Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi ostatnio zaczelo odbijac, czy by ich czasem nie sciac na cos w ten desen:


a ja sobie obcielam na boba i nie placze :D
mniej wlosow, mniejszy problem :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  19 września 2011
massacre
massacre: a ja sobie obcielam na boba i nie placze :D mniej wlosow, mniejszy problem :D

no ja 6 lat temu chodzilam obcieta na cos w ten desen:

a od jakos 3 - 4 lat zapuszczam bo mam cel miec wlosy do pasa i jak je teraz zetne to wiem, ze bede zalowac, zwlaszcza ze terraz moge sobie robic takie loczki:

ktore mi sie tez bardzo podobaja :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja 6 lat temu chodzilam obcieta na cos w ten desen:


za krotkie jak dla mnie. to znaczy tez kiedys mialam takie wlosy, jakies 1.5 roku temu. mi bardzo szybko wlosy rosna. teraz jak farbuje odrosty to widac w jakim tempie - z jednej strony bajka, z drugiej kijowo :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Transcendencja
Transcendencja
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo mam cel miec wlosy do pasa

Podobnie jak ja z tym że pewnie mi wypadną ...do pasa z mojej długości jeszcze mi brakuje z 5 lat :D
feuliette
feuliette
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: do pasa z mojej długości jeszcze mi brakuje z 5 lat :D

mi tez ;[
agoosiaaa
agoosiaaa
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Podobnie jak ja z tym że pewnie mi wypadną ...do pasa z mojej długości jeszcze mi brakuje z 5 lat :D

tak same z siebie to raczej nie wypadna :D

mi moze jak dobrze pojdzie z 2 lata :D
Transcendencja
Transcendencja
  21 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi tez ;[

Tylko cierpliwość nam pomoże :P

Konto usunięte
Konto usunięte: tak same z siebie to raczej nie wypadna :D mi moze jak dobrze pojdzie z 2 lata :D

Nibym im dłuższe tym słabsze u nasady głowy . Tym bardziej że jestem facetem :P

2 lata to nie tak całkiem źle . Po co Ci aż tak długie włosy ?
Mi wiadomo do lansu :P
agoosiaaa
agoosiaaa
  21 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2 lata to nie tak całkiem źle . Po co Ci aż tak długie włosy ? Mi wiadomo do lansu :P

bo dlugie wlosy sa sliczne :D
+ lans oczywko tez :rotfl:
sylwik
sylwik
  21 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Transcendencja: do pasa z mojej długości jeszcze mi brakuje z 5 lat :D mi tez ;[

znajac moje tempo mi tez:rotfl:
feuliette
feuliette
  21 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko cierpliwość nam pomoże :P

miałam dosyc długie to scielma :smutny: zawsze musze to zrobic jestem głupia cipa :D
Babsy
Babsy
  21 września 2011

pasowalby mi taki kolor?

Paulinessa
Paulinessa
  21 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi moze jak dobrze pojdzie z 2 lata :D


Mi też :)

Babsy
Babsy: pasowalby mi taki kolor?


Tak.
pijana
pijana
  21 września 2011
Babsy
Babsy: pasowalby mi taki kolor?

Tej się znowu nudzi :ziober2: Ale pasowałby :D
Babsy
Babsy
  22 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tej się znowu nudzi Ale pasowałby :D

hehe brazowe brwi mi nie pasuja do czarnych wlosow;P
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  22 września 2011

7 września zamówiłam u użytkownika fryz-jerstwo:
2 maski Stapiz 1L
1 maske Scandic Line cocomask 1L

Dnia 10 wrzesnia dostałam meila i realizacji wysyłki.
W zeszłą środę dzwoniłam co z tą paczką. ZAPOMNIELI WYSŁAĆ, obiecali, że do dorzucą 2 pompki gratis
We wtorek towaru nie ma, dzwonie co z tymi maskami, ZNOWU zapomnieli wysłać, dorzucą mi szampon i pompke do każdej maski

Dzisiaj otwieram paczke, a tam szampon 1L bingo minerały z morza martwego (fajny sklad, jestem zadowolona), 5 pompek, 2 Stapizy i UWAGA: scandic line WATER MASK maska owocowa :crylol: dzwonie mowie kuwa człowieku co wy za burdel macie nie dosc ze 2 tyg czekam na wysylke, 2 razy musialam sie upominac to jeszcze wyslaliscie nie to co trzeba!
A na kokosowej zalezalo mi najbardziej bo jeszcze jej nie mialam. :/

Teraz chce zeby mi wyslali ta maske za darmo, bo czemu mam placic za nia drugi raz tak jakby? Zagrozilam ze wystawie negatywa i zobaczymy.

Nie polecam.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.