Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Maagdalena22
Maagdalena22
  17 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie jesteś sama! ja te okres przechodze w opasce i w spiętych włosach,inna kompozycja w bliskim kontakcie z bliskościa oznacza dla Mnie katastrofę:(

Eh.. No widzisz, mi to nie pasuje znowu :/ I zle sie czuje w spietych wlosach, tak 'lyso' xD
A jak juz mi sie uda cos fajnego wyczarowac to oczywiscie wtedy jak zrobie to z nudow siedzac w domu, a jak chce powtorzyc jak gdzies wychodze to za chiny mi sie nie udaje -.-

Konto usunięte
Konto usunięte: alem napisała! hahaha! ta pora na pisanie posów nie działa na Mnie dobrze cchziło mi o wilgoć a nie bliskość :D

Haha :lol: Spokojnie ;D GDybys nawet nie sprostowala to mozna sie domyslic o so chosi ;D
agoosiaaa
agoosiaaa
  17 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To niech juz pada ten deszcz i czekam na zdjecia ! ;D Wywiniete koncowki zniose, bo na moich wlosach ladnie to wyglada, ale szlag mnie trafia jak sie skreca cale w takie loki :/ A tym bardziej, ze teraz idzie jesien, deszcz wiatr i na sama mysl co sie bedzie dzialo z moimi wlosami to plakac mi sie chce -.-

dzisiaj padalo przez pol dnia wiec zrobilam co mowilam i mam zdjecia:
rano, zanim wyszlam na zewnatrz:

i chyba jakos po 5tej (albo4 tej :woot:), jak wrocilam. jak bylam na zewnatrz to oczywiscie zlapal mnie po drodze deszcz, wiec przod mi sie lekko wywinal:


wiem, zarypisty photoshop :rotfl:
feuliette
feuliette
  18 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przod mi sie lekko wywinal:

ze co tobie sie zrobilo? Tyś chybanie widziała wywiniętych włosów :D
Maagdalena22
Maagdalena22
  18 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zlapal mnie po drodze deszcz, wiec przod mi sie lekko wywinal

Szok szok szok ! ;O
Nie wierze, ze po deszczu wlosy sa w prawie nienaruszonym stanie.. Pieknie ! :)
To juz wiem, ze ten cement to jest cos idealnego dla mnie ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: wiem, zarypisty photoshop

:lol: Zrobilas to profesjonalnie ! ;D
Maagdalena22
Maagdalena22
  18 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tyś chybanie widziała wywiniętych włosów :D

No jak ja bym pokazala swoje wlosy po zetknieciu z wilgocia to nie bylyby wywiniete a zlokowane haha ;D
Paulinessa
Paulinessa
  18 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ooo :-) a co jeszcze kupiłaś?



AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  18 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: agoosiaaa

Ależ Ty masz teraz włosy!
Gdyby ktoś mi podsunał, nie poznałabym, że to Twoje :D

Dawaj twarz, a nie :rotfl:
sylwik
sylwik
  18 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ak bylam na zewnatrz to oczywiscie zlapal mnie po drodze deszcz, wiec przod mi sie lekko wywinal:

:szok:
a ten cement tylko do prostowania czy mozna na niego tez krecic? :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 września 2011
sylwik
sylwik: a ten cement tylko do prostowania czy mozna na niego tez krecic? :D

mozna tez krecic, on ogolnie jest do uzywania kiedy ma sie stycznosc z goracem, a przynajmniej mi sie tak wydaje :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: ze co tobie sie zrobilo? Tyś chybanie widziała wywiniętych włosów :D

:rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Szok szok szok ! ;O Nie wierze, ze po deszczu wlosy sa w prawie nienaruszonym stanie.. Pieknie ! :) To juz wiem, ze ten cement to jest cos idealnego dla mnie ;D

oczywko na tyl to mialam zalozony kaptur, zeby nie bylo :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Zrobilas to profesjonalnie ! ;D

i to jak :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ależ Ty masz teraz włosy! Gdyby ktoś mi podsunał, nie poznałabym, że to Twoje :D

:rotfl:
jeszcze troche i beda do pasa :rock:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dawaj twarz, a nie

na profilu jest :rotfl:
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  18 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na profilu jest

mówie o tych dwóch konkretnych zdjęciach!

Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze troche i beda do pasa

ładne kurde masz :zakochany:
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mówie o tych dwóch konkretnych zdjęciach!

:rotfl:
nie ma, na pierwszym twarz niewyjsciowa byla, bez makijazu, a na drugim z rozmazanym :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: ładne kurde masz

a dziekuje :mrgreen: staram sie :rotfl:
Babsy
Babsy
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dzisiaj padalo przez pol dnia wiec zrobilam co mowilam i mam zdjecia:

kurczaki, ale masz fajne te włochy:D tez chce juz zeby mi takie dlugie urosly:D
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 września 2011
Babsy
Babsy: kurczaki, ale masz fajne te włochy:D tez chce juz zeby mi takie dlugie urosly:D

poczekasz i urosna :mrgreen:
mi ostatnio zaczelo odbijac, czy by ich czasem nie sciac na cos w ten desen:

ale z drugiej strony jak zetne znowu bede plakac i znowu czekaja mnie lata zapuszczania, wiec sie powstrzymuje na razie :rotfl:
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

A jednak jajeczny :-) też go lubie :D Naturie jeszcze nie miałam.

A w ogóle Barwe ziołową zawsze kupuje po ok 3.50 a ostatnio w auchanie kupiłam po 1,83 :crylol:
Paulinessa
Paulinessa
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jednak jajeczny :-) też go lubie :D Naturie jeszcze nie miałam.


Tego jajecznego używam od czasu kiedy się pojawił :woot:
Nie wiem czy nie pomyliłaś z tą maską-kompresem, jej jakoś nie mam ochoty kupować :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.