówek ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.